Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? )

81 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Alens

Alens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 luty 2013 - 22:58

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) Witam mam pyt chciałbym się zorientować co wy o tym myślicie .
Czy wziąść kredyt ok 3,5 mln na nowoczesną oborę czy lepiej zlikwidować krowy.
w tej budowie miałoby być zawarte:
Obora na 140 krów ( 2 roboty udojowe ) i młodzież
silosy
ruszta,kanały
zakup części bydła
to miała by być nowoczesna obora

czy może lepiej zlikwidować krowy i iść w kierunku Pola ?

mam 200ha.
krowy mamy odkąd pamiętam tylko teraz czasy takie że niewiadomo za co się złapać. w poprzednim roku kasa z pola pasowała ale co będzie dalej to też nie wiadomo.

Proszę o sensowne odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) Dzisiaj, 02:55
  •  

#2 Share wojcio1995

wojcio1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 luty 2013 - 23:28

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) Masz możliwości, ziemię i chęci, to rozwijaj się ;)
Ja bym na twoim miejscu postawił na budowę obory i szedł w tym kierunku ;)
Takie jest moje zdanie. Każdy może mieć inne.
A Ty i tak musisz sam podjąć tą decyzję ;)
Pozdrawiam.

#3 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 14 luty 2013 - 23:32

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) naucz się liczyć, to sam sobie odpowiesz na to pytanie, potem będziesz mógł mieć najwyżej pretensje tylko do siebie :)

#4 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 14 luty 2013 - 23:38

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) no i pisać! WZIĄĆ się pisze...w kierunku pola to ty możesz iść jak staniesz za oborą :)))

nawet nie napisałeś jaka klasa ziemi

#5 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 15 luty 2013 - 08:41

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) jaka klasa by nie by nie była to 200ha. Z samych doplat idzie wyzyc, a co dopiero z produkcji zboza (jesli dobre ziemie) a jesli gorsze to kukurydza na ziarno.

140 szt bedzie musiało Ci ta obore spłacać 15 lat;/ jesli masz koszt 3,5mln

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#6 Share michalT

michalT

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 luty 2013 - 08:59

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) masz teraz 22 lata+kredyt 15lat=37lat tak wiec luz :) zostaje Ci jeszcze 30 do emerytury wiec wal smialo bedziesz milionerem,albo poeta! :)

#7 Share Alens

Alens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 luty 2013 - 09:38

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? )

naucz się liczyć, to sam sobie odpowiesz na to pytanie, potem będziesz mógł mieć najwyżej pretensje tylko do siebie :)

Tak mniej więcej można policzyć jak to się na tym wyjdzie, ale kolego jak może nie wiesz z tym kierunku pewny niczego nie możesz być bo ciągle coś się dzieje

Tak kolego na 15 lat to wyjdzie.
Ziemie mamy dobre. Uprawiamy buraki cukrowe, przenice, qq.

Na krowach by jeszcze zysk był tylko to uwiązanie...

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 luty 2013 - 10:24

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) Nie wiem jak uprawiasz ale postaw może na bezorkową uprawę (chyba że się nie da), albo pasową http://www.mzuri.eu/strip-tillage/ dużo czasu i kosztów zaoszczędzisz więc i zysk z samej ziemi większy. Przy tym areale to spokojnie można żyć z samej ziemi.

#9 Share dlugii09

dlugii09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:03

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) witam . prawde powiedziawszy jestem w podobnej sytuacji tylko ja mam opasy i mysle zeby postawic ok 50-70 byków masz szanse i możliwości to rozwijaj sie .twoja decyzja .pozdro

soryy za wielkosc liter . prawde powiedziawszy jestem w podobnej sytuacji tylko ja mam opasy i mysle zeby postawic ok 50-70 byków masz szanse i możliwości to rozwijaj sie .twoja decyzja .pozdro

#10 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:07

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) Ja tam na twoim miejscu w krowy bym się nie pchał. Nie wiadomo co będzie po zniesieniu kwot mlecznych. Na tak dużym areale możesz uprawiać zboża, rzepak, kukurydze na pasze ( jak mleko stanieje to dużo dostaniesz w plecy) a tutaj z 3 gałęzi produkcji jakiś tam średni wynik opłacalności wyjdzie. Jak długo chowasz krowy? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Alens

Alens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:12

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) no właśnie coś mówią że w 2015 roku chcą te kwoty znieść i zaś niewiadomo co będzie. Jak będzie mleko po 80 gr to ręce opadną. Krowy mamy odkąd pamiętam. 3pokolenie już je trzymamy.

