atlas

Pompa podnośnika MF 255

Polecane posty

atlas    0

Witam

 

Mam taki problem.Słabo chodzi mi pompa- tzn. słabo wywraca przyczepę,obraca owijarke.Znajomy powiedział żeby wyczyścić filter ale to nic niedało.Mówił także że jest tam jakaś regulacja ktora ją przyśpieszy.Ale ja niemoge jej znaleść.Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć w ktorym miejscu ona jest?! Z góry dzieki i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Regulacja pompy?? Chyba chodzilo mu o "zolw-zajac" no chyba ze jest jeszcze jakas regulacja o ktorej nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Witam

 

Mam taki problem.Słabo chodzi mi pompa- tzn. słabo wywraca przyczepę,obraca owijarke.Znajomy powiedział żeby wyczyścić filter ale to nic niedało.Mówił także że jest tam jakaś regulacja ktora ją przyśpieszy.Ale ja niemoge jej znaleść.Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć w ktorym miejscu ona jest?! Z góry dzieki i Pozdrawiam

Mój też już słabo dzwiga, sprawdzałem ten filtr i tam nic nie było zapchane, keidyś jak rozleciał mi sie kosz satelit to jeszcze opiłki były w tym filtrze i siatka była pokaleczona, ale nic zapchane, miałem kupić nowy ten filtr to okazało się że był tylko do 2812 a taki żadki że palca można wsadzic wiec nie kupiłem zmieniłem olej i nic nie pomogło, o regulacji nie słyszałem ale wydaje mi się że pewnie już wypracowana ta pompa i regeneracja sie należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na obudowie skrzyni blisko pedału blokady jest taki suwak którym reguluje się wydatek pompy, chyba o to chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Atlas...ile masz juz przepracoewane mth.?? Duzo pracujesz hydraulika??

Ja bardzo dużo pracuje tuzem i zawsze jest przeciążany kolcem do bel na tuzie i z roku na rok podnośnik słąbnie, właściwie od 20 lat ładuje po ponad 100 rozrzutników gnoju kolcami na tuz a od 10 lat po blisko 500 a teraz dużo wiecej bel układa załadowuje i podnosi do obory więc za***iście pracuje chydrauliką

 

ps. czy tur równie szybko zarzyna pompe podnośnika jak takie łądowacze na tuz-ie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Wydatek [a raczej ciśnienie pracy] pompy regulujesz na regulacji ciśnieniowej [czarny pasek] dźwignią od podnośnika, ale to tylko włączasz na "maksymalny wydatek" przy korzystaniu w hydrauliki zewnętrzenej. Ta dźwignia o której pisaliście służy do regulacji szybkości opadania ramion tylnich.

Jeśli pompa słabo działa [szególnie po rozgrzaniu oleju] to najprawdopodobniej jest do wymiany czy regeneracji [nie słyszałem żeby pompy od MF'ów 255 regenerowali :D ].

Nie chcę was straszyć, ale nowa pompa podnośnika do MF255 kosztuje ponad 2 tys. zł i przy wymianie jest dużo roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Wydatek [a raczej ciśnienie pracy] pompy regulujesz na regulacji ciśnieniowej [czarny pasek] dźwignią od podnośnika, ale to tylko włączasz na "maksymalny wydatek" przy korzystaniu w hydrauliki zewnętrzenej. Ta dźwignia o której pisaliście służy do regulacji szybkości opadania ramion tylnich.

Jeśli pompa słabo działa [szególnie po rozgrzaniu oleju] to najprawdopodobniej jest do wymiany czy regeneracji [nie słyszałem żeby pompy od MF'ów 255 regenerowali :D ].

