Polecane posty

wajdek85    5

Witam, zamierzam w niedługim czasie kupić talerzówkę 2,4m,

problem w tym że większość firm w opcji ma wał strunowy, a mnie interesuje rurowy.

jak już znalazłem firmę która jest w stanie zrobić rurowy to chcą za niego 2500 zł.

długo myślałem jak taki wał taniej zrobić i wymyśliłem:

do kwadratowego wału przyspawam w odstępach 50cm talerze uzębione a do nich rurki.

Stąd moje trzy pytania, czy według was taki wał wytrzyma?

I najważniejsze pytanie jak przyspawać rurki, czy iść na łatwiznę i spawać w linii prostej czy męczyć się z ich gięciem i zrobić tak jak większość firm czyli spiralnie?

no i czy według was średnica około 35mm rurki wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co Ci nie odpowiada w tym wale strunowym? Moim zdaniem, po zerwaniu ścierniska wierzchnia warstwa powinna być pulchna, aby przerwać parowanie wody z gleby i do tego wał strunowy jest raczej ok.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

w lini prostej to raczej nie bo będzie strasznie telepać im bardziej wygniesz rury tym płynniej będzie się obracał zrobię zdjęcie i wkleję mojego tata sam robił do grubera

 

proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

wał strunowy jest oki do uprawy przed siewnej,

ja kupuje talerzówke głownie dla tego że czeka mnie doprowadzanie nieużytków do porządku pod kukurydzę, poza tym te standardowe wały wyglądają strasznie delikatnie, za sam wygląd im nie ufam.

Będę wdzięczny za zdjęcia, i od razu mam pytanie jakiej średnicy rurki twój tata zastosował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

wajdek85 żuć okiem na moją galerię.Są tam dwa rurowe wały jeden w agregacie drugi luzem,przy prostych rurach na lekkiej ziemi prędzej zacznie Ci garnąć ziemie.Ja urzyłem rurek 48mm,ten w agregacie ma średnice 45cm a ten drugi ok 55cm.Gdybyś mieszkał bliżej zrobiłbym Ci taki wał dużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Poszukaj jeszcze na allegro widzialem wały rurowe i znacznie taniej


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Moja koncepcja wyjdzie mnie około 1000 zł, szukałem na allegro ale po pierwsze albo bez transportu i daleko albo czegoś w nich brakuje- ramy, osi itd.

A ciężko było te rurki wyginać? bo tego sie boje najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5572

ja zrobiłem wał do grubera z prętów ciężki jak cholera ale solidny :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam Wajdek poradzę Tobie tak całą konstrukcje oprzyj na rurze precyzyjnej fi35 ze ścianką 5mm w nią pręt na końcach fi25 18G2 (pasuje w łożyskaUCF205 mocowane na 4 śruby)dalej wytnij ośmiokąty lub daj do wypalenia plazmowo (koszt z blachą 6mm to około 200 zł.) a na wierzch rura 3/4 cala 8 sztuk spawana co drugi wpust na kołach (ośmiokątach) tak aby powstała struna bo prosto nie polecam,całkowity koszt towaru bez twojej pracy nie przekroczy 600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

tomasz78 -600 zł to mnie właśnie wyjdzie moja koncepcja na talerzach, tylko że one maj mają 3mm grubości ale są wklęsłe więc stabilniejsze (tak sie pocieszam :D ).

A rura 3/4 cala nie za cienka? calowa by mi sie bardziej podobała, aaa i tu problem ze szwem czy bez? czy jeden kit? a rama do takiego wału z czego? myślałem o profilu kwadratowym 80/80mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wiadomo że bezszwowa mocniejsza ale zwykła spokojnie da radę ,co do średnicy jak chcesz możesz dać większą będzie trwalsza profil dobierasz dobry, co do talerzy masz je od talerzówki bo jeśli tak to nie wiem czy to dobry pomysł bo one są hartowane i nie wiem czy nie bądą pękać na spawach chyba że je odpuścisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Kurcze tym pękaniem mnie wystraszyłeś, o tym nie pomyślałem, W sumie podgrzanie im sie przyda bo mam zamiar farby sie pozbyć, żeby na zielono przemalować :D jeszcze sie waham między rurkami 1" a 5/4". teraz jeszcze myślę jak przymocować łożyska do ramy tzn czy dać ceownik czy blachę a jak blachę to jakiej grubości. łożyska chcę dać UCF208

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Daj płaslownik 20/150mm powinien wystarczyć ,a te ucf co podajesz na ile śrub są mocowane?bo jak na dwie to słabe są w nich te ucha więc wybierz dobrą markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

www.autotomas.otomoto.pl/maschio-nowy-wal-rurowy-uprawowy-2-5m-waly-A162968.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

tomasz 78 to ucf jest na 4 śruby i oś 40mm, myślałem o płaskowniku 10mm grubym, ale chyba jednak dam ceownik.

 

renault - wiem o tych wałach ale nie podoba mi sie duży rozstaw rurek i one osi nie mają. mój wał powinien w sumie tyle kosztować a tu trzeba doliczyć dorobienie osi, ramy no i transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez miszka16
      Witam serdecznie. W związku z tym że przymierzam się do budowy obory z dofinansowaniem z PROW chciałbym na tym forum zapytać się. Czy jest ktoś  kto korzystał już z tego programu? I ewentualnie mógłby się podzielić swoim doświadczeniem jak również polecił jakąś firmę  która kompleksowo się zajmuje takimi programami i budową
    • Przez Dziuba
      Witam. Chciałem pszerobic swój kultywator na agregat uprawowy co sądzicie o dorobieniu wału packera??? A moze jakas inna opcja zdjecia moze ktos ma swojego cuda 😉 pozdrawiam 
       
    • Przez michalkowalski115
      Witam. Przymierzam się do odbudowy stodoły na starych fundamentach(są sprawdzone przez nadzór budowlany), jednak chce wymienić całą posadzke, ponieważ stara była popękana oraz nierówno wylana. W projekcie mam podsypkę piaskową zagęszczoną na 30cm, podkład betonowy na 10 cm, następnie folia z siatka i na to wylewka 4cm. I teraz mam kilka pytań: ile cm starego piachu powinienem wybrać? (projektant mi powiedział że tyle ile będzie podsypka plus wylewki, lecz wole o opinie kogoś kto miał w praktyce z tym do czynienia), Oraz czy po zagęszczeniu podłoża mogę od razu położyć folie z siatką i wylać posadzkę na grubość 14 cm betonu B25?  Zamówiłem już piach 120 ton, czy mniej więcej tyle powinno wystarczyć na 180m2?
      Pozdrawiam
    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj