Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 luty 2013 - 13:44

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem witam mam problem:
kupiłem nowego pronara 1025A II i i od nowości przy niskich obrotach silnika nie mogę kierować bardzo ciężko , w serwisie wymienili mi już pompę na nową i dalej to samo musze mieć 1400obr dopiero można w miarę lekko skręcić kołami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem Dzisiaj, 05:05
  •  

#2 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 15 luty 2013 - 14:15

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem nowa pompa wcale nie oznacza ze jest sprawna:) mysle ze to caly czas problem z pompa wlasnie
Piszę po polsku!

#3 Share bilon

bilon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 luty 2013 - 14:45

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem Miałem ten sam problem, właśnie wymieniają mi pompe na gwarancji. zobaczymy co z tego będzie. Masz jeszcze jakieś dodatkowe objawy? Np stukanie na biegu jałowym?

#4 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 15 luty 2013 - 15:43

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem Jeśli wymienili pompe i robi to samo to orbitrol raczej tez nie chociaz moze byc . Chyba ze jest jakis wadnili. Sprawdz przewody mozliwe jest ze w ktorymś z nich jest załozony dławik i na małych obrotach poprostu za mało oleju przechodzi .
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#5 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 15 luty 2013 - 18:41

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem W nowych pompach nie ma się co za bardzo psuć, raczej jest za małej wydajności i trzeba wymienić na większej wydajności, tam siedzi NSZ jakaś tam, i najlepiej wymienić na NSZ największą jaka pasuje, u mnie też na wolnych obrotach jak bym chciał kręcić szybciej to po prostu się nie da, kręci się wolno i ciężko po prostu na tyle ile wydajność(przepływ) pompy pozwala i wiem że jedynym rozwiązaniem jest wymiana na większą, lecz jest jeszcze gwarancja i trzeba sie cieszyć tym co się ma.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#6 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 luty 2013 - 19:32

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem tylko że kiedy go oddałem do serwisu to wymienili mi pompę o przepływie 14l na 16l na minute. wiec juz większej na rynku nie ma. dodam jeszcze że wąż powrotu oleju z orbitrolu zasila jeszcze pompę wspomagania sprzęgła. czasem sie zdarza że moża pokierować lżej ale najczęściej przy zimnym oleju.

#7 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 15 luty 2013 - 19:51

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem ojciec 3 lata temu uparl sie na 1222 A II. za 150netto. prcowal tylko z rozsiewacem nawozu przez 2 tyg i 3 razy byl serwis zmieniac pompe olejowa od hydrauliki. poza tym zapowietrzal sie uklad kierowniczy, ale to usuneli szybko. po tych 2och tygodniach oddalismy go w piz...u i wzielismy w tych samych pieniadzach 2005 JD6920S na pelnym wypasie i teraz jest najswietrzy spokoj
Piszę po polsku!

#8 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:01

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem a co do tego stukania na biegu jałowym to słyszysz stukanie w okolicy sprzęgła i skrzyni pośredniej i jak dodasz gazu to przestaje?
???
jeśli tak to pociesze cie że w moim MTzcie82 jest tak samo podejrzewam że to jest taka ich wada, u sumie jak sie zrobi troche ciepło to bede go rozbierał to napisze co było przyczyna tego stukania ale my to tak mamy od nowości a ciągnik ma juz 23lata:)

a nie wiesz co było przyczyna zapowietrzania sie układu kierowniczego?

#9 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 15 luty 2013 - 20:04

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem Niemozliwe jest to ze w całej serii II pompa jest za słaba to cos innego musi byc . Moze być kilka przyczyn . a moze olej jest za gesty na samym poczatku i pompa tez ma ciezko go przepchnąć . Jest w nim osobny zbiornik do układu kierowniczego ? jesli tak to jak jest z filtrem jest przy wylocie czy wlocie ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#10 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:19

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem ja sie nie interesowalem tym w ogole... bylem wtedy na wojennej sciezce z ojcem, robilem swoje i nie zagladalem co serwis robi. a co do zapowietrzania to tez pompe zmieniali, jakas wadliwa byla, powietrze lapala...
Piszę po polsku!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:47

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem Zapewne na wałku napędowym ssała powietrze.

#12 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:17

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem a co do tego stukania na biegu jałowym to słyszysz stukanie w okolicy sprzęgła i skrzyni pośredniej i jak dodasz gazu to przestaje?
???
jeśli tak to pociesze cie że w moim MTzcie82 jest tak samo podejrzewam że to jest taka ich wada, u sumie jak sie zrobi troche ciepło to bede go rozbierał to napisze co było przyczyna tego stukania ale my to tak mamy od nowości a ciągnik ma juz 23lata:)

tak zbiornik jest zupełnie oddzielny olej jest bardzo rzadki wlasnie jak jest olej zimny to sie lżej kreci a jak sie rozgrzeje to sie robi ciezko.ale w talebi olejów jest podany własnie ten olej wiec nie wiem juz sam co robić?

Edytowany przez mtz1025AII, 15 luty 2013 - 21:18.

#13 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:39

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem ja tak samo miałem w belarusie, też wymieniał mi serwis pompy dwa razy i nic nie pomagało....
Dopiero jak wymieniłem orbitrol na największy jaki pasuje jest spokuj i teraz to jednym palcem się kręci na wolnych obrotach bez różnicy czy na zimnym oleju czy na ciepłym ^^
ja na twoim miejscu wymienił bym orbitrol na największy jaki pasuje
KPK Kumurun Team

#14 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 luty 2013 - 23:10

ja tak samo miałem w belarusie, też wymieniał mi serwis pompy dwa razy i nic nie pomagało....
Dopiero jak wymieniłem orbitrol na największy jaki pasuje jest spokuj i teraz to jednym palcem się kręci na wolnych obrotach bez różnicy czy na zimnym oleju czy na ciepłym ^^
ja na twoim miejscu wymienił bym orbitrol na największy jaki pasuje

a mozesz mi powiedzieć jaki kupiłes orbitrol tzn jaki ma przepłwy?

#15 Share Pronrar1025aII

Pronrar1025aII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo tak ogólnie

Napisany 16 luty 2013 - 13:14

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem Jeśli wam coś puka to na 80% nie jest silnik tylko sprężarka w moim 1025a II właśnie sprężarka puka. A co do skręcania na wolnych obrotach to chodzi gdy w miejscu skręcacie czy pod czas jazdy?

#16 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 luty 2013 - 13:42

Jeśli wam coś puka to na 80% nie jest silnik tylko sprężarka w moim 1025a II właśnie sprężarka puka. A co do skręcania na wolnych obrotach to chodzi gdy w miejscu skręcacie czy pod czas jazdy?

w miejscu wlasnie cieżko podczas jady może byc

#17 Share Pronrar1025aII

Pronrar1025aII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 16 luty 2013 - 13:54

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem To prawdopodobnie jest zapowietrzony zresztą ja tak miałem teraz jest dobrze

#18 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 luty 2013 - 13:59

To prawdopodobnie jest zapowietrzony zresztą ja tak miałem teraz jest dobrze

no to powiedz mi co było przyczyna i jak go odpowietrzyłeś?

#19 Share Pronrar1025aII

Pronrar1025aII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 16 luty 2013 - 14:19

Pronar 1025 A II kłopot z kierowaniem To było jak ja go odbierałem u dealera zauważyliśmy że ciężko kręci i serwis to zrobił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mtz1025AII

mtz1025AII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 luty 2013 - 14:22

To było jak ja go odbierałem u dealera zauważyliśmy że ciężko kręci i serwis to zrobił

mo ale nie jesteś w stanie powiedzieć co dokładnie zrobili?

Dodaj odpowiedź