utek

Ursus C360 z silnikiem Zetor 5211

Polecane posty

utek    6

Nie przeszło. Cały czas brany jest pod uwagę SWAP albo remont na dobrych częściach.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

Przeczytaj temat od początku.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lynio    0

A mój sąsiad ma w c-360 wsadzony silnik stara w 12 roku robił ten ciągnik ok pół roku kombinował na różne sposoby aby spasować i powiem że mu się udało ciągnik jeżdzi jak trzeba a mówi że moc ma porównywalną do c-385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

A mój sąsiad ma w c-360 wsadzony silnik stara w 12 roku robił ten ciągnik ok pół roku kombinował na różne sposoby aby spasować i powiem że mu się udało ciągnik jeżdzi jak trzeba a mówi że moc ma porównywalną do c-385

 

Jakiego Stara? Bo chyba najsłabszy silnik w Starze to 100KM.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

może ten mały leyland 4-tłokowy, 80 kucy chyba. jak mnie pamięć nie myli to w koparkach waryński był montowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotez1127    0

ja mam w c360 silnik zetora 5211 mało pali, a ma 54 km naprawde polecam każdemu taka przeróbke a ktoś kto niema o tym pojęcia niech się lepiej niewypowiada.mój ursus 5211 jest ciągnikiem pomocniczym (sianie,sadzenie pryskanie itp.) po podobnie do kolegi utka mam zetora 7211 i ursusa c325,a co do wymiany obudowy rozrządu to silnik miałem z agregatu prądotwórczego przebieg 80 mth i miał już obudowe od c360, to co sie przykreca linke od licznikz mth musiałem aby dokupić jesli chcesz to moge wstawić zdjęcia lub film z pracy, dodam tylko że z sasiadem który ma c360 ścigaliśmy sie który szybciej pojedzie z siewnikiem to on ma silnik po remoncie i nieumiał go ugnać na 3 a ja cały czas jeździłem 4 także wydaje mi sie że silnik od 5211 jest lepszy niż oryginalny c360. ale to jest tylko moje zdanie


Zetor Team !!!
Zetor is power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

Silnik Zetor 5211 siedzi w C360. Przeróbek nie było wiele, bo był już na obudowie rozrządu takiej jak w C360. Wszystko oczywiście pasuje, wystarczy przykręcić silnik w miejsce starego :). Z przeróbek: wskaźnik temperatury, skrócenie maski, cięgna "gazu" i krótszy drążek kierowniczy. Pasuje drążek z przedniej osi, z C360.

 

Wady: warczy jak 3P :)


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

kolego "utek" masz namiary na gościa ,który sprzedaje te silniki ? Jaki orientacyjnie byłby koszt ?


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

Silnik został kupiony od osoby "indywidualnej", z zapasów, praktycznie nowy. Cena 4000zł.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arcz1    0

Witam

Postanowiłem wymienić  silnik na mocniejszy obecny nie nadaje się już do remontu kompletna ruina , moje pytania czy któryś z kolegów przekładał silnik z zetora do 60 jakie problemy mogą mnie spotkać przy takiej przeróbce (kosmetyka mnie nie obchodzi ) interesuje mnie zgodność mechaniczna ?   . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

który zetor ?

wszystko poniżej 77xx powinno wejść bez problemu, w końcu skrzynia niemal taka sama


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arcz1    0

Myslałem o silniku od zetora 7211, czy wszystko bedzie sie prawidłowo zgrywało mechanicznie?

Edytowano przez Arcz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj