Zaloguj się, aby obserwować  
lukbor222

Kuhn, doradzcie jaki model wybrać?

Polecane posty

lukbor222    0

Witam wszystkich. Chcemy kupić nowy siewnik do kukurydzy, poradżcie jak możecie co wybrać. Firmę raczej już wybraliśmy, ma być to Kuhn tylko jaki? Coś w stylu Maxima 2? Interesuje nas 6-cio rzędowy punktowy pneumatyczny z podsiewaczem nawozów. Siejemy głównie usługowo ale nie za dużo, ok. 150-200ha rocznie. Cena wiekszych problemów nie sprawia, chodzi o jakość i trwałość. Doradżcie jak możecie na co patrzeć przy zakupie. Dodam że ciągać go będzie Fendt 312 turbo, ziemie w naszych rejonach są raczej słabej klasy i różnej strukturze. Według was na jaki model zwrócić uwagę i co ma w nim być żeby to jakoś się zgrało. Prosiłbym o w miarę szybkie odpowiedzi bo to już czas się na coś zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

a dalczego akurat kuhn? ja mam amazone co prawda 8ke model ED602K i bardzo chwale sobie. duzy zbiornik na nawoz (1200kg) duze kubki nasienne, talerzowe redlice nawozoe i nasienne, doskonale kopiowanie terenu poprzez dwa kola prowadzace, zmijka do ladowania nawozu itp. czesci tanie, latwo dostepne, jakosc wysoka. super maszyna, polecam kazdemu:)

 

ale jesli chcesz koniecznie kuhna tto pamietaj o talerzowych redlicach, musi to byc, bez tego szczegolnie na uslugach, gdzie ziemia i ilosc kamieni jest rozna, talerzowe redlice sa duzo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbor222    0

Będzie to kuhn. Mamy taką specyficzną umowę. Jedne i drugie redlice rozumiem? A napęd wysiewu jaki? mechaniczny może być?

 

Nawozu oczywiście bo nasion to wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

w amazonce mam pneumatyczne przemieszczanie nawozu, ale odleglosc do skrajnych redlic jest duza w stosunku do roznicy poziomow, musi wiec byc pneumatyczne. ale mysle ze do fosforanu amonu (bo taki nawoz trzeba stosowac w siewniku i zaden inny) czyli polidap jako nazwa handlowa, wystarczy transport grawitacyjny, granule sa wzorowo okragle, latwo sie przemieszczaja.

ale jesli masz mozliwosc pneumatycznego to jest znacznie znacznie lepiej. bo chocby na sklonach, kiedy jedziesz bokiem, juz moga byc problemy z odpowiednia aplikacja nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

kuhn to firma z polki sredniowysokiej. nie jest to napewno lemken ale tez nie unia czy akpil. wsrod maszyn uprawowych ma kilka fajnych roziazan: talerzowki, plugi, glebosze. jakosc bardzo przyzwoita. siewniki zbozowe np nowy speedliner podobno bardzo dobry ale w akcji go nie widzialem. jednak konkurencja w zbozowych jest bardzo duza i mocna: lemken solitair, hosch pronto, vaderstadt rapid... w siewnikach do kukurydzy jest podobnie. niczym nie zachwyca ale tez nie sprawia problemow. konkurencja to glownie amazone z seria ED i kverneland z Optimą. jeszcze gdzies tam jest gaspardo ale raczej to ogon tej polki. mysle ze w kategorii siewu kukurydzy w tradycyjnych predkosciach czyli do 10kmh amazone jest najlepszym wyborem ale tez chyba najdrozszym. poza tym amazone jest juz o krok dalej wprowadzajac na rynek nowe siewniki do szybkiego (do 18kmh) siewu, seria EDX, bezposrednia i jedyna konkurencja w tej dziedzinie jest horsch maestro i vadestadt tempo. i podobno ten ostatni najlepiej sie sprawuje i jest tez najtanszy. kuhn nie ma siewnikow do szybkiego siewu kukurydzy, kiedys bedzie pewnie miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbor222    0

Spróbujemy zobaczymy, samo zycie tylko pieniądze nie małe jak to u nas bywa. Poszukam w innych tematach, może się dowiem coś o konkretnych modelach tej firmy, zapytać zawsze można. Dzieki z góry!

 

Piszcie na ten temat śmiało, zajrze tu jeszcze z ciekawością i poczytam co sądzicie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
konkurencja to glownie amazone z seria ED i kverneland z Optimą. jeszcze gdzies tam jest gaspardo ale raczej to ogon tej polki.

hahaha już dawno się tak nie uśmiałem, mój kolega pracuje w MGP i z tego co mówił to sprzedali w zeszłym roku 420 siewników do kukurydzy gdzie kuhn 70 kverneland i amazone poniżej 50 :) poza tym kuhn ma dziwną skłonność sprzedawać stopkowego plantera jako maszynę talerzową :wacko:


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubol    1

Kuhn jest najlepszą marką i najbardziej wytrzymały materiał np. pługi stoją na 1 miejscu a sam bym chciał dowiedzieć się więcej o siewnikach do kukurydzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

hahaha już dawno się tak nie uśmiałem, mój kolega pracuje w MGP i z tego co mówił to sprzedali w zeszłym roku 420 siewników do kukurydzy gdzie kuhn 70 kverneland i amazone poniżej 50 :) poza tym kuhn ma dziwną skłonność sprzedawać stopkowego plantera jako maszynę talerzową :wacko:

 

to że sprzedali najwiecej nie znaczy ze są najlepsze

tez wybieram siewnik do kukurydzy i gaspardo kusi ceną

zastanawiam sie czy wybrać droższą 4 amazone czy 6 z gaspardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

trudno oszukać taką liczbę klientów jeśli sprzęt nie jest dobry ;) skoro z roku na rok sprzedają coraz więcej to gdyby klienci nie byli zadowoleni to sprzedaż by legła w gruzach :) pamiętaj o jednym jak Cię namówią na tarcze do szybkiego siewu to bierz od razu stalowe kółka dociskowe, w jednym siewniku ich nie mieliśmy i jakość siewu przy 12km/h przy 8km/h nie ma problemu ale przy wyższych prędkościach różnica jest już znacząca :unsure:


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

dzisiaj jeszcze kuhn doszedł pod rozwagę

cena wyzsza od gaspardo ale tylko ok 10 tys ale maszyna robi lepsze wrażenie

jezeli wybór padnie na gaspardo to wezmę bez tych kółek najwyzej dokupię je za rok bo ich koszt to ok 5 tys

a tarcze do szybkiego siewu o ile mi wiadomo to w MTR są w standardzie włąsnie tym rózni sie od wcześniejszej wersji MTE

zastanowiłbym sie nad nadstawką bo wtedy 2 bagi wejdą spokojnie a tak to tylko po jednym można dosypywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

tarcze do szybkiego siewu dokupiliśmy to redlicy MT więc tej co jest w MTE ;) MTR to sekcja z Manty przeniesiona do MTE z tego co zauważyłem. Nadstawkę zrób sobie sam bo jak nam cenę powiedzieli to myślałem że padniemy ile chcą za kawałek blachy :blink:


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

    • Przez BELLAAGRO
      Witajcie, 
      czy ktoś z was miał do czynienia z takim sprzętem jak rabe monoseed 
      mam do kupienia od pierwszego właściciela taki 6 rzędowy a w internecie ciężko o jakieś informacje na temat takiego sprzętu 
    • Przez dominikl95
      posiadam siewnik Hassia Dan 300 19 lejków koło 16 cali ale nie mam żadnej tabeli wysiewu,nie wiem ile razy kołem kręcić proszę o pomoc chciałbym bardziej dokładnie siać a nie tak na oko . chociaż bym chciał wiedzieć ile razy muszę korbą kręcić
    • Przez slawek_82
      Witam. Szukam tabeli wysiewu ziarna kukurydzy oraz wysiewu nawozu w dozowniku w siewniku Becker 4 rzędowy. Chciałbym ustawić wysiew ziarna tak na około 85-90 tys. i nawóz tak około 100 kg/ha Może jakieś fotki tych zębatek jak powinny być pozakładane. Z góry dziękuję!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj