Skocz do zawartości

Zdjęcie

BIZON BS z110 joystick

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 16 luty 2013 - 21:25

BIZON BS z110 joystick Witam Panowie mam problem z podłączeniem joysticka w bizonie, kupiłem joystick od claasa jaguara i mam problem jak podłączyć go pod instalacje tzn. zrobić nową wiązkę ponieważ w bizonie nie miałem joysticka tylko rozdzielacz mechaniczny. Moje pytanie jest takie musiał bym pewnie zrobić na przekaźnikach. Mam oryginalne przekaźniki od bs'a teraz jak to wszystko podłączyć, na przekaźnikach są takie oznaczenia: 85, 86, 87, 87a oraz 30. Gdzie powinny być bezpieczniki? Od joysticka na każdy przycisk są dwa kable wiem który doprowadza prąd do przycisku i którym kablem wraca od przycisku. Proszę o waszą pomoc. Pozdrawiam grabarz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BIZON BS z110 joystick Dzisiaj, 23:37
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 luty 2013 - 21:37

BIZON BS z110 joystick Niby jak chcesz zrobić elektryczne sterowanie, skoro piszesz, że masz rozdzielacz mechaniczny? Jeżeli już się uprzesz na to sterowanie, to zapoznaj się z tym tematem, jest tam podany sposób podłączenia przekaźnika. http://www.agrofoto....-elektrycznych/

#3 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:42

BIZON BS z110 joystick mam kupiony nowy rozdzielacz elektryczny stary był mechaniczny

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 17 luty 2013 - 09:30

BIZON BS z110 joystick No to sprawa jest prosta. Każda sekcja ma dwie cewki, potrzebujesz dwóch przekaźników, po jednym na każdą cewkę. Na zacisk 30 przekaźnika podłączasz zasilanie, styk 87 do cewki rozdzielacza, 85 i 86 to cewka przekaźnika. W temacie, który podałem masz wszystko narysowane, post kolegi @wierzba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 17 luty 2013 - 11:10

BIZON BS z110 joystick Ja myślałem inaczej to rozwiązać, na jedną cewkę rozdzielacza 2 przekaźniki w joysticku mam 4 przyciski które podłącze pod ten 2 sekcyjny elektryczny rozdzielacz tzn. pod 30 dam zasilanie z stacyjki bezpiecznik i dopiero do przekaźnika, 85 oraz 86 dam do przełącznika w joysticku a 87 podłącze pod cewkę rozdzielacza, to był by np. pierwszy przycisk odpowiadający za podnoszenie hederu a drugi przycisk bym rozwiązał tak, zasilanie mam już z poprzedniego przekaźnika, 85 i 86 pod przełącznik a 87 do cewki rozdzielacza. Czy mogło by być tak to połączone ? Pozdrawiam grabarz.

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:00

BIZON BS z110 joystick Kolego, nawet nie rozumiesz podstaw. Każdy rozdzielacz ma dwie cewki, na każdą cewkę jeden przekaźnik. Masz 4 przyciski, więc obsłużysz maksymalnie dwie sekcje, np. podnoszenie i opuszczanie hedera i np. motowidło. Tutaj masz przykład sterowania jedną sekcją.
Dodany obrazek

#7 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:39

BIZON BS z110 joystick Mam taki rozdzielacz http://hydromotus.pl...ektrycznie.html a w bizonie siłowniki mam jedno stronne chodzi mi o to tylko, że rozdzielacz ma podawać olej w jedną stronę a opadać będzie pod ciężarem. Dwa pozostałe wyjścia do siłowników zaślepię i nie będą używane i te cewki które odpowiadają za zaślepione wyjścia do siłowników nie będą podłączone. To i tak muszę podłączyć sterowaniem joystickem po jednej cewce na każdą sekcje. Czy mógłbyś mi jeszcze opisać oznaczenie co jest co i pod co mam wszystko podłączyć. 30 zasilanie, 86 masa, 87 do cewki rozdzielacza, 85 do przełącznika a 15 pod co mam podłączyć ?

Edytowany przez grabarz, 17 luty 2013 - 12:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 17 luty 2013 - 14:17

BIZON BS z110 joystick Kolego, trzeci raz Ci tłumaczę, że musisz podłączyć obie cewki rozdzielacza. Jedna jest od podnoszenia, a druga od opuszczania. Jeżeli używasz siłowników jednostronnych, to drugie wyjście rozdzielacza łączysz z powrotem oleju. Jedna sekcja=dwie cewki=dwa przyciski=dwa przekaźniki=jeden siłownik jedno- lub dwustronny. Łączysz wg. schematu powyżej. Tam masz jedną sekcję, dla drugiej musisz zrobić identyczny układ. 15 to zasilanie po stacyjce.