Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z podnośnikiem

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mario8282

mario8282

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 luty 2013 - 20:54

problem z podnośnikiem Witam mam problem z podnośnikiem zawieszał sie raz działał raz nie a teraz wogóle przestał działać jak możę być przyczyna pomóżcie bo nie wiem czy kupować nową pompe albo jak ją sprawdzić Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z podnośnikiem Dzisiaj, 00:54
  •  

#2 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Napisany 17 luty 2013 - 22:21

problem z podnośnikiem zaciął Ci się rozdzielacz albo po prostu rozkręciły cięgła co idą od wajchy do rozdzielcza w 80-tkach jakoś to się popychało ręcznie z wierzchu ale już nie bardzo pamiętam.

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje

#3 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 18 luty 2013 - 00:44

problem z podnośnikiem Z tego co pamiętam, ze względu na konstrukcję, cięgła sterowania podnośnikiem nie mogą się samoczynnie rozkręcić. Mogą natomiast powstać luzy na sworzniach w całym mechanizmie i wtedy można skorygować długość cięgieł, aby uzyskać pełen zakres działania podnośnika. Wyjątkiem jest cięgło teleskopowe- tam gdyby jakimś cudem poluzowała się nakrętka kontrująca, mogło by się rozkręcić.

Co do pompy: stare ludowe legendy, mówią, że po wciśnięciu dźwigni od kiprowania (bez podłączania czegokolwiek pod gniazda) silnik pracujący na wolnych obrotach powinien przygasnąć. Swoją drogą, np.: przyczepy dobrze kipruje?

Podnośnik nie działa na każdej możliwej regulacji (ciśnieniowa, pozycyjna, itd..) ?

Jeśli tak, obstawiam zacinający się rozdzielacz. Odpal ciągnik, ustaw dźwignię od podnoszenia w maksymalnym górnym położeniu, wyjdź z ciągnika, podnieś rękoma ramiona podnośnika do samej góry i puść. Powinno pomóc ;)

Edytowany przez Stefano1, 18 luty 2013 - 00:46.

#4 Share jar123

jar123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystto co z ty związane.

Napisany 18 luty 2013 - 17:40

problem z podnośnikiem Ja miałem podobny problem to się rozdzielacz zacinał jak Mi się zawiesił to odkręcałem z tyłu podnośnika taką zaślepkę i tam można puknąć w cięgło powinno pomóc . Jeśli masz siłowniki pomocnicze to tam zamiast tego korka masz podłączony powrót .

#5 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 18 luty 2013 - 20:36

problem z podnośnikiem Można i tak, ale nie chce mi się nigdy korka wykręcać ;) No, chyba, że jest podczepiona jakaś maszyna, to często jest łatwiej korek wykręcić ;)

Edytowany przez Stefano1, 18 luty 2013 - 20:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jar123

jar123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 luty 2013 - 15:28

problem z podnośnikiem Tak masz racje to sposób na krótką metę i nie wygodny który czasem pomaga szczególnie jak podnośnik się zatnie u góry z maszyną podczepioną , raczej bez zdjęcia i regeneracji się nie obędzie. .

#7 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:44

problem z podnośnikiem Na rozdzielacz działają stałe siły. Jeśli się zatnie, potrzeba impulsu który go ruszy. Można podnieść ramiona pizgnąć nimi glebę, albo puknąć dźwignię ogranicznika (przez korek z tyłu obudowy).

Broń Panie Boże oddawać do regeneracji- podnośnik w ciężkiej serii jest prosty jak konstrukcja cepa. Średnio ogarnięty majsterkowicz jest w stanie usunąć sam niemal wszystkie usterki.

#8 Share mario8282

mario8282

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 luty 2013 - 21:23

problem z podnośnikiem dzieki za wszystkie info dziwigalem ramiona i nic z tego nie dziala podnośnik i tur też nie dziwiga pomóżcie!!! a jak sprawdzić pompe podnośnika??

#9 Share jar123

jar123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 luty 2013 - 22:18

problem z podnośnikiem A jak to było tak zaraz przestał podnosić czy stopniowo przestawał ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 20 luty 2013 - 23:10

problem z podnośnikiem Na gniazda hydrauliki zewnętrznej podaje ciśnienie?

Jeśli nie, to idąc dalej- może głupie pytanie, ale pompę masz włączoną ? :) Jeśli tak, to odpal ciągnik i poluzuj przewód wychodzący z pompy- powinno ostro dawać ciśnieniem ;) Jak nic nie leci lub coś tam się sączy, to wyjmij pompę i zobacz czy ci wieloklinu w napędzie pompy nie obrobiło ;)
Jak pompa daje ciśnienie, to mógł się uszkodzić zawór bezpieczeństwa.

Aha- i jak masz tego tura podłączonego?

Edytowany przez Stefano1, 20 luty 2013 - 23:19.