Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora 12m. szer i 40m dłogości czy nadaje się na wolnostanowiskowo ?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil5421

kamil5421

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 17 luty 2013 - 17:02

Obora 12m. szer i 40m dłogości czy nadaje się na wolnostanowiskowo ? Witam. Posiadam oborę o wymiarach 12x40m , i chciałbym się dowiedzieć czy te wymiary starcza na chów krów mlecznych sposobem wolno stanowiskowym na płytkiej ściółce ???? Dziekuje i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora 12m. szer i 40m dłogości czy nadaje się na wolnostanowiskowo ? Dzisiaj, 03:00
  •  

#2 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 17 luty 2013 - 17:42

Obora 12m. szer i 40m dłogości czy nadaje się na wolnostanowiskowo ? Nada się spokojnie, chyba że masz jakieś słupy albo inne utrudnienia w budynku. Myślę że najlepiej by było tak: od którejkolwiek dłuższej ściany 4m korytarz paszowy, do tego jakieś 6m na korytarz gnojowy i 2m stanowiska. Jakbyś tak zrobił to wejdzie na luzie z 35 stanowisk, no i będzie wygodnie za równo dla ciebie bo wszędzie się zmieścisz ciągnikiem jak i krówkom. Na to żeby zrobić albo po dwa rzędy stanowisk na środku i dwa korytarze albo żeby zrobić kopię tego co ci proponowałem to brakuje paru metrów. Tak szczerze to ja bym tu widział głęboką ściółkę bo 8x40 to jest kawał miejsca i spokojnie by z 60 krówek zgodnie z dobrostanem weszło.

#3 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 17 luty 2013 - 17:43

Obora 12m. szer i 40m dłogości czy nadaje się na wolnostanowiskowo ? Kolego a co maja się wymiary do metody chowu? Bardziej to jakie masz tam rozwiazania odnosnie konstrukcji budynku takie jak wjazdy, korytarze nazwijmy to technologiczne itp. a wymiary to tylko decyduja o ilosci sztuk

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Obora 12m. szer i 40m dłogości czy nadaje się na wolnostanowiskowo ? Dzisiaj, 03:00
  •  

#4 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 17 luty 2013 - 23:48

Obora 12m. szer i 40m dłogości czy nadaje się na wolnostanowiskowo ? no tu akurat mają, bo na 12m szerokości ciężko będzie zmieścić 2 rzędy stanowisk. Ja bym jeszcze pomyślał żeby stół paszowy umieścić na zewnątrz, tzn pod dachem i osłonięty kurtyną. A i tak decyduje to jak mozesz rozplanować środek starej obory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kamil5421

kamil5421

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 19 luty 2013 - 15:31

Obora 12m. szer i 40m dłogości czy nadaje się na wolnostanowiskowo ? Planuje zrobić korytaz paszowy 4m przy scianie budynku a resztę 6,8m na kojec i dotego chcę zrobic chale udojową , w pomieszczeniu 6x6,80m.