#12 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 17 luty 2013 - 16:37

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) a ile sztuk masz na dzień dzisiejszy?

#13 Share Alens

Alens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 luty 2013 - 19:34

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) 60 szt, reszte trzeba kupic.

#14 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 20 luty 2013 - 14:08

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) Lepiej sie kolego dobrze zastanowić bo do robota dużo sztuk nie pasuje, szczególnie jak się zaczyna. Ja bym na Twoim miejscu odpuścił albo na początku zmniejszył inwestycje o połowe na drugiego robota miejsce można zrobić a obore zawsze rozbudować. Powodzenia!
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2013 - 13:47

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) zezwolenie środowiskowe potrzeba od ilu djp??

#16 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 16:14

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) 1) 2015 - zniesienie kwot zaowocuje na 100% spadkiem cen i to bardzo mocnym przynajmniej na okres 2-5 lat aż najsłabsi wypadną, czy najsłabszymi będą najmniejsi czy Ci którzy teraz zainwestowali i mają duże miliony do spłaty - tego nie wiem;
2) krowy to nie kury znoszące złote jajka, koszta są ogromne! koszty paszy coraz wyższe, ryzyko ograniczenia dostępu do pasz białkowych przez zablokowanie śruty sojowej; co wtedy?
3) potężna inwestycja; 20k na jedną krowę to nawet mało; jeżeli masz pole i już je obrabiasz to nie potrzebujesz nakładów;
4) wszyscy pchają się teraz w krowy, kupa wielkich obór powstaje; czy nie będzie nadprodukcji? można jeszcze przed 2015 dostać po tyłku jak nie będziesz miał odpowiedniej kwoty jeżeli taka dynamika będzie się utrzymywać..
5) zboża możesz pokontraktować i zawsze masz jakąś względną pewność. W mleku nie masz tego nawet na kolejny miesiąc...

#17 Share eldar4

eldar4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 01:36

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) Spam

Edytowany przez razor275, 07 marzec 2013 - 09:59.

#18 Share GGrzesiek85

GGrzesiek85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 07:51

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) Można coś więcej na temat tych płyt? Przydałby się jakiś link

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 09:55

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) Jak wszyscy rolnicy tacy ostrozni jak doradzający w tym temacie to ja myślę że nadpordukcja nam grozi w Polsce, w innych tematach wieszczą rychły upadek małych, to 140krów na robotach to też upadnie bo mały? o czym wy śnicie to nie USA że powstaną krowie farmy po `10tyś krów, a koszty produckji czy mały czy duży ma teraz podobne, w sumie z 200ha bedzie z czego dołożyć do tych krów także nie ma się co bać, ale jescze zobaczycie z krowami będzie jak ze świńmi już niedługo, heh myślicie że w mięsne pójdziecie, już nam konia trojańskiego do wołowiny wsadzili, no i oczywiście wielka propaganda rzeki mleka która się rozleje po 2015 bo kwot nie będzie ludzie jakich kwot kwot nie ma i nie było, jeszcze nie słyszałem żeby ktoś bał się kwoty w Polsce znam takich co na pół roku kwoty nie starcza, a przekroczenia w tym roku i tak pewnie nie będzie,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Alens

Alens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 14:39

Budowa Nowej Obory ( Opłaca się czy nie ? ) Kolega Ferdek07 ma coś racji.
Ogólnie to co to będzie po tym 2015 to nikt nie wie.
Ale myślę że chyba opłaca się zainwestować, nie podobno żeby po 2015 było aż tak żle ;/