Zaloguj się, aby obserwować  
Budzu321

Gdzie iść

Polecane posty

Budzu321    0

Witam, jako ,że chodzę do 3 kl gim. muszę sobei wygrać szkołę dalej. Tu moje pytanie iść na TR lub TMR bo ma powstać w szkole, czy na jakiś inny kierunek np mechanik lub elektronik i puźniej po tym technikum iść na studium zaoczne jednoroczne rolnicze. Bo wiadomo bez szkoły rolniczej kasy z unii nie odstanę, bo zamierzam przejąć gospodarstwo po ojcu o całej powierzchni okolo 12 ha i 8 sztuk bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom766    1

a ile kasy dostanie bo też mam zamiar isc do technikum rolniczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzu321    0

Ale jeśli skonczę srednią czyli technikum np elektroniczne a puźniej skończe studium rolnicze zaoczne 1 rok to nie dostanę pieniędzy? Bo będę mial 2 zawody i elektronik i rolnik.

Edytowano przez Budzu321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzu321    0

Właśnie nie wiem :P Jak rolnicza to Kijany a jak inna i puźniej to studium rolnicze to Lubartów. Woj. Lubelskie

 

Pomoże ktoś?

Edytowano przez Budzu321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Polecam ci Technikum Rolnicze bardzo przydatna szkoła dla rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1515    10

Ja rowniez jestem w 3 gimn. Ja wybieram się do TMR lub do WETY . Weterynarz we własnym gospodarstwie moim zdaniem zawsze sie przyda :)

Edytowano przez Marcin1515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

wczoraj na szkoleniu się że wystarczy być zarejestrowanym jako domownik w krusie i szkoła rolnicza nie jest konieczna tak z ARiMR mówiła pani Grażyna Wereszyńska na szkoleniu w białej podlaskiej

Edytowano przez Jakub667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja chodzę pierwszy rok do TR. Mówią, że jeśli chcesz później iść na studia rolnicze to lepiej wybrać TR niż liceum, bo później na studiach będą same powtórki z technikum i studia nie sprawią większych kłopotów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzu321    0

wczoraj na szkoleniu się że wystarczy być zarejestrowanym jako domownik w krusie i szkoła rolnicza nie jest konieczna tak z ARiMR mówiła pani Grażyna Wereszyńska na szkoleniu w białej podlaskiej

Czy aby napewno tak jest??? Żeby puźniej się nie okazało że nie skończe szkoły i nie będę mógł brać MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na studiach i powiem tak jak kolega wyzej. lepjej isc do TR bo potwm na studiach jest lzej. a co do pieniedzy z unii to na mlodego rolnika nie masz co liczyc. przegladalem te zagadnienia i tam niemanic o dofinansowywaniu mlodych rolikow tak jak to mialo miejsce teraz. beda za tododatki w innej postaci np. kredyt preferencyjny do kupna ziemi, doplata do kazdej sztuki zarejstrowanej na stanie gospodarstwa itp. wiec to bedzie zmierzac ku kapitalizmowi jak masz kase to ci beda pomagac i bedziesz sie rozwijal a jak kasy brak to bedzie rolnik wegetowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

ja tak to zrozumiałem o tuż ktoś(jakiś pan chce przepisać parę ha na syna) właśnie się pytał jak niema syn szkoły i chce przepisać na niego ziemie czy zwierzęta to czy musi robić jakieś kursy a pani na to ze wystarczyło zarejestrować syna w krusie jako domownika i tak jak by staż pracy mu naleciał czy coś w tym stylu

ale to ja tak zrozumiałem ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej się gdzieś dopytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzu321    0

To jeśli nie będę miał własnych pieniędzy na modernizacje to nie będzie mi unia zbytnio pomoc? Bo moja sytuacja przedstawia sie tak: mam 8 sztuk bydłą w tym 4 mleczne krowy dorosłę reszta młodzierz, 5 świnek, mam ciagnik t-25 no i wszystkie maszyny do niego, pola mam niecałe 12 ha, w tym roku dojdzie jeszcze jedna krowa mleczna to bedzie 5 a za rok będzie 6 mlecznych dojnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

75 tysiecy od 2014 roku nie dostaniesz bezposrenio. takie dotacje beda ukryte w postaci dofinansowan do inwestycji. a zapomnialem mlody rolnik ma miec troche wyzsze doplaty do hektara. wiec warto sie zastanowic czy tak chcesz zyc. kolega jakub ma racje mozna byc rolnikiem bez wyksztalcenia rolniczego. wystarcza szkolenia i cos ewentualnie jakis kurs trzymiesieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Nie idź do TR masz małe gospodarstwo nawet średniej krajowej nie masz. Rolnikiem możesz zostać zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcon    7

Ja chodzę 2 rok na TMR i mam kolegę podobnego jak 'Budzu321. Można się zgodzić z Tobą 'tespis17. Rolnikiem można zostać zawsze ale nie z wykształceniem typowo rolniczym. Ja mówię tak: dowiedz się co i jak i wybierz sam jak uważasz za stosowne. Tutaj panowie dużo tłumaczą poczytaj i na spokojnie przemyśl. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś idzie do szkoły w Białymstoku na kierunek technikum mechanizacji rolniczej

 

ktoś idzie do szkoły w Białymstoku na kierunek technikum mechanizacji rolniczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiva001    0

Jeśli nie wiesz gdzie iść do szkoły zachęcam Cię do przyjścia do szkoły rolniczej w Brzostowie ;)

 

Nie bd żałował swojej decyzji ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Ja proponuję TMR bo po tym jak nie rolnik to mechanik zawsze zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj