Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fahr m66 pytania.

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MarcinOstrzycki

MarcinOstrzycki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 11:56

Fahr m66 pytania.

Witam.Chciałbym sie spytac czy wie ktos moze jak rozebrać żubrownik ,bo nie moge sciągnąć z wałka taki tulejek mimośrodowych .jest na to jakis patent?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fahr m66 pytania. Dzisiaj, 21:35
  •  

#42 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 11:27

Fahr m66 pytania.

Co to jest ten "żubrownik"? Pierwszy raz spotkałem się z takim określeniem, a miałem owy kombajn 10 lat. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#43 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 21:47

Fahr m66 pytania.

Kłosownik lub wentylator kłosowy ale mniejsza z tym. 

Ta tulejka mimośrodowa to element łożyska. Masz tam śrubkę imbusową którą musisz trochę odkręcić, po czym obrócić za pomocą specjalnego klucza hakowego lub młotka i czegoś do pobijania ( w którą stronę to nie wiem bo zależy jak ktoś to przekręcił ). Na tej tulejce masz dwa otwory, jeden z gwintem pod tą śrubkę a drugi pod klucz.

#44 Share MarcinOstrzycki

MarcinOstrzycki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 07:03

Fahr m66 pytania.

Czy ktoś ma dostęp do książki serwisowej lub zna dokładną długość jaka mają dobre łopatki wentylatora?Moje są wytarte i powywijane a chciałbym to naprawić bo kłosownik średnio działał i jeszcze sprawa gdzie dostane łożysko do tego kłosownika.

#45 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 20:33

Fahr m66 pytania.

Łożysko w każdym sklepie z częściami do maszyn rolniczych lub specjalistycznym z łożyskami. Pamiętaj tylko że jest łożysko samonastawne i w skład niego wchodzi łożysko z tuleją ( to jest w komplecie jako łożysko ) oraz te dwie blachy przykręcane chyba na 3 śruby ( sprawdź czy nowe łożysko nie będzie miało luzów po skręceniu w te blachy).

Co do szczeliny to wątpię aby w instrukcji coś pisało ( nie wiem jak do tego modelu ) ale przeważnie jest tylko że są różne typy tej klapki ( np. gładka i jak tara ) i jak jedna nie domłaca to założyć drugą lub jak ta druga łamie ziarno to założyć gładką:).

Szczelinę niech podadzą Ci użytkownicy takiego modelu lub ustaw na ok 3-5 mm i powinno być ok. 

#46 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 22:36

Fahr m66 pytania.

Części są dostępne zależnie gdzie mieszkasz powinien być sklep z typowo częściami do deutza od mnie po części do Claasa jest może z 60km w jedną strone

#47 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 06:05

Fahr m66 pytania.

Aby kupić znormalizowane łożysko trzeba szukać sklepu z częściami pod daną markę? Możesz jechać i 200 km do sklepu pod daną markę a tam kupić znormalizowane łożysko 2x drożej:) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share MarcinOstrzycki

MarcinOstrzycki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 lipiec 2016 - 11:57

Fahr m66 pytania.

witam , z racji tego że zacząłem remont kombajnu mam do was pytanie czy zna ktos wymiary tego fartucha (46) ????  http://scr.hu/0tmr/qz6hp

#49 Share House

House

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 13:49

Fahr m66 pytania. Chciałbym się dowiedzieć czy tylni wał wytrząsaczy będzie pasował na przód bo przednie nie mogą znaleźć w żadnym sklepie znacie jakiś sklep z częściami to tego kombajnu.

#50 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 09:26

Fahr m66 pytania.

Przedni jest krótszy z jednej strony ( tam co montowane jest koło pasowe napędzające wał wytrząsaczy ). Można to uciąć, a wykorbienia powinny być takie same. 

#51 Share House

House

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 15:45

Fahr m66 pytania. Dlaczego Panewniki wału wytrząsaczy są sprzedawane w rozmiarze fi 25 mm a wał ma 26 mm

#52 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 16:01

Fahr m66 pytania.

Chciałbym się dowiedzieć czy tylni wał wytrząsaczy będzie pasował na przód bo przednie nie mogą znaleźć w żadnym sklepie znacie jakiś sklep z częściami to tego kombajnu.

Wały wytrząsaczy należy kupować parami albowiem dobierane jeden inny i drugi inny może skończyć się pęknięciem wału, a dlaczego? -ponieważ może być inny stopień wykorbienia i każdy wał powinien mieć symbole wybite, zazwyczaj są one na szczycie wału i należy dobierać symbolami lub parami kupować

#53 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 20:43

Fahr m66 pytania.

Tak w używanych kombajnach na pewno dobierzesz parę. Ponadto taki wał można bardzo łatwo sprawdzić a nawet są zakłady które żyją z ich regeneracji.

"Dlaczego Panewniki wału wytrząsaczy są sprzedawane w rozmiarze fi 25 mm a wał ma 26 mm " - w którym miejscu mierzyłeś ten wał?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 21:22

Fahr m66 pytania.

Dlaczego Panewniki wału wytrząsaczy są sprzedawane w rozmiarze fi 25 mm a wał ma 26 mm

Przecież pomiędzy panewki są wkładane przekładki regulacyjne blaszane,i z tad ta różnica, a potem w miarę zużywania się panewek i wału trzeba je odpowiednio wyjmować w celu likwidacji nadmiernego luzu, bo minimalny luz trzeba zachować aby nie ukręciło wału.