elessar1410

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Rozumiem że bez nowego ciągnika nie podejmiesz się pracy w rolnictwie?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

No ale rolnictwo to nie jest łatwy kawałek chleba, trzeba mieć swoje priorytety- Ty pieniądze przeznaczysz na nowy ciągnik a ja kupie maszyne która pozwoli mi lepiej uprawić glebe. Nie ma co być zbyt łapczywym, wiadomo że najlepiej jakby i pół miliona dawali ale 75 tyś na początek to niezła sumka.

 

Co do MR, orientuje sie ktoś czy trzeba być ubezpieczonym w KRUSie zeby z tego programu skorzystac?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Aby korzystać z Młodego Rolnika trzeba przejąć gospodarstwo i ubezpieczyć w KRUS tylko z tego co pamiętam nie można być posiadaczem więcej niż rok'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

no z gospodarstwem to akurat wiem, ale w którymś temacie wyczytałem że trzeba być jeszcze minimum rok ubezpieczonym w KRUSie zeby korzystac z MR, ale skoro tak mówisz to pewnie ktoś coś pomieszał


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaLEWski    0

Nie chodzi o to że ja jestem łapczywy tylko o to że jak mamy o coś walczyć razem(w zbiorowej prośbie) to właśnie o coś takiego....Zastanawiają się jak zachęcić młodych rolników do konkretnego gospodarowania -podałem konkretny przykład.Nie zamierzam przeznaczyć tych pieniędzy na nowy traktor tylko na zakup ziemi bo nie wydaję mi się (tak jak zrobili moi koledzy) żeby kupno nowego ciągnika i obrabianie dzierżaw bez dopłat na III IV i V klasie ziemi było dobrą inwetystycją ale to ich pieniądze i ich wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo9999    2

Mam pytanie, mam 25 ha i jakbym chciał kupić nowy ciągnik i skorzystać z dofinansowania na taki zakup, to czy sam wybieram sobie jakiej mocy ciągnik chcę, czy to oni obliczają jaki mi przysługuje do tych ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

paulo9999 Oni obliczają jaki ciągnik w jakim przedziale mocy dostaniesz,Ale możesz napisać dokładnie niewiem czy to był jakiś wniosek czy coś że np warunki w twojej okolicy są bardzo niekorzystne Np tereny górzyste lub jakieś podtopienia czy coś i wtedy jest szansa że dostaniesz ciągnik w większym przedziale mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dziś oglądałem Agro-Biznes i informowali że jest tak mało kasy że nie warto ruszać z programem ale jeśli do żniw będą korzystne warunki do rozwoju i zbioru plonów i nie będzie trzeba wypłacać pomocy w związku z klęskami to w drugim półroczu uruchomią MR,więc wszystko zależy od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo9999    2

Dzięki domino5654321. A czy może wiesz jakie mają tam przeliczniki? Chciałbym sprawdzić jaki ciągnik by mi przysługiwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszn    0

Nie chcialo mi sie czytac calego,ale mam takie pytanie-czy trzeba posiadać dużo ziemi ,żeby dostać pieniądze na młodego rolnika.Może mi ktoś napisać jak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Jak Ci się nie chce nawet przeczytać to nam tym bardziej pisać. Dla takich jak Ty to kasy raczej nie ma z tego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Fakt, całe dwie strony są w tym wątku (i nie chciało Ci się czytać??). We właściwym temacie o MR jest dużo więcej czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Już napisali: http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

A skoro nie ma naboru i raczej nie będzie naboru, to będziesz miał czas aby przyswoić sobie wiedzę (bo każdy przez to przechodził). A co będzie jak ktoś na forum powie Ci, "wystarczy 0,5 ha". To jak się później wytłumaczysz przed urzędnikiem, że kolega o nicku "XXX" na AF tak powiedział? Szukaj u źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

Oj panowie wiceminister obiecał że wszystko będzie raczej uzależnione od pogody a pogoda widać jaka i ile szkody narobiła i chyba nicic z Młodego Rolnika w 2013.. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pogoda fakt nie sprzyja ale klęsk nigdzie nie ogłoszono więc wypłat nie będzie znając życie ,a młody też nie ruszy ,współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

No nie potwierdzone i oby nie ale już wcześniej pisałem że w agro biznesie mówili o tym że jak do żniw pogoda dopisze to ruszą ,a nie dopisuje wiec znając oszczędności naszych władz na pewno będą mieli problem, obym sie mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

No właśnie, minister mówił na początku tylko o przezimowaniu, jeżeli będzie ok to coś wyskrobią. Przeziomowały dobrze, to teraz niestety są powodzie (współczuję), i d..a blada, bo tak można czekać na niesprzyjające warunki do końca roku. A ilu jest młodych rolników na terenach które ucierpiały podczas tych podtopień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz9    0

można prowadzić gospodarstwo w dniu złożenia wniosku o premię dla młodego rolnika ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Panowie i Panie:D

Myślę, że trzeba brać już sprawy w swoje ręce, bo Ministerstwo ma w d..pie młodych. Mi już niestety leci czas posiadania gospodarstwa, więc nie mam wiele czasu. Trzeba sprawę postawić jasno: albo w tym roku odpalają kasę, albo na początku 2014 na zasadach przejściowych (nie czekając co będzie w nowej perspektywie). Przezież bezpośrednie też tak działają, nie wiadomo co będzie w nowej perspektywie ale kasę wypłacają. Ktoś orientuje się jak wyglądają petycje społeczne? Może ktoś coś takiego organizował. Jak nie to wujka google się zaprzęgnie!

Liczę na jakiś odzew, bo mnie krew zalewa (a bank odsetki od mojego kredytu:/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj