Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ?

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share danek3tr

danek3tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 22:45

ja chcę moją jd 550 sprzedać i dołożyć do używanej dużej ''małej'' kostki  bez rotora tak. aktualnie widzę 25 do 35 tys  muszę dać. Co wy na to ??????? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? Dzisiaj, 05:21
  •  

#22 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 11:23

Hmm 25-35 tyś w dobrym stanie, raczej prasę kupisz ale do małych kostek, za wielkogabarytową musisz trochę więcej wyłożyć kasy.

Nie na darmo ten sprzęt jako nowy kosztuje kilka setek.

Używki w stanie takim by prasowały jako tako to trzeba wyłożyć minimalne 50 tyś a i tak przy tej kwocie to kupujesz kota w worku.

Tak by była w stanie dobrym to niestety ale ceny zaczynają się od kwoty 100 tyś w górę za używkę.

#23 Share danek3tr

danek3tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 12:51

raczej myślałem o takiej http://olx.pl/oferta...html#4c007cadcf cena dobra do rocznika 

#24 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 20:26

Świeżo malowana kanał co belka wychodzi powinien błyszczeć 

#25 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 20:56

Tak z mojego doświadczenia odkąd mam swoją Krone Big Pack to jeżeli miałbym jeszcze raz kupić prasę to szukałbym z nożami.

Jeżeli chodzi o prasowanie sianokiszonki oraz siana.

Pierwszy rok przepracowałem bez noży, nie było zbytnio czasu by przetestować czy wszystko hula i nic nie wadzi.

W drugim roku po naostrzeniu noży i przekręceniu wałka na sucho by sprawdzić czy wszystko działa,

postanowiłem wypróbować prasę.

Kostki są bardziej zbite i lepiej uformowane na co przekłada się wyższa wydajność to znaczy mniej kostek z ha,

bo o to przeważnie się walczy by ograniczyć do minimum koszta folii+sznurek w przygotowywaniu paszy

Z początku myślałem że ciągnik nie da rady z nożami ale w praktyce wygląda to inaczej.

Najgorzej jest ją bujnąć potem ogromne koło zamachowe w prasie na WOM robi swoje.

#26 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 16:42

Blisko 50 kostek na godzinę.

Możesz kolego w to nie uwierzyć liczbę jaką podałeś można pomnożyć razy 2,5!! Gdyż prasą quadrant 3400 można sprasować 120 kostek na godzinę i każda kostka waży 500kg. Jednego razu osiągnąłem 135 kostek na godzinę ale waga była niższa co podnosiło koszty transportu.  Mowa o kostce o długości 250 cm. Bo ilość kostek też zależy od długości jaką się nastawi..  Producent podaje wydajność 60t/h suchej słomy i osobiście mogę to potwierdzić. Ale nikomu nie polecam prasy claasa quadranta z numerem początkowym 3xxx. Nie udana konstrukcja!!

Edytowany przez Ginterpol, 17 styczeń 2015 - 16:48.

#27 Share szymonek

szymonek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Zdjęcia są czasami słabej jakości ponieważ są robione telefonem. Zdjęcia są robione w "Gospodarstwo Rolne Klinik Norbert" Łęg.

Napisany 17 styczeń 2015 - 16:56

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? moim zdaniem prasy rolujace są lepsze od kostkujacych. A jak już chodzi o szybkość to polecam prasę John deere 960 seria. jest szybka i wytrzymała i starczy 125 km. miałem tą prasę i była dobra

#28 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 20:44

szymonek a robiłeś duże kostki że tak odrazu stawiasz prasy kostkujące na straconej pozycji. To jest szerokie pojęcie która jest lepsza i prasy belujące i kostkujące mają swoje wady i zalety.

Chyba głównym powodem dla którego ludzie nie kupują pras do dużych kostek jest cena nowej maszyny. Ale kto raz spróbuje nimi pracować to już przy niej zostaje, przynajmniej ja mam takie spostrzeżenie.

Robiłem 2 lata bele siano, sianokiszonka i słoma, wszystko fajnie się robi ale potem bez odpowiednich narzędzi zimową porą trzeba się dobrze naszarpać. 

Nawet jak zmrożoną belkę sianokiszonki wrzucisz do wozu paszowego, to ile trzeba czasu i paliwa by ją pociąć a to niestety pociąga za sobą koszta przygotowania paszy.

A w kostkach po rozcięciu sznurków masz gotowy materiał do wymieszania z pozostałymi paszami.

Tak samo przy zwożeniu z pola materiału, duże kostki lepiej się układa na przyczepie i wszystko trzyma się kupy nawet przy szybszym zwożeniu nie trzeba już tak uważać że coś spadnie. 

#29 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 10 luty 2015 - 16:34

Popieram kolegę powyżej nigdy więcej żwijającej, kto raż spróbuje dużej kostki ten do żwijki nie wróci.

#30 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 13 luty 2015 - 23:56

Witam. Zaczynam przygodę ze zbiorem słomy oraz siana, chcę to zacząć z głową żeby nie było większego boooooom niż wystrzału. Więc na początek chciałbym zacząć ostrożnie i kupić Claasa Quadranta 1200. Taka mała prośba do użytkowników, na co zwrócić uwagę, gdzie popatrzeć i jak sprawdzić żeby nie kupić bubla który będzie wymagał dużego wkładu. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? Dzisiaj, 05:21
  •  

#31 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 14 luty 2015 - 20:11

z tego co czytałem to w wersjach    quadrant  1100  1150  i 1200    trzeba uważać na ramę  prasy czy nie jest pękniętą  

#32 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 14 luty 2015 - 20:15

W których miejscach szukać najbardziej ? Przekładnie główną, aparaty, palce supłacza iglice jak to posprawdzać ? 

#33 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 20 luty 2015 - 19:25

za podbieraczem     na dole przewaznie pekaja przy wózkach. plus jest taki ze maja mały apetyt na moc  przez wielkie zeliwne koło zamachowe   

#34 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 09:10

Mam pytanie czy 80koni pociągnie prasę na 4 aparaty wiążące bez rotora.

#35 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 20:14

Oczywiście że pociągnie- jak nie będziesz włączał ,a tak poważnie to jest za mało a po drugie to obroty wom 1000 ob/min.

Ja mam 120 KM. i uważam że to jest minimum wydajnej pracy po płaskim terenie a pod górkę jak by było 200 KM. i też by miało co robić.

#36 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 20:20

80 koni to pociągnie ją po drodze :D racja 120KM to minimum, ale 160KM lepiej idzie. Jechałem 140KM to taka prasa jeszcze rzuca tym ciagnikiem.

#37 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 14:18

Ale ja mam na myśli na 4 aparaty wiążące a nie na 6 to chyba zapotrzebowanie mocy mniejsze.

#38 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 17:51

Ja właśnie pisałem o 4 supłaczach bo taką mam (Krone) a o 6 supłaczach jest niecałą tonę cięższa i niewiele wydajniejsza zaś zapotrzebowanie mocy też trochę większe niż o 4 supłaczach dlatego że tłok u 80 ma 50 uderzeń na min. a 120 ma 38 uderzeń więc stąd niewiele większa wydajność 120 i zapotrzebowanie na moc również ze 20 KM. większe

#39 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 10:47

Pytam bo widziałem w ogłoszeniu jak gościu na 4 aparaty 50 na 70 ursusem 912 słomę prasował.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 12:47

Ja co prawda nosze się z kupnem ciągnika już 2 lata pod prasę KRONE Big Pack 120x80 6 aparatów wiążących.

Już co prawda mam upatrzonego Renault Ares 715-720 145km lecz zawsze są inne wydatki.

Od 2 lat robię ciągnikiem Lamborghini Target 95 koni, areał do sprasowania to około 50ha x 3 pokosy sianokiszonki.

Początkowo nie włączałem noży obawiając się że ciągnik nie da rady.

W zeszłym roku spróbowałem z nożami lecz nie wszystkimi co drugi nóż wyjąłem co dało długość materiału około 8 cm.

Pracuję z prędkością wałka 540 Eco i 2 tyś obrotów silnika co daje na wyjściu wałka około 800 obr/min tutaj zdjęcie do wglądu http://www.agrofoto....attach_id=13026

Oczywiście że rewelacji nie ma ale ciągnik daje radę prasować materiał w równe, zbite kostki.

Jeżeli ktoś z mazur to może zobaczyć jak ten zestaw pracuje na polu, niebawem zacznie się sezon sianokiszonek.

Opisywałem to w innym temacie bodajże bele czy kostka.

Edytowany przez drajwero, 30 kwiecień 2015 - 12:49.