Nie chcę was straszyć, ale nowa pompa podnośnika do MF255 kosztuje ponad 2 tys. zł i przy wymianie jest dużo roboty :)

Oj Kris i tutaj ta bida sie narobiła bo po rozgrzanym słabiutko podnosi a 2 tys to ta pompa kiedyś kiedyś kosztwała a ja mam udzwig 1060kg i to jest jakiś starszy typ angielski i prawdopodobnie regeneracja nie wchodzi w gre bo już dawno mechanik mi mówił że neiu ma wogóle części do tego typu pomp, a mam takie pytanko, czy jeśli już bede wymieniał pompe a czuje że to nie uniknione to czy będe mógł wstawić silniejszą z 4512? i czy znacząco wzmocnie tym podnośnik, a rozdzielacze też u mnei już nieźle leją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jezeli juz to przy 255 wymiana pompy to ine jest ten problem co przy 4514 @kris bo nie trzeba rozjezdzac ciagnikiem bo w 4514 to jest koniecznosc i ztym jest duzo roboty


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jak to?

Przy MF'ie pompa jest tak samo zamontowana jak przy 4514 i trzeba rozjeżdżać ciągnik :(

W MF'ie jest o tyle łatwiej że kabina nie jest tak uszczelniona i wracie potrzeby bez większych problemów można ją zdjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie w mf 255 wydatek pąpy regyluje się pierwszą dżwignią od błotnika z prawej strony wiem bo kiedyś to przesunołem i mi w prasie wolno komore podnośił a jak było przy tym ograniczniku to działało dobrze :(


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

a jakby sprawdzić tarcze sprzęgła drugiego stopnia bo przecież ona non stop napędza pompe olejową może jest już wyrobiona ta tarcza i należy nową założyć my mieliśmy tak przy wykopkach buraków ferdek z 1 przyczepą 4 tonówką noi przy pryzmie ni hu hu nie podnosi ani niechce tylnum TUZ-em ruszyć okazało sie że tarcze drugiego stopnia szlak trafił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1
Jak to?

Przy MF'ie pompa jest tak samo zamontowana jak przy 4514 i trzeba rozjeżdżać ciągnik ;)

W MF'ie jest o tyle łatwiej że kabina nie jest tak uszczelniona i wracie potrzeby bez większych problemów można ją zdjąć.

 

wyjmowałem pompe w mf 255 kilka razy i wystarczy zdjąć siedzenie zdjąć obudowę rozpiąć wałek który jest składany za pomocą łącznika i następnie należy wyjąć wałek wom i pompa wychodzi do góry wcześniej trzeba oczywiście spuścić olej ze skrzyni.pompę regenerowałem w Inowrocławiu koszt regeneracji 800 zł na początku miało być 500 ale okazało sie że do wymiany jest obudowa pompy


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Bo w 4514 też tak próbowałem i nic z tego...

Wyciągłem wałeg od WOM ale jeszcze został chyba jeszcze jakiś wałem od strony skrzyni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1
Bo w 4514 też tak próbowałem i nic z tego...

Wyciągłem wałeg od WOM ale jeszcze został chyba jeszcze jakiś wałem od strony skrzyni ;)

Z tego co pamiętam to są tam dwa wałki jeden jest nad pompą łączony jest łącznikiem z zawleczką a na drugim pracuje pompa i dlatego żeby ją wyjąć trzeba wyjąć wałek WOM do tyłu.Pompa jest mocowana także na dwóch zatyczkach po obydwu stronach bloku skrzyni,od zewnątrz trzeba odkręcić po dwie śruby które trzymają uchwyty na których pracują dźwignie hamulca. To wszystko dotyczy mf 255( u 3512) może u ciebie w 4514 jest inaczej bynajmniej w moim ferdku nie muszę rozpoławiać traktora.Mam nadzieję że trochę pomogłem , pozdrawiam :P


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Dzięki za info...

Przyda się jak następnym razem trzeba będzie zaglądać do pompy [odpukać]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek87    0

pompę do ferdka da się bez problemu samemu naprawić ja u siebie naprawiałem taką pompę i sprawdzałem później ciśnienia miał nominalnie 16MPa czyli w normie remont zespołu tłokowego w tej pompie wynosi 450zł ewentualnie można też wtedy wymienić zawór w zależności w jakim jest stanie koszt takiego zaworu 100zł robiłem już kilka takich pomp i działają już dosyć długo (u mnie około 10lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów :) piszę ponieważ w moim MF 255 mam następujący problem pompa cały czas działa na max ciśnieniu (około 18MPa) i nie da się go zmniejszyć tą dźwignia, bez względu czy mam na stały wydatek czy na minimum daje to samo ciśnienie co może być tego przyczyną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A był ściągany korpus podnośnika [plecak]?

