6441Marcin6441

automatyka do owijarki/ sterowanie z pilota

Polecane posty

Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?

Urządzenie sterowane pilotem:

 

-automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:

-ustawianie w pozycji do rozładunku

-ustawianie w pozycji do załadunku

-rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Skonstruuj to a potem zapłacę Tobie za przerobienie w ten sposób mojej owijarki :D .

Poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób chcesz to zrobić??

 

sterowanie radiolinią?? a jak się podepniesz pod rozdzielacz ?? czy może drugi rozdzielacz sterowany cewkami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe takie tam badanie rynku

Nie moge narazie zdradzic jak dopuki nie przetestuje u siebie.

O pomocnika w gospodarstwie jest coraz cieżej, owijarka samozaładowcza to koszt 2-3 zwykłych owijarek a bele i tak trzeba przywieść, poukładac.

Stawiacz bel w sumie fajne rozwiązanie ale i tak potrzeba ci operatora do jednego zestawu ciągnik-owijarka a belki żeby były dobrze poukładane to też trzeba mieć extra wyczucie żeby miejsce byo dobrze wykorzystane a i tak bez ładowacza ustawianie belki na belce to nie lada problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Czy nie drogie to bym dyskutował, prawie 20tysięcy za komplet to nie tak mało


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Myślę że w przypadku owijarki system taki ograniczałby się do centralki, pilota i nowego rozdzielacza sterowanego elektrycznie. Elektronika by była jedynie odpowiedzialna za przerwanie owijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt nie na tą cene spojrzałem;D, zero mi z przed oczu znikneło. Za 20k to bym już Claasowski system kierowania chyba kupił.

Gdyby automatyka do owijarki kosztowała przypuśćmy 2500pln? Myśle że cena nie straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

a wie ktoś jaka cena takiej owijarki i jak dokładnie wygląda ten napęd w niej? jak to jest rozwiązane? bo samo rozwiązanie uważam za genialne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mi krzyknięto bodajże 43 tysie w tamtym roku (ewentualnie 40 za popokazową)-ale nie były to konkretne negocjacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

to i tak uważam że atrakcyjna cena, a co jest dokładnie w zestwie z taką owijarką, za kwotę którą napisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Szczerze mówiąc to już nie pamiętam-musiałbym poszukać (jak jeszcze mam gdzieś ofertę).W czwartek mogę spytać dealera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamV    2
Napisano (edytowany)

Skonstruuj to a potem zapłacę Tobie za przerobienie w ten sposób mojej owijarki http://www.agrofoto.pl/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/biggrin.png .

Poważnie.

A ile byście byli w stanie zapłacić za taki zestaw montażowy do swojej owijarki stacjonarnej zeby działała jak mchale? Tylko nie piszcie że ze 2 tys. gdyż sam rozdzielacz na elektrozawory kosztuje prawie tyle...

Edytowano przez AdamV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

kolega mi powiedział 2 tyś za przeróbkę owijarki jezeli jest samowyładowcza (ma tłoczysko ) i posiada noż, on daje rozdzielacz podłącza wszystko i sterowanie z pilota. Działać bedzie jak ta mchale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja kupiłem teraz tanco na pełnej automatykę ale bez sterownika i pilota. Będzie mi to robił. Dam znać jak mu to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Czołem, czy jakiś polski producent oferuje owijarki sterowane z pilota? Chodzi o stacjonarną owijarkę napędzaną z ciągnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtec123    251

interesowałem się tym tematem ale nie znalazłem żadnego producenta który takie robi. Jedyne wyjście kupno zachodniej używki. Chyba że koniecznie nowej szukasz pod program?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Nie musi być nowa. A które zagraniczne mają takie bajery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtec123    251

McHale (patrz film wyżej), Kverneland/Taarup, Tanco te na pewno

O, są i polskie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Widziałem ten wynalazek, to ponownie jest jakiś adapter do owijarki w dodatku na prąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Heniu95
      Witam, 
      Chcę się dowiedzieć czegoś o owijarkach Langren, czy polecacie te owijarki?
      Nie miałem wcześniej styczności  z ową marka i nie wiem co o niej sądzić?
      Dodam  jeszcze że rocznie by robiła ok 70-80 bel.
       
      Pozdrawiam
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada może instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 Maxicut (2006) ?
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 ?
    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj