Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogrzewanie chlewni.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share polo987

polo987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:26

Ogrzewanie chlewni. Mam pytanie do wszystkich hodowców trzody chlewnej i wszystkich którzy się orientują w temacie.Jak najlepiej ogrzać chlewnie w zimie(czym najlepiej).
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogrzewanie chlewni. Dzisiaj, 05:08
  •  

#2 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 15 luty 2013 - 22:14

Ogrzewanie chlewni. moim zdaniem, gdybym miał robić taką inwestycje to tylko kocioł na słomę(bo mam własna pod dostatkiem)
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#3 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 luty 2013 - 10:31

Ogrzewanie chlewni. ja bym robił tylko gaz, bo tak na prawdę ogrzewać tak dużo nie trzeba jak masz dobry budynek.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 16 luty 2013 - 15:03

Ogrzewanie chlewni. Kolego kup nagrzewnice gazowe, to dobre i nie drogie i rozwiązanie. W Niemczech tam gdzie pracowałem tak było i całkiem nieźle się sprawdzało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 17 luty 2013 - 23:04

Ogrzewanie chlewni. To zależy czy budynek ma być dogrzewany stale czy tylko na wprowadzenie zwierząt. Jeśli na stałe to wygoda przemawia za nagrzewnicą gazową/ olejową z odprowadzaniem spalin. Jeśli na kilka dni po zasiedleniu to raczej nie warto wchodzić w koszty. Wstaw piec węglowy, może być przepalony. Pod czopuchem wytnij w płaszczu otwór na dmuchawę a u góry zrób wylot gorącego powietrza. Mam to u siebie i sprawuje się wyśmienicie. Oczywiście w dużych obiektach piec musi mieć około 100Kw.

#6 Share margo22

margo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 20:46

Ogrzewanie chlewni. Ja mam nagrzewnicę olejową bez odprowadzania spalin. Grzeje na wstawienie prosiąt ok 6 godzin ok 3 godz ped i 3 po wstawieniu i wystarczy. Po nagrzaniu same utrzymają temperaturę. Budynki dobrze ocieplone z włączonym przewietrzaniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share krystianr84

krystianr84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 maj 2013 - 10:02

Ogrzewanie chlewni. Witajcie. Właśnie poszukiwałem takiego tematu. Może będzie to reklama firmy , ale nasza firma z powodzeniem sprzedaje system ogrzewania chlewni za pomocą promienników gazowych.
Niestety nie zdobył on popularności w naszym kraju. Jest on natomiast niezwykle popularny w Rosji, Ukrainie i Białorusi.

- System jest prosty w instalacji i utrzymaniu;
- nie wymaga wielkich nakładów finansowych;
- może pracować z gazem ziemnym lub propan-butan;
- może być stosowany we wszystkich rodzajach hodowli, np. chlewni, kurniki, obory;
- również nadaje się świetnie do ogrzewania szklarni.

Man nadzieję, że nie posądzicie mnie o spamowanie jak podam nazwę firmy i adres WWW. SUN BEAM Sp. z o.o.
Dodaje poniżej kilka zdjęć. Jeśli ktoś jest zainteresowany to piszcie podam kontakt i udzielę wszystkich informacji odnośnie systemu.

Dodany obrazek
Dodany obrazek

Kontakt do mnie email: k.rutkowski@sun-beam.pl oraz numer tel.: +48 500 291 215.