Zaloguj się, aby obserwować  
kamil21

odległość pola , czy warto ?

Polecane posty

kamil21    11

Witam panowie , mamy zamiar kupić z ojcem 5.54ha ziemia jest klasy 2 i 3 , w jednym fajnym kawałku , tylko jest jeden problem czy warto będzie jeżdzić ok 30km na te pole uprawiać , bo ogólnie to pola mamy max 2 km od domu , ziemia jest w innym województwie gdzie ogólnie grunty są tańsze , u mnie na wiosce jeden gościu ma 5 ha V i VI klasy za 215tyś , a tamta jest za 150tyś . Wypowiedzcie się czy warto by było taki kawał jeżdzić do tego pola , ojciec tam dzisiaj był obejrzeć i na tej wiosce to już praktycznie większość pierniczy na gospodarkę i jak daje komuś ziemię w dzierżawę to musi mu jeszcze za to płacić że ją wziął , a u nas to się biją o ziemię ;) , a jest tam jeszcze dużo ziemi na sprzedanie u innych rolników w tej miejscowości , więc można by było jeszcze z 5ha dokupić żeby więcej było . Tylko czy waszym zdaniem warto jeżdzić obrabiać to pole ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olaolschen    0

Witam panowie , mamy zamiar kupić z ojcem 5.54ha ziemia jest klasy 2 i 3 , w jednym fajnym kawałku , tylko jest jeden problem czy warto będzie jeżdzić ok 30km na te pole uprawiać , bo ogólnie to pola mamy max 2 km od domu , ziemia jest w innym województwie gdzie ogólnie grunty są tańsze , u mnie na wiosce jeden gościu ma 5 ha V i VI klasy za 215tyś , a tamta jest za 150tyś . Wypowiedzcie się czy warto by było taki kawał jeżdzić do tego pola , ojciec tam dzisiaj był obejrzeć i na tej wiosce to już praktycznie większość pierniczy na gospodarkę i jak daje komuś ziemię w dzierżawę to musi mu jeszcze za to płacić że ją wziął , a u nas to się biją o ziemię ;) , a jest tam jeszcze dużo ziemi na sprzedanie u innych rolników w tej miejscowości , więc można by było jeszcze z 5ha dokupić żeby więcej było . Tylko czy waszym zdaniem warto jeżdzić obrabiać to pole ?

bierz!, nie dość że tańsza to lepsza jakościowo!, nie wiem jaki sprzęt masz ale mimo to bierz!. Ona się szybciej spłaci, wystarczy że policzysz ilość wyjazdów do poszczególnych gatunków roślin, sianie pewniejszych gatunków czyli kuku albo pszenica przynosi pewne aczkolwiek niekoniecznie najwyższe korzyści. Przy uprawach na polach dobrych odległych od gospodarstwa siałbym kuku ze względu na tolerancję co do momentu czasu zbioru. Pozdro i czekam na odpowiedź jaka zapadła decyzja. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

najważniejsze jest nawożenie, ochrona i zbiór. Jeśli masz maszyny umożliwiające te czynności za jednym wyjazdem plus do tego szybki traktor i duże przyczepy to kupuj.

Wydaje mi się, że będziesz mieć najtrudniej ze zbiorem - dużo kursów z pola do gospodarstwa.. Ale jak to sobie dobrze zorganizujesz to dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modliszka    1

faktycznie trzeba na to spojrzeć z róznych stron, teoretycznie ta odległośc może wyjść wam nawet na korzyść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil21    11

z góry przepraszam , że tak pózno odpisuje ale nie było ostatnio czasu zagościc na agro-foto , odpowiadam że nie kupiliśmy tej ziemi ponieważ był ktoś szybszy ;) ale jak mówiłem jest tam dużo na sprzedanie i kupiliśmy inny kawałek który jest oddalony ok.34 km od naszego gospodarstwa za śmieszne pieniądze i wydzierżawiliśmy ją gościowi (znajomy ojca) który już ją miał w dzierżawie wcześniej (nie kupił ze względu na brak pieniędzy a ma trochu kredytu w banku do spłacenia), na warunkach że my bierzemy dopłaty a on to co zbierze .Ja na razie kończe trzecią klase technikum rolniczego i zostanie mi jeszcze rok , więc po następnych żniwach jak już ja zacznę gospodarzć :P to będe jezdzić to obrabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez stop
      Witam!
      Zainteresowały mnie takie brony http://allegro.pl/br...3436085768.html
      posiadają ramę, a nie zwykłą rurę tzw. barki co jest dużym plusem. Cena (1650zł z dostawą) jak na takie 5- polowe składane ręcznie z zębem 14 jest OK.

      Proszę posiadaczy bron z tej firmy o opinie jak jest z wytrzymałością, chodzi mi o ramę, łańcuszki, pola bron, farbę, zawiasy dosłownie wszystko co może się zużyć.
      Jakie są wasze zdania na ten temat http://img14.allegro...57/3436085768_1
      http://demarol.pl/in...76&Itemid=16��- na foto wygląda obiecująco
      Parametry: WZMOCNIONA RAMA PEŁNA SKŁADANA Z PROFILA 60x60 --- tylko jaką ma grubość ????????? Czy profil 60*60 to nie za mało? Można będzie taką ramą dociskać brony do ziemi?

      Kolejna sprawa to czy ząb 14 wystarczy do uprawy po orce na lessach II i III klasa bonitacyjna gleby ?

      PS. Może ktoś znajdzie alternatywę w tej cenie
      Jeśli obawiacie się otwartości publicznej wypowiedzi na forum to zawsze piszcie PW do mnie, jestem ciekaw opinii na temat tych bron.

      Proszę o rzeczowe odpowiedzi .

      Pozdrawiam

      :edit::
      Nikt nie posiada takich bron? Mam tylko jedna opinię na PW i jest wyraźnie negatywna. Widocznie nie chcecie się przyznać, że kupiliście taki złom. Nie będę robił więcej reklamy producentowi bo ten już nawet zwiększył cenę. :edit:



    • Przez IMATEUSZI
      Witam, chciałbym wydzierżawić kawałek pola pod uprawę malin. Pole nie jest obrabiane od około 15 lat, rośnie na nim trawa. Jaki areał obsadzić na początek i jaką odmianą tak aby samemu w 4 osoby zbierać ją. Jak wyprawić  to pole? Jakie nawozy zastosować? użyć obornika? Oczywiście sadziłbym ją późną jesienią. Chciałbym też zbadać pH gleby, myślicie że kupno własnego kwasomierza to dobre rozwiązanie? pomiary są dokładne? i najważniejsze - jaką wybrać odmianę oraz w jakich odstępach nasadzać ? Czy jeżeli spryskałbym łąkę roundapem to jaki jest okres karencji sadzenia w tym miejscu nowej rośliny? Ile sztuk potrzeba malin? u mnie ceny wahają się średnio po 30gr od krzaka. Dziękuję za odpowiedzi  
    • Przez Maneken
      Szanowni Państwo, przedstawiam urządzenie do pomiaru powierzchni pól przy użyciu GPS - nazywane GeoMeter. GeoMeter to specjalne rozwiązanie zawierające specjalnie opracowane oprogramowanie dla rolnictwa. Za pomocą GeoMetru można zmierzyć powierzchnię pól o każdych kształtach i konfiguracjach.
       
      Jak to działa:
      Powierzchnię należy mierzyć za pomocą urządzenia wzdłuż obwodu pola. GeoMeter cosekundy będzie zaznaczać położenie podczas jego przenoszenia. W miejscu gdzie znajdzie się urządzenie będzie zaznaczony kolejny punkt.
      Z tych punktów tworzy się dokładnie kontur pola na ekranie urządzenia. Po zmierzeniu wszystkich stron pola, urządzenie połączy pierwsze i ostatnie punkty. Na koniec pomiaru urządzenie oblicza i podaje na ekranie wyniki: obszar pola, obwód pola oraz jego długość.
      Urządzenie może pracować w dowolnym miejscu, potrzebny jest tylko dostęp do sygnałów satelitarnych ("otwarte" niebo). Za pomocą GeoMetru można zmierzyć powierzchnię, odległość, zaznaczyć ważne odcinki specjalnymi sybmolami, podać krótkie komentarze do dowolnego punktu lub pola.
      Oprócz tego dodatek do oprogramowania Agroprofil (agroprofile.com) pozwala na połączenie mapy pól z mapami Google Maps, i wyświetlenie informacji dotyczących prognozy pogody na następne 10 dni dla każdego pola.
      Oraz jest możliwe: sporządzenie harmonogramu prac sezonowych, wydrukowanie zleceń, kontrola używania sprzętu i materiałów.
      GeoMeter to profesjonalne urządzenie w przystępnej cenie dla agronomów, pracowników terenowych i rolników, które można zamówić do Polski.
       


    • Przez michalkowalski115
      Witam. Jaka powinna być odległość między redlicami w Poznaniaku 2.5m, bez docisku? Coś tam obliczałem tylko nie jestem do końca pewny. 
    • Przez viking
      Witam,
      Z racji kiepskiej deszczowej pogody nie zdążyłem do tej pory wyrównać pole po orce i zwapnować.
      Gleby jest bardzo kwaśna i wymaga pilnego odkwaszenia.  
      Jakie byłoby najlepsze wyjście z tej sytuacji, rozrzucić teraz wapno granulowanie ręcznie na 1 h. czy poczekać na lepszą pogodę, ewentualnie jak przyjdą mrozy i wtedy rozrzucić rozsiewaczem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj