Skocz do zawartości

Zdjęcie

case 5150 problem z jazda

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wlkp01

wlkp01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 luty 2013 - 18:59

case 5150 problem z jazda Witam.Jetem nowy i początkujący. Wcześniej już na forum były tematy dotyczące case 5150 , ale nic nie pasowało do objaw mojego ciągnika Posiadam CASE 5150 maxxum plus 94r. a wiec tak, podkładam coś pod koło np. kamień wrzucam bieg ciągnik podjeżdża do kamienia i nie ma mocy żeby na niego najechać , kolejnym objawem jest : na 1 i 2 biegu (mechanicznym) ciągnik jeździ bardzo powoli natomiast jak wrzucę 3,4 to nie ruszy z miejsca dodam ze biegi hydrauliczne działają 1,2,3,4 (na mechanicznych 1 i 2). Ciągnik kupiłem we Francji wymienili tam już pare rzeczy (mam te stare ,tarczki i jakieś tryby to chyba z pompy i pare innych rzeczy) Czy ktoś może mi pomoc w naprawie tego ciągnika lub poradzić coś na ten temat na czym skupić uwagę od czego w ogóle zacząć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
case 5150 problem z jazda Dzisiaj, 23:57
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 18 luty 2013 - 19:12

case 5150 problem z jazda sprzęgło stary , sprzęgło !!!!!!!

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share lszczepa1

lszczepa1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 18 luty 2013 - 19:24

case 5150 problem z jazda ja miałem coś podobnego, też mi wszyscy mówili sprzęgło, sprzegło
a skończyło sie na tym, że coś tam chłopaki z case zmostkowali na tym klastrze od jazdy przód tył i do dziś wszystko działa
na samym początku wyczytałem gdzieś że wystarczy restartować coś tam, wyciągając którąś z tych dwóch wtyczek co wchodzą do kabiny, na początku to wystarczało, ale późmniej jóż sie źyć nie dało
i skończyło sie tak jak napisałem wyżej

#4 Share Cielak1995

Cielak1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo

Napisany 18 luty 2013 - 20:12

case 5150 problem z jazda wszystko wskazuje na sprzęgło, ale powinno by je czuć.Jak u mnie ślizgało to kilka metrów od ciągnika było można to wyczuć.

#5 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 18 luty 2013 - 20:22

case 5150 problem z jazda zmierz ćiśnienie,na moje pompa,a te stare części sa napewno o twojego??
o kogo to kupiłeś?

Edytowany przez jack83, 18 luty 2013 - 20:23.

#6 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 18 luty 2013 - 21:03

case 5150 problem z jazda Oj chłopaki na moje sprzegło na moje pompa na moje tarczki przecież nikt nie zrobi ciągnika przez forum i jak ma tą pompę zmierzyć metrówka ? przecież na wyjściu jest tylko jedno z czterech ciśnień wiec co ma mierzyć gdzie tu może być tak błacha przyczyna, ze szok, lub bardzo poważna, koncząca się nawet na urwanym wale powerschift, to jest skomplikowany ciągnik i autor bez porządnej wiedzy zegarów serwisówek zrobi tyle, że się na niego popatrzy, co do mostkowania, to jak masz ciągnik 92-93 rok i zmostkowali ci czujnik zeby pewnego dnia obu sprzlegieł ci nie zapią
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#7 Share lszczepa1

lszczepa1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 18 luty 2013 - 21:06

case 5150 problem z jazda ja ma 94 rok, półbiegi pod sprzęgłem

#8 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 18 luty 2013 - 22:39

case 5150 problem z jazda czyli masz synchro schift żadko spotykana skrzynia mechaniczna
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#9 Share wlkp01

wlkp01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 luty 2013 - 22:46

case 5150 problem z jazda :blink: no to mamy niezly gn...j z tym CASE .Dzieki panowie za info. i zainteresowani tym tematem. Kazdy z was pisze cos innego , kolega ZDUN chyba ma racje ze bez fachury sie nie obędzie . Chcialem wrzucic fotki na forum zebyscie mogli zobaczyc co bylo wymienione , ale nie wiem jak (jak ktos zainteresowany to moge wyslac na e-maila) jestem z okolic Jarocina moze ktos mi poleci jakiegoś mechanika np.ktory wam naprawial case -moze sie uda i naprawi :mellow:

tak ,tak dokładnie Case 5150 maxxum plus powershift.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share patrick30

patrick30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 19 luty 2013 - 00:34

case 5150 problem z jazda witam...miałem 2 lata temun to samo...

