Skocz do zawartości

Zdjęcie

odległość pola , czy warto ?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil21

kamil21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 18 luty 2013 - 16:25

odległość pola , czy warto ? Witam panowie , mamy zamiar kupić z ojcem 5.54ha ziemia jest klasy 2 i 3 , w jednym fajnym kawałku , tylko jest jeden problem czy warto będzie jeżdzić ok 30km na te pole uprawiać , bo ogólnie to pola mamy max 2 km od domu , ziemia jest w innym województwie gdzie ogólnie grunty są tańsze , u mnie na wiosce jeden gościu ma 5 ha V i VI klasy za 215tyś , a tamta jest za 150tyś . Wypowiedzcie się czy warto by było taki kawał jeżdzić do tego pola , ojciec tam dzisiaj był obejrzeć i na tej wiosce to już praktycznie większość pierniczy na gospodarkę i jak daje komuś ziemię w dzierżawę to musi mu jeszcze za to płacić że ją wziął , a u nas to się biją o ziemię ;) , a jest tam jeszcze dużo ziemi na sprzedanie u innych rolników w tej miejscowości , więc można by było jeszcze z 5ha dokupić żeby więcej było . Tylko czy waszym zdaniem warto jeżdzić obrabiać to pole ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
odległość pola , czy warto ? Dzisiaj, 20:11
  •  

#2 Share olaolschen

olaolschen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 maj 2013 - 22:11

odległość pola , czy warto ?

Witam panowie , mamy zamiar kupić z ojcem 5.54ha ziemia jest klasy 2 i 3 , w jednym fajnym kawałku , tylko jest jeden problem czy warto będzie jeżdzić ok 30km na te pole uprawiać , bo ogólnie to pola mamy max 2 km od domu , ziemia jest w innym województwie gdzie ogólnie grunty są tańsze , u mnie na wiosce jeden gościu ma 5 ha V i VI klasy za 215tyś , a tamta jest za 150tyś . Wypowiedzcie się czy warto by było taki kawał jeżdzić do tego pola , ojciec tam dzisiaj był obejrzeć i na tej wiosce to już praktycznie większość pierniczy na gospodarkę i jak daje komuś ziemię w dzierżawę to musi mu jeszcze za to płacić że ją wziął , a u nas to się biją o ziemię ;) , a jest tam jeszcze dużo ziemi na sprzedanie u innych rolników w tej miejscowości , więc można by było jeszcze z 5ha dokupić żeby więcej było . Tylko czy waszym zdaniem warto jeżdzić obrabiać to pole ?

bierz!, nie dość że tańsza to lepsza jakościowo!, nie wiem jaki sprzęt masz ale mimo to bierz!. Ona się szybciej spłaci, wystarczy że policzysz ilość wyjazdów do poszczególnych gatunków roślin, sianie pewniejszych gatunków czyli kuku albo pszenica przynosi pewne aczkolwiek niekoniecznie najwyższe korzyści. Przy uprawach na polach dobrych odległych od gospodarstwa siałbym kuku ze względu na tolerancję co do momentu czasu zbioru. Pozdro i czekam na odpowiedź jaka zapadła decyzja. :-)

#3 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 13 maj 2013 - 07:07

odległość pola , czy warto ? najważniejsze jest nawożenie, ochrona i zbiór. Jeśli masz maszyny umożliwiające te czynności za jednym wyjazdem plus do tego szybki traktor i duże przyczepy to kupuj.
Wydaje mi się, że będziesz mieć najtrudniej ze zbiorem - dużo kursów z pola do gospodarstwa.. Ale jak to sobie dobrze zorganizujesz to dasz radę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Bolo21

Bolo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 maj 2013 - 12:49

odległość pola , czy warto ? Jak zborze od razu na skup to nie będzie problemu, może bliżej będzie niż gospodarstwo:)

#5 Share modliszka

modliszka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 maj 2013 - 11:15

odległość pola , czy warto ? faktycznie trzeba na to spojrzeć z róznych stron, teoretycznie ta odległośc może wyjść wam nawet na korzyść

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kamil21

kamil21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 22:56

odległość pola , czy warto ? z góry przepraszam , że tak pózno odpisuje ale nie było ostatnio czasu zagościc na agro-foto , odpowiadam że nie kupiliśmy tej ziemi ponieważ był ktoś szybszy ;) ale jak mówiłem jest tam dużo na sprzedanie i kupiliśmy inny kawałek który jest oddalony ok.34 km od naszego gospodarstwa za śmieszne pieniądze i wydzierżawiliśmy ją gościowi (znajomy ojca) który już ją miał w dzierżawie wcześniej (nie kupił ze względu na brak pieniędzy a ma trochu kredytu w banku do spłacenia), na warunkach że my bierzemy dopłaty a on to co zbierze .Ja na razie kończe trzecią klase technikum rolniczego i zostanie mi jeszcze rok , więc po następnych żniwach jak już ja zacznę gospodarzć :P to będe jezdzić to obrabiać