Bo jeśli tak to przy ponownym montowaniu mogły dźwigienki nie trafić tam gdzie powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to chyba był bo ja go niedawno kupiłem a poprzedni właściciel mówił ze ciągnik był wtedy miesiąc po wymianie pompy i widziałem starą pompę, dodam że jak tą dźwignie wezmę ponad stały wydatek to regulacja wysokości podnoszenia działa czy może być tak ze to działa a inne dźwigienki odpowiadają za reg ciśnienia i są nie w haczone?? czy może mieć winę także jakiś zaworek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie czy dam rade naprawic pompe hydrauliczna od mf255 czy musze oddac ją do regeneracji bo w mojej okolicy nie ma zadnej firmy zajmujacej sie tym ? i co jest do tego potrzebne bo osatnio bardzo słabo kręci owijarka i jeszcze gdzie (i czy wogóle) mozna kupić potrzebne do tego części ...bo nowej niechce kupowac bo kosztuje 2000zł

z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zipsklad    0

Sam nie dasz rady jej zregenerować bo to dużo kalamacji lepiej zawieść do specjalisty uszczelki i symeryngi są potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eedzio    0

koledzy mam pytanie czy dam rade naprawic pompe hydrauliczna od mf255 czy musze oddac ją do regeneracji bo w mojej okolicy nie ma zadnej firmy zajmujacej sie tym ? i co jest do tego potrzebne bo osatnio bardzo słabo kręci owijarka i jeszcze gdzie (i czy wogóle) mozna kupić potrzebne do tego części ...bo nowej niechce kupowac bo kosztuje 2000zł

z góry dzięki za odpowiedź ;)

 

witam te pompy w mf 255 i tak są mocne wytrzymują ok 30 lat ale z czasem następuje ich zużycie jak jest zimny olej to w miare podnosi u mnie też tak było kupiłem nową za 1300 zł i po roku szlak ją trafił to jest chinszczyzna i ostrzegam wszystkich jak kupowałem to zachęcali i mówili że to niemieckiej firmy pompa , orginalna naniemiecka pompa kosztuje ok 2600 tys zł ale swoją starą dałem pompę do regeneracji i jest ok , dali mi 2 lata gwarancji więcej niż na nową , i koszt niewielki regeneracji . Jeśli by ktoś chciał to podaje numer do firmy MARON tel 788.516.111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerzy59    0

pompę do ferdka da się bez problemu samemu naprawić ja u siebie naprawiałem taką pompę i sprawdzałem później ciśnienia miał nominalnie 16MPa czyli w normie remont zespołu tłokowego w tej pompie wynosi 450zł ewentualnie można też wtedy wymienić zawór w zależności w jakim jest stanie koszt takiego zaworu 100zł robiłem już kilka takich pomp i działają już dosyć długo (u mnie około 10lat)

gdzi mozna kupic ten zestaw regeneracyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Ponurak86
      Witam wszystkich. Jestem Studentem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na kierunku Technika Rolnicza i Leśna. Chciałbym prosić was o pomoc w wypełnieniu ankiety dotyczącej tworzyw sztucznych.
      Ankietę można też pobrać w formacie wordowskim pod tym adresem http://chomikuj.pl/kolejnydupek/Ankieta,1941723754.doc i przesłać mi na adres e-mail (ponurak1986@gmail.com). Z góry dziękuję wszystkim pomocnym osobom.
       
      Jeśli któreś z pytań nie dotyczy/ nie wiadomo co wpisać, można pozostawić niewypełnione.
       
