Skocz do zawartości

Zdjęcie

cisnienie oleju w skrzyni biegów international 956xl

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share grzegoorz1983

grzegoorz1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 18:18

cisnienie oleju w skrzyni biegów international 956xl Dzisiaj spuściłem olej i wyczysciłem ten drugi filtr w kształcie rurki, był mocno zabrudzony!
Efekt zadowalający cisnienie jest kontrolka nie świeci, na manometrze przy wolnych obrotach pokazuje 2,5 bar przy obrotach ponad 4 a moze jeszcze więcej bo manomet miałem tylko do 4 bar. :)
Dziekuje za pomoc koledze dober111.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cisnienie oleju w skrzyni biegów international 956xl Dzisiaj, 22:17
  •  

#22 Share Kacperoo

Kacperoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:58

cisnienie oleju w skrzyni biegów international 956xl Witam , posiadam Case 956xl , i mam problem z hamulcami , ponieważ ich wgl nie ma , hamulce są olejowe , i jak je zrobić , czy wystarczy odpowietrzyć a jeżeli tak to jak to zrobić . Pozr

#23 Share JACK36

JACK36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:21

cisnienie oleju w skrzyni biegów international 956xl W case 956 hamulce są normalnie zalewane płynem,olej idzie jedynie na przyczepy.Najlepiej odpowietrzyc za pomocą duzej strzykawki z węzykiem ,wciskac płyn kolejno w każdy odpowietrznik zaczynając od pompki pózniej odpowietrzniki kół i odpowietrznik przy wyjsciu hydrauliki.Potrzebne 2 osoby.

#24 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 14:35

cisnienie oleju w skrzyni biegów international 956xl witam, przyłącze się bo widzę że macie pojęcie o sprawie, ja mam taki problem iż napęd załańcza mi się po dobrze rozgrzaniu , ok po godz pracy jest ok, a do tego czasu naciskam włącznik załańczania i jest napęd ale tylko przy niskich obrotach silnika, jak tylko przyspieszę odrazu mi rozłancza, i tak pod upływem czasu i rozgrzewaniu się oleju napęd trzyma coraz to na wyższych obrotach, dodam że problem pojawił się nagle ,
czy to może być wina również w zapchanym którymś filtrze? czy pompa o której mowa w skrzyni? i gdzie się znajduje czujnik ciśnienia w skrzyni?

#25 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 13:25

Witam u mnie właśnie tak się dzieje z przednim napędem i też załącza tylko przełącznikiem myślę że u Ciebie jest podobna sytuacja a załancza się sam po jakeś godzinie pracy jak olej się rozgrzeje jest zbyt małe ciśnienie i nierozłancza tarczy. A jak jest jeszcze nierozgrzany olej to działa poprawnie. Jak by ktoś wiedział gdzie znajduje się ta pompa to był bym bardzo wdzięczny

ta pompa znajduje się w skrzyni , w lewym przednim rogu u góry, wystarczy górny dekiel zdjąć i jest do niej dostęp, najpierw polecił bym ci powymieniać uszczelnienia w przystawce napędu, może  tak olej ucieka bokami jak się zrobi zadki

#26 Share JACK36

JACK36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 19:30

Witam.Gdy by uszczelniacze nie trzymały ,a pompa nie dawała cisnienia naped był by cały czas załączony,dla tego ze cisnienie nie rozpierało by sprezyn talerzowych i tarczki przenosiły by obciązenie.Aby sprawdzic cisnienie na pompie wkrec manometr cisnieniowy,moze byc taki jak w opryskiwaczu w miejsce czujnika i przełącz na naped u mnie pokazywało na zimnym 6

Czujnik cisnienia oleju jest pod elektrozaworem,pod nim znajduje sie tez filter oleju chyba na klucz 22

#27 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 19:32

w miejsce czujnika czyli ten wkręcony w zawór hydro z elektromagnesem u góry? sprawdzę pompę czy przystawkę? i czy u ciebie jest ok przy takim ciśnieniu?

Edytowany przez suzuki18l, 11 grudzień 2014 - 19:34.

#28 Share JACK36

JACK36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 19:52

Jezeli rozłącza naped pompa jest prawdopodobnie dobra ,gdy by nie miała cisnienia naped był by cały czas.Według mnie tłoczek który znajduje sie pod elektrozaworem nie dokonca sie zamyka i cisnienie cały czas idzie na przystawke i nie załącza napedu ,u mnie przycina sie tłoczek pod elektrozaworem

#29 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 19:59

ten sam problem miałem, ale już jest ok z tym tłoczkiem, przycisk włanczam i jest napęd , przycisk wylanczam napęd rozłączony, teraz pojawiło się coś takiego że jak się nagrzeje olej to przy niskich obrotach silnika sam mi się załańcza napęd, jak dodam gazu to rozłączy, przerąbane bo głównie jak na asfalcie przy skręcie zwalniam i się załończa , dlatego podejrzewam słabe ciśnienie pompa daje , albo przystawka gubi , napęd już jest ok nie wyłańcza się jak go załączę, wtedy to ten tłoczek się zawieszał, 

#30 Share JACK36

JACK36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:08

Na początek wyczysc oba filtry,jezeli nie pomoze ,w przystawce na wałku są oringi tam moze gubic cisnienie,mozesz tez wymienic olej na gestszy.Pompa na samym koncu nowa ok.4000zl.Gdzie widziałes ten synchronizator?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:12

właśnie dzisiaj go szukałem i nie mogę znaleźć , żałuje że nie zapisałem linku, przez przypadek znalazłem jak szukałem części do przedniego napędu , u ciebie też biegi wyskakują ? https://www.facebook.com/suzuki18l

Edytowany przez suzuki18l, 11 grudzień 2014 - 20:16.

#32 Share JACK36

JACK36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:17

Raz juz robiłem synchronizator ,teraz tez chyba zatrzaski z niego wyleciały .Uwierz ze nie kupisz nowego synchronizatora do tego modelu tak tanio za uzywke 2000zl jeszcze trudno znalezc

#33 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:42

kabina ciężko schodzi? są 4 mocowania wiadomo, ale co s przodem, coś trzeba odłączać, elektryka , jak to z przodu wygląda / 

jak się zabrać za to, wystarczy go na pół czy na 3 rozjechać ?plecak trzeba zrzucić?

Edytowany przez suzuki18l, 11 grudzień 2014 - 20:48.

#34 Share JACK36

JACK36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:55

Aby rozebrac skrzynie masa roboty.wszystkie linki od kabiny przewody hydro od wspomagania,zbiornik paliwa i oleju,podnosnik,skrzynie dzieli sie na 3 czesci inaczej nie wyjmie sie koła talerzowego aby wyciągnąc wałek atakujący,poza tym koła tylne zwolnice i tarcze hamulcowe,blokade wszystko w drobny mak aby wyjąc jeden synchro.Czesci cały garaz;)

#35 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:03

o kur.... chyba zacznę sprzedawać go na części :( jest szansa że mogło się coś rozregulować?  

#36 Share JACK36

JACK36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:12

a co sie dzieje

?

Najczesciej podobno pada ten p..... synchronizator ,dodatkowo u mnie wytarły sie kamienie w łapie przesówającej,za jeden sprowadzony z USA wołali1000,skrawek materiału 1,5/3 cm,ostatnio wytarły sie w łapie od wstecznego ale dorobilismy i wymiana pod plecakiem ale tylko tak nie fachowo,ale działa

#37 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:12

najpierw mi wyskakiwała 4 szosowa , potem w orce przy obciążeniu wszystkie biegi szosowe , ale raz wyskakiwały a raz nie, teraz już wyskakują i to coraz przy mniejszym obciążeniu, ale jak trzymam wajchę to nie wyskakują , ale tylko na szosowych, kamienie od widełek ? tylko dlatego części są tak drogie bo sprowadzane z USA, jak by z Niemczech to by pewnie nie więcej jak do ursusa, da się je wymienić bez rozpoławiania?

Edytowany przez suzuki18l, 11 grudzień 2014 - 21:15.

#38 Share JACK36

JACK36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 grudzień 2014 - 08:43

Kamienie mozna ale to kombinowaniei bardzo nie fachowo;),ale i tak masz na pewno podciete zeby na pierscieniu prowadzącym i na przesówce.Ja dorabiałem czesci synchronizatora,ale znów cos nie tak,wyleciał jeden zatrzask,a teraz chyba drugi,ale to zobacze z góry.

Tez pewnie bede musiał go od nowa rozbierac ,potrzeba 2 ludzi,3 dni roboty wyciągarka do zdjecia kabiny wazy ok700kg i przydaje sie dodzielenia skrzyni,pasy ,ze 2v lewarki i podpory duzo kluczy u mnie na dodatek na gwintach calowych, bardzo pomocny klucz pneumatyczny,ale problem ten synchro.choc mam nadzieje ze załatwie poniewaz kolega ma jechac na duzy szrot ciągników w danii wiec moze cos załatwi

#39 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 12 grudzień 2014 - 12:42

nie ma sensu, sprzedaje na części, jak byś coś potrzebował to daj znać :(dokładnie prześledziłem fora na temat tych Case, i fora ciągnika który jak by co to będę takiego szukał, czyli Renault 110.14 lub 110.54, i tak o case dużo pisane o tych skrzyniach, co rusz komuś wyskakują biegi, jakiś niewypał ?  czytając o renówkach nie ma problemu ze skrzyniami, 

Edytowany przez suzuki18l, 12 grudzień 2014 - 13:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 14:02

Na początek wyczysc oba filtry,jezeli nie pomoze ,w przystawce na wałku są oringi tam moze gubic cisnienie,mozesz tez wymienic olej na gestszy.Pompa na samym koncu nowa ok.4000zl.Gdzie widziałes ten synchronizator?

nie tutaj kiedyś widziałem, ale przez przypadek znalazłem, u nich można taniej dostać http://agrochlopecki...&sort=4a&page=4

Dodaj odpowiedź