arniormo

Fahr M66-Gdzie kupujecie części?

Polecane posty

House    0

Dlaczego Panewniki wału wytrząsaczy są sprzedawane w rozmiarze fi 25 mm a wał ma 26 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Chciałbym się dowiedzieć czy tylni wał wytrząsaczy będzie pasował na przód bo przednie nie mogą znaleźć w żadnym sklepie znacie jakiś sklep z częściami to tego kombajnu.

 

Wały wytrząsaczy należy kupować parami albowiem dobierane jeden inny i drugi inny może skończyć się pęknięciem wału, a dlaczego? -ponieważ może być inny stopień wykorbienia i każdy wał powinien mieć symbole wybite, zazwyczaj są one na szczycie wału i należy dobierać symbolami lub parami kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Tak w używanych kombajnach na pewno dobierzesz parę. Ponadto taki wał można bardzo łatwo sprawdzić a nawet są zakłady które żyją z ich regeneracji.

"Dlaczego Panewniki wału wytrząsaczy są sprzedawane w rozmiarze fi 25 mm a wał ma 26 mm " - w którym miejscu mierzyłeś ten wał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Dlaczego Panewniki wału wytrząsaczy są sprzedawane w rozmiarze fi 25 mm a wał ma 26 mm

 

Przecież pomiędzy panewki są wkładane przekładki regulacyjne blaszane,i z tad ta różnica, a potem w miarę zużywania się panewek i wału trzeba je odpowiednio wyjmować w celu likwidacji nadmiernego luzu, bo minimalny luz trzeba zachować aby nie ukręciło wału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam,mam pytanko w silniku 3 cylindrowym jak smarowana jest pompa wtryskowa prosze o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

dzieki za podpowiedz czy korek przelewowy znajduje sie z boku?,dolałem z 300ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Tak tylko ta w pokrywie przykręconej na 4 śrubki. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam,chce się podpytać czy można wziąć napęd sieczkarni z ruchomymi nożami z napedu wentylatora kłosowego,czy wytrzyma pasek łożysko i jakie są minimalne obroty takiej sieczkarni umnie obroty sieczkarni sa wziete z bębna młócącego co bardzo  obciąża łańcuch i łożyska i jest wykonane nie fachowo, najbardziej mnie martwi łożysko czy wytrzyma powójne koło pasowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

przy tym kombajnie nie da podprowadzic bezposrednio napedu do sieczkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674

W tych kombajnach to koło przeważnie zawsze było, bo albo napędzało prase, albo sieczkarnie, albo pozostawało wolne. Tylko że kolega greg73 ma sieczkarnie z innego kombajnu i napęd wzięty bezpośrednio z młocarni

https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/549750-fahr-m66/

I z tego co zrozumiałem to kolega chce to przerobić i wziąść napęd z lewej strony bezpośrednio z wentylatora kłosowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Chcę wziąć naped z prawej strony  obrócić wał sieczkarni tak aby koło pasowe było z prawej strony i dołożyć  koło pasowe wieksze do napedu sieczkarni najbardziej mnie interesuje czy to łożysko co potrzymuje to koło pasowe wytrzymuje takie obciazenia  u innych użytkowników, dziękuje za zainteresowanie i za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674

Jeśli uda ci się obrócić ten wał to zakładaj śmiało, tak jak pisałem wcześniej te kombajny w orginale jak wychodziły z sieczkarnią czy prasą to napęd był tak rozwiązany. Tak że przerabiaj wytrzyma napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
House    0

Chciałbym się dowiedzieć okładziny hamulcowe gdzie można kupić albo od czego pasują za odpowiedź z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Można kupić klocki do innych kombajnów i ciągników Deutz-Fahr, bez problemu dopasujesz pod obecne ( np. przykręcisz ).

Aby to zrobić profesjonalnie i być bezpiecznym można zregenerować obecne lub zamówić na wymiar z firmy ( jest kilka, poszukaj w necie  lub okolicy )

Chciałbym uzupełnić swoją odpowiedź, klocki w tych kombajnach to przykręcona okładzina cierna, można dopasować w firmie zajmującej się regeneracją tarcz, klocków itp. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

sieczkarnie  obróciłem,obroty zmniejszyłem  sieczkarni było ok silnik sie tak nie meczył,chce zmienic panewki na wytrząsaczach z przodu czy dużo jest z tym pracy,czy trzeba wyciągać podsiewacz,wyciagał ktos podsiewacz czy dużo z tym kalamancji,prosze o poradę i pozdrawiam

Edytowano przez greg73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dostaniesz przez okienka przy młocarni ( o ile jest taka możliwość ), podsiewacz zostaw w spokoju, jak wyjmiesz sita to nie dostaniesz?

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nie mam takiego kombajnu i nie wymieniałem w takim modelu panewek, przy wymianie łożysk i tak trzeba wyciągać cały wał ale w mniejszych modelach spokojnie można odkręcić przez wcześniej wspomniane okienka więc może i panewki dasz radę tak wymienić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam , mam problem   pytanko po odpaleniu kombajnu włączeniu młocarni na małych obrotach zauważyłem  że blacha do którego jest przykrecone łożysko z lewej strony przedniego wału wytrząsaczy ze lekko faluje czy wał przedni  jest ugiety  czy przegrzany miał ktos taki problem prosze o porade

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kzt1736
      Witam, co wyświetla zaznaczony wyświetlacz w Deutz-Fahr Agrotron 6.30 tt30tt
    • Przez Orzech334
      Witam . 
      Posiadam Deutz Fahra Agrotron K90 z ladowaczem czołowym quicke Q50 z 2008 roku .
      W ostatnim czasie wymieniłem kompletne lozyska zwrotnic i sworzen glowny . Generalnie zlikwidowalem wszystkie luzy w przednim układzie zawieszenia tj.moscie.
      Ciągnik pracuje caly czas z TUR-em wiec obciazenie przedniego zawieszenia jest duże.
      Chciałbym żeby trwalosc nowych części byla jak najdłuższa. Jakie polecacie smary . Cos z domieszką gwafitu? Jakie uzywacie ? Jakieś konkretne produkty? 
       
    • Przez mateusz7745
      Witam po zimie próbowałem odpalić Deutz fahra agrotrona 4.90 i tutaj powstal problem ciągnik nie może odpalić, psikalem starterem zaczął zalapywac i zapalił klekoczac mocno zaraz zgasł . Dodam że rozkręcałem pompkę paliwowa ta napędzana paskiem i zmieniłem zawór zwrotny na nowy, ciągnik odpowietrzalem i nic to nie daje nie może bez plaka załapać nawet nie zadymi 
    • Przez Kamilc360pL
      Snapchat-1391671675.mp4 Witam mam problem mianowicie zatrzymałem się ciagnikiem wrzuciłem luz wyszedłem z kabiny po ponownym wejściu wbiciu biegu ciągnik nie reaguje. Wszystko inne jest sprawne. Po przelaczeniu rewers na położenie jazdy w tył nic się nie dzieje w przod też. Półbieg został w jednej pozycji i nie przełącza się. Proszę o pomoc i z góry dziękuję 
    • Przez kumix
      Witam
      Chciałem się zapytać czy ktoś posiada taki ciągnik na śląsku w promieniu do 200 km od Częstochowy ? 
      Chciał bym się z kimś spotkać pogadać na temat tego ciągnika.
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj