barosz

krone big packg pack 1290 vs. claas quadrant 3200/3300 ?

Polecane posty

barosz    0

Witam ! polecono mi to forum jako warte uwagi więc zakładam tu ten temat z nadzieją na pomoc ;)

 

Od 2 lat planuje zakup prasy do duzych kostek ponieważ mam dość mordęgi z belami. Po rozmowach z posiadaczami różnych pras do dużych kostek (a jest ich bardzo mało) doszłem do punktu gdzie mam do wyboru te dwie prasy. Prosze formuwiczów o podanie argumentów za i przeciw obydwoma prasami i informacje jeżeli by ktoś takowa posiadał lub znał osobe która taka prase ma (szczególnie z województw lubusie, wielkopolskie, zachodnio-pomorskie, dolnośląskie pomorskie). Pras pracowała by z jd6930 lub classem axionem ;)

 

*packing pack pszepraszam za błąd :(

 

A dodam, że obydwie prasy znalazłem w porównywalnej cenie jak sie pewnie domyslacie quadrant jest jednak droższy ;(

Edytowano przez barosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

dla quadranta 3300 to axion 850 niewiem czy by dał rade. krone napewno lżej by chodziła. u mnie w wiosce maja 3 prasy wielkobarytowe. 2 NH i DF. NH chodzi u znajomego 3 sezon bez awari a DF co jakiś czas odpoczywa z powodu awari

Edytowano przez Poettinger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

piszcie jakieś opicie ,zalety i wady bo każdy jest ciekawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1
Napisano (edytowany)

Jedyna wada chyba tej prasy to cena maszyny nowej w stosunku do belownicy, niekażdego stać na kupno.

A kupno starszego typu prasy to tak jak w totolotku, albo się uda kupić w miarę sprzęt który posłuży ci jeszcze kilka lat albo kupisz złom.

Edytowano przez drajwero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

w modelach quadrant 3xxx konstruktor zastosował ciekawy mechanizm wrzucania słomy do komory prasowania w którym wykorzystał 2-3 siłowniki hydrauliczne. W zależności od dokładnego modelu siłowniki te wykonują od 92 do 204  suwów na minutę pracy!!(od 1,5 doponad 3 na sekundę). Wiem że żaden normalny człowiek czegoś podobnego by nie wymyślił a claas pomysł wprowadził do masowej produkcji. Przy średniej żywotności siłownika 1 milion suwów to średnio wytrzyma od 80 do 180 godzin!!  Pod warunkiem że temperatura nie będzie zbyt wysoka bo taka ilość suwów siłowników powoduje spore ilości przepompowanego i coraz bardziej rozgrzewania się oleju hydraulicznego a chłodnicy nie zastosowano prawie wcale. Dla mnie imbecyl to skonstruował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Czyli kolego Claas Quadrant 2200 będzie lepszy ? Bo prasy Claasa wydają mi się bardziej wydajne niż Krone i tak jakby potrzebowały mniej koni niż Krone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Pewniejszym w ciągłym działaniu będzie quadrant 2200. Prasy claasa ogólnie są słabe, pękają ściany komory zgniotu.

Dzisiaj wybierał bym między Hestonem(NH, CASE, FENDT...) a Krone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Na ten sezon muszę zebrać Quadrantem 1200, 300ha i bedzie to mój pierwszy rok zbierania słomy. Mniej wiecej mam zagwarantowany odbiór. Współpracował z nią będzie Fendt 716, a jeśli wypali to na następny rok zmiana ciągnika na Fendta 820 i wydajniejszą prasę żeby odskoczyć już jakieś 500/600ha. Jak sądzicie jaka jest wydajność takiego Quadranta 1200?

Ginterpol, a co myślisz np o Krone big pack 120/70 lub 120/90. Chodzi o to aby wpakować jak najwiecej słomy w naczepę firankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Bardzo dobre prasy.. Jeśli chcesz upychać słomę pod plandekę to radził bym wybrać wysokość 90cm i jeszcze oznaczenie prasy HDP. Tą prasą możesz robić klocki po 500kg ale ciągnik nie 820 tylko 930 będziesz potrzebował..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Tylko 930 będzie zdecydowanie za duży u mnie w gospodarstwie. Naczepy mają najczęściej taką wysokość że można załadować najczesciej 4kostki, a 90 wejdą 3 kostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

z ciągnika można trochę "urwać" i pomyśleć o 826. A odnośnie prasowania to kolega mógł napisać, że nie chodzi o tonaż  tylko  ilość kostek na samochodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jak niskie auto to 4x80 wejdzie ale to naprawdę niskie auto musi być. 4x70 a 3x90 nie ma wielkiej różnicy. Fakt faktem na całym aucie będzie z kostka mniej. Ale przy 90tkach ile mniej zbierania z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Panowie nie o ilość kostek na samochodzie tylko o Tony chodzi, a ilość kostek to liczy się na polu by było jak najmniej, by jak najmniej sztuk zbierać i ładować.

Kostka 90 daje ok 500 kg, a słupek na aucie to 3 x 500 = 1500 kg, kostka 70 - 300 kg - 4x 300 = 1200 (jak widać na przykładzie pomimo 10 centymetrów różnicy w wysokości wychodzi o 300 kg więcej.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

No prawda, macie racje panowie. Więc optymalnie to 260km musi być do takiej prasy? Trochę lipa bo ziemi mam tylko 50ha,a słomy mam z roku na rok coraz więcej zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

kolego jeśli masz 50 Ha pola to 250 koni troszkę przy duży, Uważaj, dziś ktoś ci męci w głowie słomą a co będzie za rok, dwa jak kupisz sprzętu za setki tysięcy zł???

JA już robiłem na 5 pras i wiem jak to smakuje. Policz sobie rentowność, do prasy i ciągnika jaki posiadasz, ile słomy musisz na tym sprzęcie zrobić by choćby prasę odrobić.

Do HDP wartej min.  250 tyś trzeba dołożyć drugie tyle na ciągnik, który ma tylko robić 3 tygodnie słome, czy masz coś jeszcze dla niego do roboty???

 

I tu jeszcze jedno ważne pytanie na jaką odległośc wozisz ta słomę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Hdp jest też w systemie 120/70 i tu 200 km bedzie optymalne, dlatego głównie taki zestaw chodzi mi po glowie. Cenę bym miał zapewnioną powyżej 130zł, a odbiór też mnie nie interesuje, bo odbierają ode mnie z podwórka

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Tak masz rację Ginterpol, to ja się pomyliłem. Więc raczej niestety HDP odpada bo 250 km na 50 ha to trochę za duży jednak ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Tu znalazłem coś takiego i jakoś dają sobię radę 

. Chyba że np kupić taką 820 i zrobić chipa na 230km np. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Górek jest kilka ale nie tak strasznie. Chyba że lepiej wwsybrać zwykłą a nie HDP tam chyba potrzeba mniej koni. Jak na ten rok musi słóżyć 160km i Quadrant 1200, jeśli wyjdzie tak jak wyliczyłem i znajdę dobrego odbiorce na kolejny sezon to wtedy pomyślimy konkretniej już.Ja z Dolnośląskiwgo jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez karo0l1
      witam mam taki problem gdyż nie chcą wyjść do końca noże rotora wychodzą tylko do połowy a powinno aż pod sam wałek w czym może być problem? dodam iż siłownik tez nie chowa się cały
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj