Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa podnośnika MF 255

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share atlas

atlas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 16:47

Pompa podnośnika MF 255 Witam

Mam taki problem.Słabo chodzi mi pompa- tzn. słabo wywraca przyczepę,obraca owijarke.Znajomy powiedział żeby wyczyścić filter ale to nic niedało.Mówił także że jest tam jakaś regulacja ktora ją przyśpieszy.Ale ja niemoge jej znaleść.Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć w ktorym miejscu ona jest?! Z góry dzieki i Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa podnośnika MF 255 Dzisiaj, 01:03
  •  

#2 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 16:52

Pompa podnośnika MF 255 Regulacja pompy?? Chyba chodzilo mu o "zolw-zajac" no chyba ze jest jeszcze jakas regulacja o ktorej nie wiem :D

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 16:54

Pompa podnośnika MF 255

Witam

Mam taki problem.Słabo chodzi mi pompa- tzn. słabo wywraca przyczepę,obraca owijarke.Znajomy powiedział żeby wyczyścić filter ale to nic niedało.Mówił także że jest tam jakaś regulacja ktora ją przyśpieszy.Ale ja niemoge jej znaleść.Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć w ktorym miejscu ona jest?! Z góry dzieki i Pozdrawiam

Mój też już słabo dzwiga, sprawdzałem ten filtr i tam nic nie było zapchane, keidyś jak rozleciał mi sie kosz satelit to jeszcze opiłki były w tym filtrze i siatka była pokaleczona, ale nic zapchane, miałem kupić nowy ten filtr to okazało się że był tylko do 2812 a taki żadki że palca można wsadzic wiec nie kupiłem zmieniłem olej i nic nie pomogło, o regulacji nie słyszałem ale wydaje mi się że pewnie już wypracowana ta pompa i regeneracja sie należy

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 grudzień 2007 - 16:54

Pompa podnośnika MF 255 Na obudowie skrzyni blisko pedału blokady jest taki suwak którym reguluje się wydatek pompy, chyba o to chodziło.

#5 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 17:02

Pompa podnośnika MF 255 Atlas...ile masz juz przepracoewane mth.?? Duzo pracujesz hydraulika??

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 17:31

Pompa podnośnika MF 255

Atlas...ile masz juz przepracoewane mth.?? Duzo pracujesz hydraulika??

Ja bardzo dużo pracuje tuzem i zawsze jest przeciążany kolcem do bel na tuzie i z roku na rok podnośnik słąbnie, właściwie od 20 lat ładuje po ponad 100 rozrzutników gnoju kolcami na tuz a od 10 lat po blisko 500 a teraz dużo wiecej bel układa załadowuje i podnosi do obory więc za***iście pracuje chydrauliką

ps. czy tur równie szybko zarzyna pompe podnośnika jak takie łądowacze na tuz-ie?

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 18:23

Pompa podnośnika MF 255 Wydatek [a raczej ciśnienie pracy] pompy regulujesz na regulacji ciśnieniowej [czarny pasek] dźwignią od podnośnika, ale to tylko włączasz na "maksymalny wydatek" przy korzystaniu w hydrauliki zewnętrzenej. Ta dźwignia o której pisaliście służy do regulacji szybkości opadania ramion tylnich.
Jeśli pompa słabo działa [szególnie po rozgrzaniu oleju] to najprawdopodobniej jest do wymiany czy regeneracji [nie słyszałem żeby pompy od MF'ów 255 regenerowali :D ].
Nie chcę was straszyć, ale nowa pompa podnośnika do MF255 kosztuje ponad 2 tys. zł i przy wymianie jest dużo roboty :)

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 18:41

Pompa podnośnika MF 255

Wydatek [a raczej ciśnienie pracy] pompy regulujesz na regulacji ciśnieniowej [czarny pasek] dźwignią od podnośnika, ale to tylko włączasz na "maksymalny wydatek" przy korzystaniu w hydrauliki zewnętrzenej. Ta dźwignia o której pisaliście służy do regulacji szybkości opadania ramion tylnich.
Jeśli pompa słabo działa [szególnie po rozgrzaniu oleju] to najprawdopodobniej jest do wymiany czy regeneracji [nie słyszałem żeby pompy od MF'ów 255 regenerowali :D ].
Nie chcę was straszyć, ale nowa pompa podnośnika do MF255 kosztuje ponad 2 tys. zł i przy wymianie jest dużo roboty :)

Oj Kris i tutaj ta bida sie narobiła bo po rozgrzanym słabiutko podnosi a 2 tys to ta pompa kiedyś kiedyś kosztwała a ja mam udzwig 1060kg i to jest jakiś starszy typ angielski i prawdopodobnie regeneracja nie wchodzi w gre bo już dawno mechanik mi mówił że neiu ma wogóle części do tego typu pomp, a mam takie pytanko, czy jeśli już bede wymieniał pompe a czuje że to nie uniknione to czy będe mógł wstawić silniejszą z 4512? i czy znacząco wzmocnie tym podnośnik, a rozdzielacze też u mnei już nieźle leją

#9 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 23:09

Pompa podnośnika MF 255 moj wujek miał podobny przypadek w c 360 i okazalo sie ze pompa do wymiany :P

#10 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 23:14

Pompa podnośnika MF 255 jezeli juz to przy 255 wymiana pompy to ine jest ten problem co przy 4514 @kris bo nie trzeba rozjezdzac ciagnikiem bo w 4514 to jest koniecznosc i ztym jest duzo roboty
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 09:05

Pompa podnośnika MF 255 Jak to?
Przy MF'ie pompa jest tak samo zamontowana jak przy 4514 i trzeba rozjeżdżać ciągnik :(
W MF'ie jest o tyle łatwiej że kabina nie jest tak uszczelniona i wracie potrzeby bez większych problemów można ją zdjąć.

#12 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 09:49

Pompa podnośnika MF 255 u mnie w mf 255 wydatek pąpy regyluje się pierwszą dżwignią od błotnika z prawej strony wiem bo kiedyś to przesunołem i mi w prasie wolno komore podnośił a jak było przy tym ograniczniku to działało dobrze :(
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#13 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 02 styczeń 2008 - 12:15

Pompa podnośnika MF 255 a jakby sprawdzić tarcze sprzęgła drugiego stopnia bo przecież ona non stop napędza pompe olejową może jest już wyrobiona ta tarcza i należy nową założyć my mieliśmy tak przy wykopkach buraków ferdek z 1 przyczepą 4 tonówką noi przy pryzmie ni hu hu nie podnosi ani niechce tylnum TUZ-em ruszyć okazało sie że tarcze drugiego stopnia szlak trafił

#14 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 23:25

Pompa podnośnika MF 255

Jak to?
Przy MF'ie pompa jest tak samo zamontowana jak przy 4514 i trzeba rozjeżdżać ciągnik ;)
W MF'ie jest o tyle łatwiej że kabina nie jest tak uszczelniona i wracie potrzeby bez większych problemów można ją zdjąć.

wyjmowałem pompe w mf 255 kilka razy i wystarczy zdjąć siedzenie zdjąć obudowę rozpiąć wałek który jest składany za pomocą łącznika i następnie należy wyjąć wałek wom i pompa wychodzi do góry wcześniej trzeba oczywiście spuścić olej ze skrzyni.pompę regenerowałem w Inowrocławiu koszt regeneracji 800 zł na początku miało być 500 ale okazało sie że do wymiany jest obudowa pompy
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

#15 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 14:30

Pompa podnośnika MF 255 Bo w 4514 też tak próbowałem i nic z tego...
Wyciągłem wałeg od WOM ale jeszcze został chyba jeszcze jakiś wałem od strony skrzyni ;)

#16 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 17:33

Pompa podnośnika MF 255

Bo w 4514 też tak próbowałem i nic z tego...
Wyciągłem wałeg od WOM ale jeszcze został chyba jeszcze jakiś wałem od strony skrzyni ;)

Z tego co pamiętam to są tam dwa wałki jeden jest nad pompą łączony jest łącznikiem z zawleczką a na drugim pracuje pompa i dlatego żeby ją wyjąć trzeba wyjąć wałek WOM do tyłu.Pompa jest mocowana także na dwóch zatyczkach po obydwu stronach bloku skrzyni,od zewnątrz trzeba odkręcić po dwie śruby które trzymają uchwyty na których pracują dźwignie hamulca. To wszystko dotyczy mf 255( u 3512) może u ciebie w 4514 jest inaczej bynajmniej w moim ferdku nie muszę rozpoławiać traktora.Mam nadzieję że trochę pomogłem , pozdrawiam :P
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

#17 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 19:41

Pompa podnośnika MF 255 Dzięki za info...
Przyda się jak następnym razem trzeba będzie zaglądać do pompy [odpukać]

#18 Share heniek87

heniek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 luty 2011 - 11:19

Pompa podnośnika MF 255 pompę do ferdka da się bez problemu samemu naprawić ja u siebie naprawiałem taką pompę i sprawdzałem później ciśnienia miał nominalnie 16MPa czyli w normie remont zespołu tłokowego w tej pompie wynosi 450zł ewentualnie można też wtedy wymienić zawór w zależności w jakim jest stanie koszt takiego zaworu 100zł robiłem już kilka takich pomp i działają już dosyć długo (u mnie około 10lat)

#19 Share wojtek06061989

wojtek06061989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 16:08

Pompa podnośnika MF 255 Witam serdecznie forumowiczów :) piszę ponieważ w moim MF 255 mam następujący problem pompa cały czas działa na max ciśnieniu (około 18MPa) i nie da się go zmniejszyć tą dźwignia, bez względu czy mam na stały wydatek czy na minimum daje to samo ciśnienie co może być tego przyczyną??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 16:29

Pompa podnośnika MF 255 A był ściągany korpus podnośnika [plecak]?
Bo jeśli tak to przy ponownym montowaniu mogły dźwigienki nie trafić tam gdzie powinny.

Dodaj odpowiedź