http://www.agrofoto....du/#entry701618

do tej pory zachodzę w głowę jak ci holendrzy wiedzieli kiedy wypchnąć klamota bo jak testowałem na placu i jeszcze przez miesiąc na pusto to nie dało się nic wyczuć z tym sprzęgłem,wszystko chodziło a jak tylko poszedł w pracę to zaraz przestał jechać.
Ja to naprawiałem w Kucharach - Agrorami ...zostałem zaproszony do warsztatu po rozpołowieniu ciągnika .
Ogólnie skrzynia , silnik i cały ciągnik był w b.dobrym stanie a rozsypał się kosz sprzęgłowy od jazdy do przodu i to najprawdopodobniej z błedu
przy poprzedniej naprawie w holandii...mianowicie puściło takie zabespieczenie i się poluzowała nakrętka od takiego wałka który przechodzi przez
środek tego kosza i zakończony jest wielowpustem który dalej załączać ma napęd..w wyniku tego poluzowania zużyły się tarczki , pękły sprężyny dociskające i obudowa całego kosza sprzęgłowego ( mogę załączyć fotki tych rozwalonych części) . Wymieniałem wszystkie tarczki,przekładki,sprężyny,obudowę,oringi ale tylko od kosza jazdy do przodu bo reszta czyli kosz od jazdy do tyłu tarcze ham.ręcznego były minimalnie zurzyte, wymieniony został olej +filtr....
Jak jesteś zainteresowany szczegółami to pisz na gg 10736723

#11 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 19 luty 2013 - 21:49

case 5150 problem z jazda Mam w tej chwili Case 5140 na warsztacie ze spalonym sprzęgłem do wymiany pójdą oba pakiety przód i tył wszystkie uszczelienia i nie wiem czy hamulec ręczny też nie będzie robiony i pompa podająca i smarująca do sprawdzenia, jaką ty obudowę masz na myśli bo chyba nie cały kosz?
Mechanika Rolnicza.

#12 Share patrick30

patrick30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 19 luty 2013 - 22:21

case 5150 problem z jazda .......taka metalowa puszka w której są te tarczki,przekładki i sprężyny ...popękała trochę

#13 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 19 luty 2013 - 22:40

case 5150 problem z jazda I to wszytko cię tylko 10000 kosztowało ?? z koszem?? sam kosz kosztuje ponad 5 tyś dobrze ?? a gdzie jeszcze tarczki ręczny hamulce robota olej to nie realne z koszem na nowych oryginalnych częściach ??
Mechanika Rolnicza.

#14 Share wlkp01

wlkp01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 luty 2013 - 15:37

case 5150 problem z jazda Od czegos trzeba zaczac. 1-hydraulika ,dzwonilem do kolesia ktory zajmuje sie hyrdaulika we wozkach widlowych,koparkach,ladowarkach itd. mowil ze przyjedzie i sprawdzi to i owo , gorzej jak zobaczy te ustrojstwo i podziekuje. Patrick30 ty miales problem jazdy w przód a w moim case nie ma roznicy czy jade do przodu czy do tylu tak samo sie zachowuje . No chyba ze mam awarie kosza sprzęgłowego od jazdy do przodu i do tylu no to wtedy pozostaje rozebrac maszyne na czesci.

#15 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 20 luty 2013 - 20:16

case 5150 problem z jazda to nie musi być wcale sprawa hydrauliki i cisnienia, a moze być powiązane z innym układem
Mechanika Rolnicza.

#16 Share wlkp01

wlkp01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 luty 2013 - 20:56

case 5150 problem z jazda jaki układ masz na mysli?

sprawdzalem jeszcze pod siedzeniem sa 3 elektrozawory jeden od jazdy przod drugi od jazdy w tyl i działaja ,a ten 3 od czego jest ?

#17 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 20 luty 2013 - 21:45

case 5150 problem z jazda zalerzy która to płyta
Mechanika Rolnicza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share dragon1987

dragon1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 08:39

case 5150 problem z jazda

Witam prosiłbym o pomoc w podłączeniu radia w case 5150 ktoś odciął kostke i zostały same kable teraz nie wiem jak je podłączyć z kostką od radia nie wiem jak podłączyć te kabelki od lampki z lewej strony w środku kabiny może ktoś mógłby pomóc

Dodaj odpowiedź