Zaloguj się, aby obserwować  
krycha094

Pieniący sie olej

Polecane posty

krycha094    7

witam mam problem z ładowarką atlas bardzo stara konstrukcja i otóż od pewnego czasu pieni się olej hydrauliczny w zbiorniku po rozgrzaniu pompa jest sprawna wszystko ładnie podnosi w czym może leżeć problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jest dwie możliwości, albo zmieszane dwa oleje lub z wodą, albo gdzieś do układu przed pompę dostaje się powietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dokładnie tak jak kolega malkolm napisał, sprawdz sobie czy pompa nie zasysa gdzieś powietrza.


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

są dwa krótkie przewody do pompy z zbiornika i nic nie widać zeby się moczyły czy coś podobnego aczkolwiek węże nie są pierwszej świeżości.co do olejów stosuje jeden i ten sam czy jest możliwość żeby olej sam absorbował wodę z powietrza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalek987    0

kolego miałem podobny problem u ciągnika... i wyszło to ,że w pompie taka simering był uszkodzony i pompa mieszała olej troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Przy zasysaniu powietrza nie będzie wycieków.

Jaki to Atlas?

Olej to ATF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

takich atlasów juz na allegro nie ma :D olej zwykły hydrol wszystko śmigało dobrze teraz co problem się pojawił dodam ze hydraulika ma 2 pompy w jednym rzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Tutaj ktoś opisuje problem pieniącego się oleju, wprawdzie w skrzyni biegów ale może być przełożeniem dla układu hydraulicznego:

Olej w skrzyni mierzy się na pracującym silniku (na biegu jałowym) jak jest go za dużo na pracującym to by należało go trochę spuścić a jak się zapali silnik i olej jest a normie to jest ok!.Morze być jeszcze coś takiego jak ja miałem u siebie że był nieszczelny przewód ze skrzyni do chłodnicy olejowej i oleju przybywało w skrzyni a powietrze dostawało się do chłodnicy wyżej położonej ,do tego stopnia że olej zaczynał wylewać się wlewem oleju w skrzyni a po zapaleniu było za mało oleju w skrzyni a po dłuższym postoju znów sytuacja z wylewaniem się powtarzała.

Może będzie to dla Ciebie jakąś wskazówką. Przewody wcale nie muszą się "pocić", na zasilaniu pompy działają przeciwne siły jak na wyjściu wiec nie musi być widoczny olej na przewodach.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, wczoraj zauważyłem że miska olejowa pod bagnetem jest cała uchlapana olejem. Gdy wyciągnę bagnet strasznie chlapie olejem. Tak samo gdy odkrece wlew oleju mocno z niego dmucha. Z odmy olej nawet nie kapnie lekko sobie dmucha. Gdy silnik jest zimny to nie wyrzuca dopiero gdy się rozgrzeje olej. Możliwe że się coś zatkało? Mocy nie ubyło a na jesieni sprawdzana kompresja po 30-31 barów pacjent same explorer ii 90
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj