Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niechciany Lokator Co robić?

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 16 luty 2013 - 16:18

Niechciany Lokator Co robić? Witam. Posiadam dom mieszkalny w którym nie legalnie zamieszkują lokatorzy. Około 20 lat już siedzą tam bez prawnie, bez jakiejkolwiek umowy ze mną. Teraz gdy znalazłem klienta na ten dom pytanie jak ich skutecznie wysiedlić? Problem polega na tym, że mieszkają tam dwie rodziny większość prawdopodobnie bez robotna i co chyba najgorsze starsza emerytka. Ludzie Ci zostali tam zameldowani przez gminę co tylko pogarsza sprawę. Co robić od czego zacząć sprawę wysiedlenia? Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niechciany Lokator Co robić? Dzisiaj, 03:09
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 luty 2013 - 16:33

Niechciany Lokator Co robić? Trochę droga przez mękę Cie czeka, zgodnie z prawem nie możesz ich wywalić tak po prostu. Musisz dać im okres tak jakby wypowiedzenia i zadeklarować sie że Ty będziesz tam mieszkał. Oczywiście to pic ale podobno takie są przepisy. Jeśli masz trochę sk**wy.yństwa we krwi to można ich wykurzyc szybciej.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 luty 2013 - 16:33

Niechciany Lokator Co robić? Nie rozumiem jak gmina mogła ich tam zameldować bez jakichkolwiek umów, skoro jest to twoja własność ?

Wiem, że nic nie wiem.

#4 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 16 luty 2013 - 16:36

Niechciany Lokator Co robić? Podobna sprawa była tam w trudnych sprawach na polsacie dosyć niedawno ja polecam iść do prawnika on wam doradzi co i jak ale z tego co się orientuję to jeśli nie posiadasz umowy to bez problemu możesz im wypowiedzieć tylko nie wiem jak jest z tym zameldowaniem
Miłość :P

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2013 - 17:03

Niechciany Lokator Co robić? chodzi o tzw "Zgode" w Łąsku wielkim?

#6 Share Tomato0

Tomato0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 luty 2013 - 17:11

Niechciany Lokator Co robić? Jeżeli żyją już tam 20 lat w dobrej wierze, to mogą wystąpić o zasiedzenie tej nieruchomości. Jeśli żyją tam w złej wierze to albo wypad albo musi upłynąć 30 lat, żeby mogli to zasiedzieć.

#7 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 16 luty 2013 - 17:16

Niechciany Lokator Co robić? swoją drogą to dziwne że pozwoliłeś im mieszkać w swoim domu tak bez niczego i to przez 20 lat :huh: najlepiej udać się po poradę do prawnika niewiele kosztuje a będziesz miał jasność co i jak

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 luty 2013 - 17:25

Niechciany Lokator Co robić? Zgadza się mieszkali 20 lat. NIkomu nie przeszkadzało a teraz klops. Nie wiem jakim cudem gmina zameldowała nie w swoim domu. Może to byc zasiedzenie. Tak czy tak napewno kupa problemów. Nie wiem jak można zaniedbywać tak własny majątek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 16 luty 2013 - 17:27

Niechciany Lokator Co robić? Była klika lat temu sprawa w sądzie ponieważ wystąpili właśnie do sądu że to jest ich własność przez zasiedzenie, lecz sąd przyznał nam rację i my wygraliśmy sprawę. Sam nie wiem dlaczego są tam zameldowani... Są jakieś realne szanse na uwinięcie się z tą sprawą w ciągu 3-4 miesięcy? Być może znajdą się mieszkania socjalne w gminie dla nich tylko kolejna sprawa czy się na to zgodzą...

#10 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 luty 2013 - 17:38

Niechciany Lokator Co robić? Wyjmij okna pod pretetekstem remontu, odłącz wodę i prąd z tego samego powodu to się szybko wyniosą. Ale to trzeba mieć, tak jak mówiłem odrobinę skur.ysyństwa we krwi żeby taką taktykę podjąc ;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#11 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 16 luty 2013 - 17:46

Niechciany Lokator Co robić? tak jak kolega wyżej pisze jak oni z tobą po chamsku to nie ma co się bawić odłącz wodę prąd wyjmij okna i najważniejsze dowal dobry czynsz najlepiej jak by się dało to jeszcze za ubiegłe lata bo pewnie nic nie płacili i wystąp o eksmisje

#12 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 16 luty 2013 - 18:12

Niechciany Lokator Co robić?

Podobna sprawa była tam w trudnych sprawach na polsacie

hahaahaahaaaaa

#13 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 16 luty 2013 - 18:14

Niechciany Lokator Co robić? tak jak koledzy piszą do prawnika o porade albo żeby się zajął tym i walnąć dobry czynsz oraz wstecz , nie zapłacą masz kolejny powód wyrzucić , odłączyć prąd i wodę pod pretekstem remontu a remontować można bardzo długo

#14 Share inzynierobserwator

inzynierobserwator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 luty 2013 - 18:20

Niechciany Lokator Co robić? Łatwo się mówi wygoń. Ale tak łatwo nie będzie ich wygonić, czy też ściągnąć czynsz. Jak zacznie się im dokuczać np. wybije szyby to oni mogą się odpłacić tym samym. Mogą np.też podpalić zabudowania i wiele różnych nieprzyjemnych rzeczy. Kto wie kto tam mieszka i do czego mogą się posunąć. Jak by coś przeskrobali to najwyżej mogą ich wsadzić do więzienia, a może to być i na rękę (jest co jeść i gdzie spać) Pieniędzy i tak pewnie nie odzyska. Nim podejmiesz jakieś kroki, ubezpiecz na początku porządnie swój dobytek. Dobrze jak byś też miał zainstalowany monitoring , umowę z firmą ochroniarską, dobre ogrodzenia, psy itp. (może to wszystko i tak już masz). Zawsze się śpi trochę spokojniej. Daleko mieszkasz od tego domu który chcesz sprzedać? No i bez dobrego prawnika ani rusz. Powodzenia!

Edytowany przez inzynierobserwator, 16 luty 2013 - 18:21.

#15 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:50

Niechciany Lokator Co robić? No właśnie słyszałem że umów żadnych lepiej nie podpisywać z nimi, bo wtedy zaczną się wymagania odnośnie budynku że Oni płacą czynsz to chcą mieć dach zrobiony albo Bóg wie co wymyślą... Czyli sprawa raczej mało realna do rozwiązania w krótkim odstępie czasu? ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 16 luty 2013 - 21:26

Niechciany Lokator Co robić? może to potrwać nawet rok ale myślę ze jak byś poszedł jak najszybciej do prawnika to myślę że by dał radę się uwinąć w ciągu 6 miesięcy jeśli dostarczysz mu odpowiednie argumenty a wnioskuję że posiadasz z zamieszczonych tu postów
Miłość :P