      Województwo
      Adres (wystarczy miejscowość)
       
      1. Jakim areałem dysponuje gospodarstwo
      - Do 10 ha
      - 10-30 ha
      - 30-50 ha
      - 50-100 ha
      -100-250 ha
      - 250-600 ha
      - > 600 ha
       
      2. Ilu ludzi zatrudnia gospodarstwo/ zakład (ilu pracuje)
      - 1-2 osoby
      - 3-5 osób
      - 5-10 osób
      - 10-25 osób
      - >25 osób
       
      3. Wykształcenie osoby prowadzącej gospodarstwo/zakład
      - Wyższe (podać rodzaj np. rolnicze, mechaniczne, ekonomiczne itp.)
      - Wyższe niepełne
      - Średnie (podać rodzaj np. rolnicze, mechaniczne, ekonomiczne itp.)
      - Zawodowe
      - Podstawowe
      4. Do której grupy wiekowej należy właściciel gospodarstwa/zakładu
      - 18-25 lat
      - 26-35 lat
      - 36-45 lat
      - 46-55 lat
      - powyżej 55 lat
       
      5. Jakie rodzaje produkcji/ usług prowadzi gospodarstwo (zakład)
       
       
      6. Jakimi źródłami energii dysponuje gospodarstwo/ zakład
      - Ciągniki (liczba. moc, typ, producent, wiek)
       
       
       
       
      - Agregaty energetyczne (stacjonarne, przewoźne)
       
       
       
      - Silniki elektryczne (moc, wiek)
       
       
       
      7. Podaj typ maszyn i urządzeń znajdujących się na wyposażeniu (liczba, moc, typ, producent, wiek)
       
       
       
       
       
       
       
       
      8. Jaki jest stan techniczny maszyn i urządzeń
      - Bardzo Dobry
      - Dobry
      - Średni
      - Zły
      - Bardzo zły
       
      9. Jak często pojedyncze maszyny i urządzenia ulegają awarii w przeciągu jednego roku
      - Nie występują
      - 1-2 awarie
      - 3-5 awarii
      - 6-10 awarii
      - > 10 awarii
       
      10. Do naprawy maszyn i urządzeń używane są
      - części oryginalne nowe
      - części nowe tzw. zamienniki
      - części używane
      - części regenerowane
       
      11. Jakimi metodami wykonuje się regenerację części w gospodarstwie/zakładzie
      - spawanie (napawanie)
      - klejenie, szpachlowanie
      - obróbkę mechaniczną (toczenie, kucie, prostowanie itp.)
      - nie wykonuje się
       
      12. Jakich podzespołów najczęściej dotyczą awarie
       
       
       
       
      13. Jak często w przeciągu ostatnich 3 lat dokonywano napraw (podaj liczbę)
      - silnika
      - instalacji elektrycznej
      - hamulców
      - skrzyni przekładniowej
      - układu hydraulicznego
      - układu sterującego
      - układów elektronicznych
      - układów roboczych
      - układu jezdnego
      - ogumienia
      - skrzyni ładunkowych, zbiorników, osłon itp.
      - inne
       
      14. W jaki sposób jest prowadzony proces mycia całych maszyn (mycie zewnętrzne, podaj typ urządzenia, wiek itp.)
       
       
       
       
       
       
      15. W jaki sposób jest przeprowadzony proces mycia elementów po demontażu z maszyny
      - ręcznie w pojemniku ze środkiem myjącym
      - ręcznie na stole, podłoże itp.
      - ręcznie za pomocą myjki ciśnieniowej (tzw. karcher)
      - w myjni zanurzeniowej
      - w myjni tunelowej
      - inny (jaki)
       
       
      16. Czy w maszynach znajdują się elementy z tworzyw sztucznych i jak często ulegają one awarii/ uszkodzeniu
      - Nie występują
      - 1-2 awarie
      - 3-5 awarii
      - 6-10 awarii
      - >10 awarii
       
       
      17. Jakie elementy są wykonane z tworzyw sztucznych
       
       
       
       
       
       
      18. Ile czasu (jakie nakłady) potrzeba na demontaż elementów z tworzyw sztucznych w skali jednego roku
      - <20 roboczogodzin
      - 20-50 roboczogodzin
      - 50-100 roboczogodzin
      - 100-200 roboczogodzin
      - >200 roboczogodzin
       
      19. Czy elementy z tworzyw sztucznych stwarzają problemy przy wykonywaniu naprawy (jeśli tak to jakie)
       
       
       
       
      20. Czy elementy z tworzyw sztucznych są wielokrotnie demontowane i montowane (bez uszkodzenia ich) i ile razy
      - Nie można
      - 1-2 razy
      - 3-5 razy
      - 6-10 razy
      - >10 razy
       
      21. Jakie są koszty ponoszone na naprawę elementów z tworzyw sztucznych w ciągu roku
      - <100 zł/rok
      - 100-500 zł/rok
      - 500-1000 zł/rok
      -1000-2000 zł/rok
      - >2000 zł/ rok
       
      22. Czy demontaż elementów z tworzyw sztucznych wymaga kwalifikacji na poziomie
      - podstawowym (łatwe operacje)
      - średnim (umiejętności manualne, znajomość budowy, podstawowe wyposażenie techniczne)
      - zaawansowanym (duże doświadczenie zawodowe, specjalistyczne oprzyrządowane itp.)
       
      23. Czy stosuje się tworzywa sztuczne jako
      - kleje
      - wypełniacze
      - kity
      - szpachle
      - gotowe elementy (części zamienne)
      - inne (jakie)
       
      24. Czy wykorzystywane tworzywo ma zastosowanie uniwersalne
      - Tak
      - Nie
      - Nie mam zdania
       
      25. Montaż elementów z tworzyw sztucznych (z wykorzystaniem tworzyw) jest zabiegiem wymagającym
      - dużych umiejętności manualnych
      - skomplikowanego oprzyrządowania
      - dużej wiedzy teoretycznej w zakresie tworzyw sztucznych
      - zabiegiem łatwym prostym
       
      26. Czy naprawa z wykorzystaniem tworzyw sztucznych jako materiałów łączących, uzupełniających ubytki materiału przyniosła spodziewane efekty
      - Tak
      - Nie
      - Częściowo
      - ………………
       
      27. Czy trwałość elementów z tworzyw sztucznych jest odpowiednia w stosunku do trwałości całej maszyny
      - jest zadowalająca
      - jest zbyt niska
      - odpowiednia
      - bardzo dobra
       
      28. Czy w Pana/Pani otoczeniu znajdują się sklepy specjalistyczne oferujące materiały oparte na tworzywach sztucznych a służące do naprawy i regeneracji elementów maszyn (w jakiej odległości w km)
      - Tak
      - Nie
      - Nie wiem
       
      29. Czy w sklepie można uzyskać wyczerpujące informację dotyczące poszczególnych materiałów opartych na tworzywach sztucznych
      - Tak
      - Nie
      - Nie wiem
       
      30. Czy tworzywa sztuczne Pana/ Pani zdaniem są materiałami, którym można zaufać i stosować (proszę uzasadnić)
    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez MF375turbo4x4
      Witam wszystkich . Mam taki klopot . Odziedziczylem w spadku gospodarstwo po nie zyjacych dziadkach jest tam kilka maszyn i dwa ciagniki
      Jeden to MF 675 turbo 4x4 a drugi 330c
      Sprawa dotyczy sprzedazy jednego ciagnika i pozostawienia rowniez jednego .
      Ciagniki sa w nieznanym mi stanie ale daja sie uruchomic. Na Fergusona znalazl sie nabywca i proponuje 20tys zl.
      Ja z racji klopotow zdrowotnych nie moge zajmowac sie gospodarstwem , ale chcialbym wyremontowac jeden ciagnik i zostawic go w stodole na wszelki wypadek
      Moje pytanie dotyczy czy warto sprzedac mf 675 turbo za 20tys i pozostawic c330 czy raczej postapic odwrotnie
      czy ten ferguson to prosty niezawodny sprzet , czy remont takiego ciagnika moze byc nie oplacalny jest na chodzie ale ma wycieki oleju i jest troche zaniedbany ,. Powiem jeszcze ze wczoraj pierwszy raz od trzech lat sprobowalem go uruchomic i zapalil od strzalu w sekunde
      Pozdrawiam
    • Przez zootechnik88
      Witam, piszę pracę magisterską na temat świadomości konsumentów w obszarze żywności tradycyjnej, konwencjonalnej, ekologicznej. Będę wdzięczny za każde wypełnienie.
      http://goo.gl/ynAHU
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj