Skocz do zawartości

Zdjęcie

CASE 5140_jak sprawdzić czystość oleju ??

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share patrick30

patrick30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:13

CASE 5140_jak sprawdzić czystość oleju ?? Witam...mam pytanie jak w temacie , chodzi o olej w hydraulice. Wymieniany był 2 lata temu wraz z filtrem , był to olej ten zalecany przez CASE ale zapomniałem nazwy, wymieniany był w związku z remontem kosza sprzęgłowego i przepracował ok. 200mth. Ostatnio "blady strach mnie obleciał" ponieważ ciągnik pracował całą jesień z pożyczonym masztem od widlaka , oczywiście stary olej z masztu został spuszczony.Jednak jak oddałem maszt to tłok jakby się przycinał i nie wiadomo z jakiego powodu . Kolego rozebrał go i mówił ,że tłok był jakby przytarty a w cylindrze od tego masztu były pozostałości takiego brudnego jakby z opiłkami oleju. Ciągnik narazie zachowuje się normalnie chociaż podczas orek pierwszy raz ,cofanie przy użyciu rewersu(bez sprzęgła) nie chciało czasami działać, natomiast przy użyciu sprzęgła działało normalnie tak jak by przycinał się elektozawór. Na drugi dzień przypadłość ta minęła, wszystko działało normalnie. W każdym bądź razie zachodzi podejżenie ,że olej się zanieczyścił i widomo powszechnie czym to grozi i w związku z tym mam do Was pytania:
- jak sprawdzić czy na dnie są jakieś opiłki j, jest jakiś odstojnik, filterek, magnez??
- czy tak czy tak lepiej wymienić znowu olej+ filtr ??
-czy wymienić sam filtr hydrauliki??
- czy jeżeli faktycznie dostały się opiłki to czy mocno skrzynia dostała w d...e robiąc ok 30mth ?? case1.jpg
To jest fotka tej skrzyni od spodu , co robić, odkręcać ten korek?? czy ta pokrywa w której jest korek to jest odstojnik?? czy jest jeszcze coś innego do czyszczenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
CASE 5140_jak sprawdzić czystość oleju ?? Dzisiaj, 11:19
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 17 luty 2013 - 13:17

CASE 5140_jak sprawdzić czystość oleju ?? do spuszczania oleju ze skrzyni powinien byc od spodu korek .......... jesli masz olej na hydraulike ze skrzyni to mozesz na szybkozłączach zobaczyc jaki olej wypływa :)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share patrick30

patrick30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:27

CASE 5140_jak sprawdzić czystość oleju ?? .....na szybkozłączach czy to na bagnecie jest OK...czyściutki ale bardzo mnie niepokoii to co mówił kolega....oddałem mu ten maszt po trzech miesiącach i faktycznie czasmai jak by się przycinał dawałem mu ciśnienie a on jakby się przycinał...w każdym bądź razie widziałem wczoraj rozebrany ten maszt to tłoczysko jakby było zatarte tzn. bardzo ciasno miało i kumpel mówił ,że wyleciała z niego taka maź...a wcześniej było z masztem wszystko OK. więc z tąd moja panika tak przy niedzieli :)

#4 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 17:35

CASE 5140_jak sprawdzić czystość oleju ?? Olej możesz sprawdzić poprzez filtr hydrauliki znajdujący się poprawaj stronie ciagnika pod pompą jet taka blaszka (w srodku jest jakis czujnik z kablem lub bez zależy od wersji) z dwiema srubami 17 tylko musisz uważać bo wyleci cały olej jak sciagniesz ta blaszke to pod nią jest taki filtr dlugi pochwal się czy masz jakies opilki bo ja sprawdzalem i masakra

#5 Share 0980909

0980909

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 luty 2014 - 22:20

CASE 5140_jak sprawdzić czystość oleju ?? Kolego, w którym miejscu jest ten filtr ?? Chodzi Ci o ten główny filtr od hydrauliki (ten duży), czy jest tez jakiś drugi o którym nie wiem ? Czy mógłbyś zrobić zdjęcie , byłbym wdzięczny.

#6 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 luty 2014 - 17:29

CASE 5140_jak sprawdzić czystość oleju ?? tak jest drugi filtr siatkowy znajduje sie z prawej srony ponizej głównego duzego filtra jest w okolicach pompy na dole przykrecany dwoma srubkami M10 chyba

#7 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:37

CASE 5140_jak sprawdzić czystość oleju ?? Tak śruby m10 dwie po prawej stronie pod pompą siatkowy

#8 Share Zbych85

Zbych85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 21:17

hej,

Możecie wstawić jakaś fotke tego drugiego filtra gdzie dokładnie znajduje się.ja niedawno robilem pompe w swoim szrocie i teraz blyska mi kontrolka od fitlra.filtr nowy moze z 50 mth przepracował. Stary filtr chyba wieki nie wymieniany. Co dziwne na poczatku wszystko bylo ok dopiero po 2 dniach pracy zaczela blyskac kontrolka na zimnym oleju i wysokich obrotach. help:(

#9 Share Krystiano9191

Krystiano9191

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 20:47

chodzi  ci  o  ten  drugi  taki  siatkowy  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 08:09

Aby wyczyscic ten filtr siatkowy to trzeba spuścic cały olej ze skrzyni ?  

#11 Share Krystiano9191

Krystiano9191

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 09:01

tak   ja  najpierw  spuściłem  dopiero  potem  możesz  odkręcić  i  wyczyścić  go 

#12 Share Zbych85

Zbych85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 11:53

Witam,

Mam problem nielada a mianowicie:

padl mi rozrusznik w moim 5150.

ale zeby bylo smieszniej to pekla odbudowa od strony wieńca sinika i wpadla do skrzyni!!!

jak to cholerstwo wyjac?? ma ktos jakiś dobry pomysl??

#13 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 13:48

Jeśli sie nie myle to tam jest przystawka do skrzyni więc chyba nie wpadł do niej.

#14 Share Zbych85

Zbych85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 15:07

zamowilem kamerke wiec obejrze dokladnie co i jak. faktycznie kosz sprzęgłowy jest oddzielony od skrzyni aczkowleik nieiwem czy nie ma tam na dole elementow ktore moglby sie uszkodzic.

#15 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1187 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 15:59

Tam nie ma kosza sprzęgłowego tylko jest tam tłumik dgrań...

#16 Share Zbych85

Zbych85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 16:01

dobrze tłumik drgan-pomagacie czy czepiacie sie nomenklatury?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Zbych85

Zbych85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 luty 2016 - 11:58

pochwale sie ze rozwiązałem swoj problem. kawalek wyjety poprzez rozpolowienie ciagnika. robota latwa i przyjemna nie ma czego sie bac:)

Dodaj odpowiedź