Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 luty 2013 - 13:16

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami Ciekaw jestem w jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami, w dalszej perspektywie będę chyba musiał zainwestować w jakąś przyczepę (o ile w naszej kochanej UE da się jeszcze z czegos inwestować) w sumie mam dużą przyczepę do bel ale po szosie strach jeździć no a wywrotka jest mi potrzebna więc od czasu do czasu trzeba by wykożystać taką przyczepe do zwożenia bel, przyczepy jakie mnie interesują to np. pronar t671, lub jakiś tani tandem i teraz pytanko jak się da ułożyć bele 120x120 (po metalfachu bele są równe i raczej nie więcej jak 120-125cm średnicy) tak więc czy np. na takim pronarze o skrzyni długości 4m da się ułozyć 3 warstwy na dole i 3 warstwy na górze wspierając jeden rząd na podwujnych burtach, lub czy na przyczepy o długosci 4,4m dało by się wcisnąc 4 rzędy gdyby pochylić tylną burtę, lub czy na przyczepy o paletowej szerokosci w zamknięte burty można włożyć 2 przędy bel
no i kwestia jak to wygląda w praktyce czy po jednym sezonie nie pouszkadzają się burty nie pogną? głównie siano słoma, oraz czy na takiej jednosiówce lub tandemie na wózku to nie za sztywno bele nie spodają?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami Dzisiaj, 01:58
  •  

#2 Share rolnik971204

rolnik971204

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 19 luty 2013 - 14:00

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami Na tandemie jak weźmiesz to będzie to pewnie skorupa, a na taką to ciężko dużo belek nakłaść. :/

#3 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 luty 2013 - 14:21

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami Ściągasz burty i zostawiasz tylko przód i tył jak masz z tyłu słupki i normalnie 2 rzędy wkładasz belek po 3. raczej na długą 4,4m przyczepę więcej nie załadujesz bo jak masz słupek z tyłu to ciężko będzie włożyć.

#4 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 luty 2013 - 14:27

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami nie wiem jak u was ale u mnie ja mam autosan d coś tam 4t 2 x 4 coś tam. więc jedną burtę przeważnie lewą zapinamy na łańcuchach i nakładam, Niestety tylko 10 wchodzi 6 na dół i 4 do góry muszę się rozejrzeć za czymś większym bo tak 20 na obu ale jednak strach bo nie jest równomiernie na przyczepach...

Znalazłem na allegro bryczkę na 18 bel za 8 tys. więc tańsze niż Wasze

Edytowany przez aster453, 19 luty 2013 - 19:42.

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 luty 2013 - 14:35

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami czyli czy przyczepa ma 3,8m czy 4,4m to i tak tylko 3 kulki wejdą w 2 rzędach, a woził ktoś bele jednosiówką pronaru t671 stabilnie jest czy jednak na jednej osi skacze to wszystko?

#6 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 19 luty 2013 - 15:03

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami Jednoosiówka bedzie niedobra do zwózki, bo jak będziesz używał jednego ciagnika, to za każdym razem bedziesa musial ja odpinac i rozkladac stopke, wiec najlepszym rozwiazaniem byloby kupno dwuosiowki. :)

#7 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 19 luty 2013 - 15:43

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami Ja mam 6 z pronaru bo bel rzadko urzywam bo żeby naładować na nią 10 bel musze zdejmować wszystkie burty oprucz przodu. Obejrzyj sobie przyczepy z autotechu ich przyczepy są uniwersalne na 8 tonową smiało można włożyć 8 bel na dolnej warstwie a po załżeniu nadstawki na góre wchodzi 10 wiec nieźle jak na wywrotke 8 ton http://allegro.pl/pr...3026189815.html

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 luty 2013 - 17:34

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami Unia też ma takie pod nazwą "long"

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:16

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami fajne te long ale to duży wydatek, a pytam o mniejsze i tańsze przyczepy np cynkomet 4-6t lub pronar t671 jednosiowa, wolał bym jednosiówkę lub tandem

#10 Share John6930

John6930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 23 luty 2013 - 23:08

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami tak jak kolega mówi popatrz na autotech bierzesz 2 osiówkę nadstawki kładziesz 2 rzędy belek spinasz pasami i możesz śmigać sobie spokojnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 luty 2013 - 10:18

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami A co z przyczepami z paletową szerokoscią bo to chyba nowosc, można chyba w takim przypadku ładować 2 rzędy bel w zamknięte burty, wtedy tylne słupki też by nie przeszkadzały, można by uchylić tylną burtę i naładować 4 bele w 2 rzędach, ktos ma już takie przyczepy o szerokosci wewnątrz skrzyni 242cm?

#12 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 24 luty 2013 - 10:29

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami Nie lepiej kupić jakąś starą, długą przyczepe? Ja tak zrobiłem. Kupiłem HL 8t i nią woże belki. Szkoda mi nowej przyczepy bo chwila nieuwagi i burty powyginane.

#13 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 28 luty 2013 - 20:20

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami Jakie wymiary ma HL8, jaka jest jej waga

#14 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 19:18

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami Jest ona przerobiona wiec. Wchodzi 4 i 3/4 beli. Waga duża, ale nie ma co się dziwić.

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 19:48

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami jak to 3/4te? widziałem patent z pochylaną tylną burtą są przykręcone z tyłu takie przyczołki i burta pochyla się do tyłu 30stopni

#16 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 01 marzec 2013 - 21:06

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami Jaw swoim pronarku 6 t zwalałem nadstawki boczne burty i woziłem po 10 sztuk 150 x 120, ale szlak mnie trafiał jak tak woziłem bo przyzwyczajony jestem do dużej lawety pronaru t 023 walisz 38 120 x 120 i jak w miarę równo to bez żadnych pasów można pędzić.
Przewiozłem na niej kilka ładnych tyś beli, najróżniejszych rozmiarów siano kiszonki ofoliowanej, zawsze wszystko pasuje dzięki przesuwanej tylnej ścianie . Żadne inne wynalazki nie mają do oryginalnej lawety startu wszelkiego rodzaju stare przyczepy towarowe są za ciężkie np Autosan D-83 i już pod własnym ciężarem często tonęły są też za wąskie i bele się mocno kołyszą.

Także Ferdek jeśli masz dużo bel to radze w miarę możliwości jak najszybciej sobie taki wynalazek sprawić

#17 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:09

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami Nie musisz od razu kupować jakiejś pronarki za 40 tyś, ale np. coś takiego:

http://allegro.pl/pr...3069970266.html
:)

Edytowany przez gospodarz97, 03 marzec 2013 - 21:12.

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:16

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami do bel mam fajny lekki wynalazek na 3 osiach ale nierejestrowany, a przydała by mi się wywrotka, no i czasami trzeba by coś przywieźć w belach z dalszych działek, co by się niebieskim nie narażać, ale to dlasze plany jakby wypalił MR

#19 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 18 maj 2013 - 22:16

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami Jak chcesz dużą przyczepę to pomyśl nad autosanem d83. Jest długa i szeroka. Wchodzi na nią na duł 10 belek 120/120 a do góry 8 jeśli kładziesz na przemia
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zorro2

zorro2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 maj 2013 - 12:55

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami może takie cuś? znalazłem :)

http://allegro.pl/pr...3249614509.html