polo987

Ogrzewanie chlewni.

Polecane posty

polo987    2

Mam pytanie do wszystkich hodowców trzody chlewnej i wszystkich którzy się orientują w temacie.Jak najlepiej ogrzać chlewnie w zimie(czym najlepiej).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

moim zdaniem, gdybym miał robić taką inwestycje to tylko kocioł na słomę(bo mam własna pod dostatkiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja bym robił tylko gaz, bo tak na prawdę ogrzewać tak dużo nie trzeba jak masz dobry budynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Kolego kup nagrzewnice gazowe, to dobre i nie drogie i rozwiązanie. W Niemczech tam gdzie pracowałem tak było i całkiem nieźle się sprawdzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

To zależy czy budynek ma być dogrzewany stale czy tylko na wprowadzenie zwierząt. Jeśli na stałe to wygoda przemawia za nagrzewnicą gazową/ olejową z odprowadzaniem spalin. Jeśli na kilka dni po zasiedleniu to raczej nie warto wchodzić w koszty. Wstaw piec węglowy, może być przepalony. Pod czopuchem wytnij w płaszczu otwór na dmuchawę a u góry zrób wylot gorącego powietrza. Mam to u siebie i sprawuje się wyśmienicie. Oczywiście w dużych obiektach piec musi mieć około 100Kw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo22    1

Ja mam nagrzewnicę olejową bez odprowadzania spalin. Grzeje na wstawienie prosiąt ok 6 godzin ok 3 godz ped i 3 po wstawieniu i wystarczy. Po nagrzaniu same utrzymają temperaturę. Budynki dobrze ocieplone z włączonym przewietrzaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystianr84    0

Witajcie. Właśnie poszukiwałem takiego tematu. Może będzie to reklama firmy , ale nasza firma z powodzeniem sprzedaje system ogrzewania chlewni za pomocą promienników gazowych.

Niestety nie zdobył on popularności w naszym kraju. Jest on natomiast niezwykle popularny w Rosji, Ukrainie i Białorusi.

 

- System jest prosty w instalacji i utrzymaniu;

- nie wymaga wielkich nakładów finansowych;

- może pracować z gazem ziemnym lub propan-butan;

- może być stosowany we wszystkich rodzajach hodowli, np. chlewni, kurniki, obory;

- również nadaje się świetnie do ogrzewania szklarni.

 

Man nadzieję, że nie posądzicie mnie o spamowanie jak podam nazwę firmy i adres WWW. SUN BEAM Sp. z O.o.

Dodaje poniżej kilka zdjęć. Jeśli ktoś jest zainteresowany to piszcie podam kontakt i udzielę wszystkich informacji odnośnie systemu.

 

P1010243.jpg

P1010249.jpg

 

Kontakt do mnie email: k.rutkowski@sun-beam.pl oraz numer tel.: +48 500 291 215.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez case135
      Witam:) Mam takie pytanko, czy wie ktoś co może być powodem nie działania nagrzewnicy w kabinie?? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedz:)
    • Przez sparta
      Witam. mam problem z ogrzewaniem w mf 3095. odkąd kupiłem ciągnik nie było ogrzewania, rozkręciłęm u góry wszystko zeby posprawdzac i wiem ze wogole tam woda nie dochodzi, czy mogły ktos podać schemat lub informacje jak to ogarnąc aby było? bo za tydzien musze ze zbożem jeździć i nie chce zmarznąc ^^
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez patrk4512
      Witam. Kupiłem swojego 4512 z wyjętą nagrzewnica i uciętymi węzami, a ponieważ właśnie przyszła mi nowa to potrzebuje informacji skąd dokładnie te węże wychodzą i którędy one dochodzą do nagrzewnicy. 
    • Przez ecooleje
      Oferuje bardzo tani olej grzewczy o podanych w zalaczniku parametrach. Olej idealny do większych piecy powyżej 50-60kw oraz nagrzewnic itp. Możliwośc dostarczenia próbek 25l. Ilości od 1 mauzera do cysterny. Transport na terenie woj Łódzkiego praktycznie gratis. cena za tone 1800netto. Więcej informacji pod numerem tel. 511040111 lub email ecooleje@gmail.com
       
      Zapraszamy

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj