Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ?

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dezmond_

dezmond_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 luty 2013 - 16:16

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? U mnie jak narazie jest pod tym względem dość słabo możecie niewiezyć ale przez całe ubiegłoroczne żniwa widziałem tylko jednego gospodarza który prasował duże kostki :( Ja nadal mam prase rolująca John Deere 582 (już dość zużytą) i zamierzam kupić prase do duzych kostek bo moim zdaniem są lepsze od bel ale jeszcze chyba nie w tym roku...
A jak u was czy duże kostki wypieraja bele czy raczej prasy rolująca niepodzielnie żądzą ?
,,Zima, lato but gumowy"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? Dzisiaj, 15:07
  •  

#2 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 15 luty 2013 - 16:26

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? a w czym jest lepsza duza kostka od beli? dla mnie jedynie w skladowaniu, jest bardziej foremna, oraz o wiekszej gestosci. ale prasa wielkogabarytowa wysokiego zgniotu kosztuje 10x tyle co belujaca. za nowke quadranta trzeba wyrzucic okolo 700tys zl!! a za krone belujaca 120ke 70tys. poza tym zapotrzebowanie mocy rozpoczyna sie od 150km na walku i tylko 1000 obrotow. ale napewno ogromna zaleta takiej prasy jest wydajnosc, tu nic jej nie dorowna. mysle ze taka prasa ma sens tylko w przypadku firm uslugowych, poteznych gospodarstw ktore prasuja slome z powierzchni powyzej 500ha oraz firm skupujacych slome na pellet albo brykiet.
Piszę po polsku!

#3 Share wojcio1995

wojcio1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 15 luty 2013 - 16:41

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? U nas jeden gospodarz ma prasę do dużych kostek Welgera i paczkuje nią słomę i siano i sobie chwali tą prasę. Rok temu kupił również owijarkę do kostek. Przy prasie lata bodajże case 170. Pozdrawiam

#4 Share piotrekosa17

piotrekosa17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 luty 2013 - 16:41

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? Duża kostka nigdy nie wyprze prasy rolującej.Sąsiad ma claas-a quadrant 2200 i na ostatnie żniwa kupił NH pasówkę, praktycznie wszystko prasował NH ponieważ przy kostce JD 150 km miał ciężko a co za tym idzie koszty paliwa były znacznie większe niż w przypadku prasy rolującej. I wydaje mi się że belka po kostce bardziej namięka niż po pasówce ;)

#5 Share TD85D

TD85D

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 15 luty 2013 - 16:54

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? zgadzam się w 100% że kostka jest lepsza od belki, a co do prasy to są również duże prasy kture robią kostki 90x60 a co za tym idzie napewno nie maja zapotrzebowania 150 km sam mam taka (nh d1000) pracuje z td85d i daje rade bez większych problemów

#6 Share dezmond_

dezmond_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 luty 2013 - 17:11

a w czym jest lepsza duza kostka od beli? dla mnie jedynie w skladowaniu, jest bardziej foremna, oraz o wiekszej gestosci. ale prasa wielkogabarytowa wysokiego zgniotu kosztuje 10x tyle co belujaca. za nowke quadranta trzeba wyrzucic okolo 700tys zl!! a za krone belujaca 120ke 70tys. poza tym zapotrzebowanie mocy rozpoczyna sie od 150km na walku i tylko 1000 obrotow. ale napewno ogromna zaleta takiej prasy jest wydajnosc, tu nic jej nie dorowna. mysle ze taka prasa ma sens tylko w przypadku firm uslugowych, poteznych gospodarstw ktore prasuja slome z powierzchni powyzej 500ha oraz firm skupujacych slome na pellet albo brykiet.

Z tym 700tys zl to chyba troche przesadziłeś :D I porównanie krone belującej do quadranta to przecież całkiem inna wydajność i przepustowość.

Edytowany przez dezmond_, 15 luty 2013 - 17:14.

,,Zima, lato but gumowy"

#7 Share Rold

Rold

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 luty 2013 - 17:20

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? kolega pracował u faceta na usługach taką prasą i z tego co wiem w taką kostke wchodzą 2 bele 120 jest poręczniejsza i bardziej wydajna

#8 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 15 luty 2013 - 17:25

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? nie sadze ze przesadzilem. ba! nawet mysle ze trafilem z cena idealnie:)

http://www.agriaffai...nt-3400-rc.html uzywka w cenie netto, prawie 4000 kostek zrobione

no pewnie ze inna wydajnosc i przepustowosc. stad wlasnie taka roznica cen.
mysle ze nie ma zadnego ekonomiczniego uzasadnienia kupowania prawy wielkogabarytowej prasujac rocznie ponizej 350ha.

poza tym przy kostce bez ladowarki kompletnie nic nie zrobisz. wazy 3 razy tyle co bela, nie przesuniesz jej, nie przetoczysz...
na warunki polskich gospodarstw dobra zwijajaca z siatka, rotorami jesli trzeba, z regulacja wielkosci beli w zupelnosci wystarczy.

poza tym kiedy sie zwroci taka wielkogabarytowa? nawet jakby kosztowala 300tys to bym raczej nie kupil. chyba ze z 50% dotacja:)

Edytowany przez dexterek, 15 luty 2013 - 17:30.

Piszę po polsku!

#9 Share dezmond_

dezmond_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 luty 2013 - 19:08

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? No jakby kosztowała około 300 tysięcy jeszcze z dotacja to brałbym na 90% :)
,,Zima, lato but gumowy"

#10 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 15 luty 2013 - 19:18

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? no ja tez:) chocby po to zeby 15ha łąk sprasowac. ale gdybym mial 700 tys wydac na prase, to wolalbym postawic 200m2 dom i za 70 kupic zwijajaca
Piszę po polsku!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? Dzisiaj, 15:07
  •  

#11 Share dezmond_

dezmond_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 luty 2013 - 19:27

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? Ale wyobraz sobie jaki by był prestiż prasować taką wśród starych rolujących classów czy jd ;) Chociaż to bardzo bardzo droga przyjemność. Ja szukam czegoś taniszego niż 700 tys. ale nadal będę się upierał że duże kostki czasem sa lepsze niż bele i może coś ciekawego znajde.
,,Zima, lato but gumowy"

#12 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 15 luty 2013 - 19:36

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? nie ma sie co oszukiwac, za szmate quadranta trzeba dac kolo 100tys. suplacze sa cholernie drogie i nie ma zamiennikow. zeby ja uszykowac do sezonu jak nalezy, trzeba wydac 50tys lekko. ale jest alternatywa dla tzw "stosunkowo malorolnych": http://www.agriaffai...ritt-550.html�� i nie robie teraz jaj. znajomy ma taka prase, oczywiscie nie zbija tak jak quadrant ze zlapana podbierakiem mysz przyjmuje gabaryty tabletki APAPu ale jemu wystarcza. prasuje kolo 250ha. siano i slome. czesci tanie i dostepne.

Edytowany przez dexterek, 15 luty 2013 - 19:37.

Piszę po polsku!

#13 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 15 luty 2013 - 22:33

nie sadze ze przesadzilem. ba! nawet mysle ze trafilem z cena idealnie:)
http://www.agriaffai...nt-3400-rc.html uzywka w cenie netto, prawie 4000 kostek zrobione

Blisko 50 kostek na godzinę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#14 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 15 luty 2013 - 22:48

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? tak, kostka co minute mniej wiecej. ale sie gania po polu 20kmh wiec co minute to za dlugo nawet:)
Piszę po polsku!

#15 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 15 luty 2013 - 23:02

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? Ja tak wam powiem że u nas jeszcze nie widziałem żeby ktoś taką prasa po polu latał. Jeszcze śnieg leży i nie co prasować :D :D

#16 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 15 luty 2013 - 23:11

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? no ale wiesz... temat juz teraz poruszany i to wrecz za pozno! kazdy poluje na oferty przedsezonowe na nowe wlelkogabarytki i dlatego pyta:)
Piszę po polsku!

#17 Share piotrekosa17

piotrekosa17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 luty 2013 - 11:30

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? Z kostką 20km/h ?? :blink: to musiała być słaba słoma to co ja u sąsiada widziałem to nie więcej jak 15km/h bo już przy tej prędkości ciągnik siadał a z pasówką to pod 25km/h śmiga

#18 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 16 luty 2013 - 11:47

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? Przy 25km/h to niech jeszcze podbieracz opuści i wałek włączy ,NHd1010 można śmiało zrobić do 70 -80 balotów w godzinkę na długich polach i o ile w słomie to można ganiać z prędkością do 20km/h to już na łące nie jest to wykonalne z prostej przyczyny że podbieracz nie zbierze siana do czysta .Nawiązując do tematu kostki wypierają ale powoli zwijki i są wygodniejsze w pracy .

#19 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 16 luty 2013 - 11:59

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? Swego czasu nawet sipma robiła dużą kostkę, ale na oczy nie widziałem takiej prasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:57

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ? W łódzkim u mnie to 2 kostki w tym roku widziałem jedna HESTON druga JD i trzecia moja Krone a z tymi prędkościami to jest w tym dużo prawdy nawet w dużej słomie nie można jej zapchać. Kostka jest o wiele wygodniejsza w sprzęcie słomy z pola i transporcie poza tym się b.dobrze układa i mało miejsca zajmuje pod dachem słoma np.z 1 ha. ale jest i jeden minus -większe złużycie słomy w gospodarstwie co ma też plusy (więcej gnoju)