Zaloguj się, aby obserwować  
DonPedro

Opada ładowacz JD

Polecane posty

DonPedro    4

Problem moj polega na tym iz od jakiegos czasu załwazyłem iz ładowacz przy moim ciagniku po zgaszeniu silnika powoli opuszcza jest to około 30 cm przez noc. Zaznaczam iz cała maszyna ma przepracowane dopiero 70 mth i do około 60 mth nie było takiego problemu, jak go wysoko zostawiłem tak wisiał i nie zaleznie czy z osprzetem czy pusty ale wisiał ale teraz to nawet pusty sie opuszcza. MIał ktos z was taki problem? jesli tak to prosze o odpowiedz jaka tego była przyczyna. Aha i jest to ciagnik JD i ładowacz rowniez JD. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawdopodobnie rozdzielacz ma wewnętrzny przeciek, spróbuj obciążyć ładowacz i zostawić z ciężarem na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Problem moj polega na tym iz od jakiegos czasu załwazyłem iz ładowacz przy moim ciagniku po zgaszeniu silnika powoli opuszcza jest to około 30 cm przez noc. Zaznaczam iz cała maszyna ma przepracowane dopiero 70 mth i do około 60 mth nie było takiego problemu, jak go wysoko zostawiłem tak wisiał i nie zaleznie czy z osprzetem czy pusty ale wisiał ale teraz to nawet pusty sie opuszcza. MIał ktos z was taki problem? jesli tak to prosze o odpowiedz jaka tego była przyczyna. Aha i jest to ciagnik JD i ładowacz rowniez JD. Pozdrawiam!

Nie znam jego konstrukcji więc pytam: czy na siłowniku podnoszenia jest zamek ( taka kostka do której idą przewody z siłownika i rozdzielacza)?

Jeśli nie ma, to przepuszczać może rozdzielacz, no i siłownik bez względu na to czy jest czy nie ma zamka zamka. Nowy sprzęt - reklamować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

Facet z serwisu powiedział mi ze ja mam takie zawory ktore sa bezawaryjne lecz ich wada jest to ze moga przepuscic niewielkie ilosci oleju. Jest to mozliwe? skoro on nie opuszczał,dopiero od nie dawna zaczoł. Z ładunkiem czy bez i tak opuszcza...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wobos1    0
Facet z serwisu powiedział mi ze ja mam takie zawory ktore sa bezawaryjne lecz ich wada jest to ze moga przepuscic niewielkie ilosci oleju. Jest to mozliwe? skoro on nie opuszczał,dopiero od nie dawna zaczoł. Z ładunkiem czy bez i tak opuszcza...:/

prawdo podobnie cos z rozdzielaczem jak juz ktos wczesniej napisal,ja millem tak przy cyklopie zmienilem rozdzielacz i juz nieopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

przedewszystkim kontola wycieku na zewnątrz.... a powodów moze być wiele

-rozdzielacz

- tłok

zawory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeBBrokers    1

Nie daj się omamić typom z serwisów zawsze będą tłumaczyć, że tak mam być, ale jest takie powiedzonko: „Mądry tego nie zauważy a głupi pomyśli, że tak ma być” chyba jest to jednoznaczne nie należysz do żadnej grupy zauważyłeś to dawaj go na serwis. Opuszczanie nie jest normalną rzeczą to tak jak by tylni TUZ opuszczał, może jest gdzieś jakiś wyciek? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Koledzy pomóżcie....

Kupiłem ładowacz do mojego 7245 jakis miesiac temu. do tego momentu nie był potrzebny i dopiero dziś dokończyliśmy jego montaż. Jest to ładowacz czeski. Dałem 6 tysięcy. Przed chwilą chciałem sprawdzić jak chodzi i tu moje ogromne zdziwnienie. Po nabraniu ziemi i wycofaniu zauważyłem że najzwyczajniej w świecie ładowacz opada, zarówno odchyla sie łyżka jak i całe ramiona, efekt samo sie wysypuje ;/ Ciagle trzeba korygować ustawienie joystikiem czy jak to nazwac.... doprowadza to do szału.... To samo dzieje sie jak jest pusty i pełny. Co moze sie dziać? MAło oleju? nieszczelne siłowniki? wada elektro-zaworów? poradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

To jest na elektrozaworach, mam coś jak joystic, dokładnie są to 4 przyciski takie jak np. od sygnału w c-330 lub podobnych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Aha, no to coś będzie z rozdzielaczem i elektrozaworami- może do końca nie "odbijają" i powodują niekontrolowany przepływ oleju :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

czyli rozumiem że trzeba będzie rozbierać elektrozawory....;/ Ile może kosztowąć wymiana elementów które mogły ulec zniszczeniu? nie orientujesz sie może ile może max podnieść taki czeski ładowacz? nigdzie nie moge info znaleźć....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A chociaż znasz producenta tego ładowacza?

 

A co do tych elektrozaworów, to radziłbym zawieść je razem z rozdzielaczem w całości do wyspecjalizowanego zakładu, bo samemu przy elektrozaworach to lepiej nie grzebać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj