Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulepszenie owijarki sipma

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bekba

bekba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:25

Ulepszenie owijarki sipma Uzytkownikom owijarek prsynajmniej u mnie w okolicy zdarza sie ze urwie sie lancuch od napedu. Czesto zdarza sie tez to w najmniej spodziewanym i najmniej odpowiednim momencie np w poznych godzinach. A jak wiadomo baloty sprasowane nie moga czekac do nastepnego dnia kiedy to kupimy nowy lancuch. Urwanie lancucha spowodowane jest szarpnieciami. Oczywiscie mozna tak operowac owijarka zeby ich nie bylo. Czesto jednak pospiech powoduje ze sa szarpniecia co skutkuje urwanym lancuchem. Na poczatku myslalem po prostu zeby zalozyc mocniejszy lancuch jednak mamlepszy pomysl. Jak wiadomo owijarka napedzana jest silnikiem hydraulicznym i nagle zamkniecie przeplywu powoduje gwaltowne zatrzymanie silnika. W niektorych ladowaczach czolowych montowany jest amortyzatow gazowy ktory lagodzi skakanie kiedy jedziemy po dziurach. I tutaj nasunal mi sie pomysl zeby zamontowac taki amortyzator gazowy na powrocie ojeju z silnika hydraulicznego. Na powrocie dlatego ze na wejsciu poowodowal by opozniony start czego nie zrobi na powrocie. W razie gwaltownego zamkniecia doplywu oleju ow amortyzator zlagodzil by szarpniecie powodujac lagodne zatrzymanie owijarki. Wg mnie pomysl jest godny uwagi. Szczegolnie ze koszt takiej instalacji nie duzy.A byc moze nie wymyslilem nic nowego bo ktos juz montuje podobne amortyzatory w owijarkach. Niech wypowiedza sie uzytkownicy owijarek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ulepszenie owijarki sipma Dzisiaj, 09:33
  •  

#2 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:49

Ulepszenie owijarki sipma Na powrocie nic Ci on nie da. Po prostu na powrocie nie masz ciśnienia ( no znikome) więc membrana będzie cały czas w spoczynku, a nawet gdyby było to pomyśl po wyłączeniu obiegu pojawia się ciśnienie na powrocie więc to spowodowało by tylko to że silnik chciałby się obrócić w stronę przeciwną niż wcześniej. Żeby to działało na akumulatorach musiałbyś mieć na zasilaniu założony na wyższe ciśnienie a na powrocie na mniejsze żeby po wyłączeniu rozdzielacza olej mógł z mniejsza już prędkością przepłynąć z akumulatora na zasilaniu przez silnik do akumulatora na powrocie
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#3 Share bekba

bekba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:11

Ulepszenie owijarki sipma Czyli zamiast jednego akumulatora 2. A czy ten na zasilaniu nie spowoduje efekto o ktorym pisalem tzn ze owijarka bedzie startowac z opoznieniem?

#4 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:30

Ulepszenie owijarki sipma W jakimś stopniu ale niewielkim raczej by płynniej startowała tylko że pozostaje kwestia tego iż nie wiadomo jakie ciśnienia i pojemności tych akumulatorów aby to działało. Na pewno taniej było by zmienić łańcuch/zastąpić dwurzędowym
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#5 Share Maniek323

Maniek323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:37

Ulepszenie owijarki sipma kolego a ci przy starcie czy przy zatrzymywaniu to się dzieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:48

Ulepszenie owijarki sipma owijarka szarpie wtedy gdy zamyka się drogę z powrotu oleju, więc najlepiej podłączyć powrót pod wolny spływ oleju z pominięciem rozdzielacza, ale znowu będzie gorzej zatrzymać stół w dowolnym momencie...

#7 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:58

Ulepszenie owijarki sipma kurcze ja dzisiaj nie myślę... przecież owijarka ma dużą bezwładność (coś musi te łańcuch rwać) wiec jeden aku na powrocie faktycznie coś da. Tylko dalej kwestia pojemności i ciśnienia

#8 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 15 luty 2013 - 22:01

Ulepszenie owijarki sipma Przecież na silniku owijarki jest zawór szokowy wiec ja nie wiem co wam tam szarpie.
Trzeba kupić łańcuch trochę lepszy niż ten oferowany w GS sie i będzie chodzić.
A tak naprawdę tan jest chyba łańcuch 5/8 ja w owijarce mam ¾ cale chodzi bez problemu ale wymiana na taki wiąże się z dorobieniem kół zębatych.

Edytowany przez leszekd, 15 luty 2013 - 22:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Maniek323

Maniek323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 luty 2013 - 22:24

Ulepszenie owijarki sipma kolego co do zatrzymywania to zaraz za silnikiem hydraulicznym jest takie zabezpieczenie (nie wiem jak to fachowo się nazywa) i to podczas zatrzymania nagłego przy szybkim owijaniu tak jakby "za pierdzi" (nie pamiętam dokładnie tego odgłosu czy go dobrze określiłem) to znaczy tam jest zawór który podczas dużego ciśnienia powrotu puszcza olej na napęd silnik zęby nie zerwało łanczucha nie wiem czy to działa podobnie przy starcie ale przy zatrzymaniu u mnie działa. Jest tam tez taka śruba do regulacji czułości ( tak podejrzewam bo jest z plombo).
A co do podłączenie pod wolny spływ nie wiem jak z zatrzymaniem ale nie będzie można korekt (lewo, prawo)