mario8282

problem z podnośnikiem

Polecane posty

mario8282    0

Witam mam problem z podnośnikiem zawieszał sie raz działał raz nie a teraz wogóle przestał działać jak możę być przyczyna pomóżcie bo nie wiem czy kupować nową pompe albo jak ją sprawdzić Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5572

zaciął Ci się rozdzielacz albo po prostu rozkręciły cięgła co idą od wajchy do rozdzielcza w 80-tkach jakoś to się popychało ręcznie z wierzchu ale już nie bardzo pamiętam.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Z tego co pamiętam, ze względu na konstrukcję, cięgła sterowania podnośnikiem nie mogą się samoczynnie rozkręcić. Mogą natomiast powstać luzy na sworzniach w całym mechanizmie i wtedy można skorygować długość cięgieł, aby uzyskać pełen zakres działania podnośnika. Wyjątkiem jest cięgło teleskopowe- tam gdyby jakimś cudem poluzowała się nakrętka kontrująca, mogło by się rozkręcić.

 

Co do pompy: stare ludowe legendy, mówią, że po wciśnięciu dźwigni od kiprowania (bez podłączania czegokolwiek pod gniazda) silnik pracujący na wolnych obrotach powinien przygasnąć. Swoją drogą, np.: przyczepy dobrze kipruje?

 

Podnośnik nie działa na każdej możliwej regulacji (ciśnieniowa, pozycyjna, itd..) ?

 

Jeśli tak, obstawiam zacinający się rozdzielacz. Odpal ciągnik, ustaw dźwignię od podnoszenia w maksymalnym górnym położeniu, wyjdź z ciągnika, podnieś rękoma ramiona podnośnika do samej góry i puść. Powinno pomóc ;)

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar123    0

Ja miałem podobny problem to się rozdzielacz zacinał jak Mi się zawiesił to odkręcałem z tyłu podnośnika taką zaślepkę i tam można puknąć w cięgło powinno pomóc . Jeśli masz siłowniki pomocnicze to tam zamiast tego korka masz podłączony powrót .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Można i tak, ale nie chce mi się nigdy korka wykręcać ;) No, chyba, że jest podczepiona jakaś maszyna, to często jest łatwiej korek wykręcić ;)

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar123    0

Tak masz racje to sposób na krótką metę i nie wygodny który czasem pomaga szczególnie jak podnośnik się zatnie u góry z maszyną podczepioną , raczej bez zdjęcia i regeneracji się nie obędzie. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Na rozdzielacz działają stałe siły. Jeśli się zatnie, potrzeba impulsu który go ruszy. Można podnieść ramiona pizgnąć nimi glebę, albo puknąć dźwignię ogranicznika (przez korek z tyłu obudowy).

 

Broń Panie Boże oddawać do regeneracji- podnośnik w ciężkiej serii jest prosty jak konstrukcja cepa. Średnio ogarnięty majsterkowicz jest w stanie usunąć sam niemal wszystkie usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario8282    0

dzieki za wszystkie info dziwigalem ramiona i nic z tego nie dziala podnośnik i tur też nie dziwiga pomóżcie!!! a jak sprawdzić pompe podnośnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar123    0

A jak to było tak zaraz przestał podnosić czy stopniowo przestawał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Na gniazda hydrauliki zewnętrznej podaje ciśnienie?

 

Jeśli nie, to idąc dalej- może głupie pytanie, ale pompę masz włączoną ? :) Jeśli tak, to odpal ciągnik i poluzuj przewód wychodzący z pompy- powinno ostro dawać ciśnieniem ;) Jak nic nie leci lub coś tam się sączy, to wyjmij pompę i zobacz czy ci wieloklinu w napędzie pompy nie obrobiło ;)

Jak pompa daje ciśnienie, to mógł się uszkodzić zawór bezpieczeństwa.

 

Aha- i jak masz tego tura podłączonego?

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aregus
      ęWitam. Mam problem z podnośnikiem. Mianowicie po odpaleniu silnika cięgna idą same do góry lecz po naciśnięciu nogą mozna je opóścic. Ponadto po podczepieniu pługa ciągnik nie ma siły go podnieść. Jest załozony nowy rozdzielacz, nowa pompa nowy olej i filtryi nic nie pomogło. Co może być przyczyną? z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedzi
    • Przez rafyo
      Witam, mam  Casa mx 135. Jak przezucam rewers do przodu lub do tyłu i rusze ramiona podnośnika ida do góry. Jak wcisnę pedał sprzęgła lub przerzuce na N same opadają. Wyczytałem że  potrzebna jest kalibracja? Na postoju podnośnik działa normalnie.
      Po wielu próbach zrobiłem wkońcu kalibrację i dalej to samo. Jedno co dobre przestał mi świecić błąd od lewego sworznia reakcyjnego. (przy kalibracji można to ustawić)
      Jak po dużym "C" przeszłem w tryb wyswietlania błędów pokazało mi: 0, n, 0, e, 0. Więc chyba błędów nie ma.
      Dodam że pojawiło  się to jak przy -15 go odpaliłem i potem zaciągałem zetora, czekałem jak się rozgrzeje olej, potem ruszyłem -  może za krótko. Aha jak odłącze cewke lub cewki podnośnik nie podnosi ( sa błędy H3, H2), więc to chyba nie jakaś sprawa mechaniczna, zapchanie czy coś.
      Jakieś sugestje?
      Sprawa dość pilna, pomóżcie.
    • Przez michal022
      Hej. Zakupiłem ostatnio John deere 6230. Robiłem ostatnio 4 ha agregatem i po pracy okazuje się że nie działaja przyciski boczne podnośnika. Suwakiem da sie podnosić i opuszczać ale boczne przyciski za nic nie chca działać. Proszę o pomoc
    • Przez axel84
      Witam mam problem z podnośnikiem w Hurlimann H 5110. A mianowicie przy pracy z pługiem przy podnoszeniu zacina się lub samoczynnie podnosi do góry. Rozdzielacz był robiony chromowany pompa po regeneracji tłoczysko zrobione siłowniki wspomagające zrobione filtr hydrauliki wymieniony olej wymieniony jak w specyfikacji . Traktor jest z turem tur chodzi dobrze szybko podnosi tak samo kiper. Proszę o pomoc  bo nie wiem co tu jeszcze zrobić by ten podnośnik chodził jak należy . 
    • Przez panmino
      Cześć, chciałbym sobie zafundować najprostszy możliwy EHR w Belarus 1025.2. Pomyślałem, żeby założyć siłownik elektryczny poruszający dźwignią podnośnika i przełączniki załączajace w kabinie i na błotniku. Czy to się da zrobić w tak prostej wersji? Jakie są wady takiego rozwiązania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj