Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor proxima 6441 sprzeglo regulacja pilne !!

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maniekw5211

maniekw5211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 14 luty 2013 - 20:02

zetor proxima 6441 sprzeglo regulacja pilne !! witam wszystkich mam taka sprawe kupuje zetora proxime 6441 z 2004 r zetorek ma 2000godzin i moj problem jest taki ze sprzeglo bierze za wysoko . mialem zetora 5211 i tam naprawde fajnie dzialalo to sprzeglo a tu u samej gory bierze w tej proksimie.
moje pytanie do was jest takie czy da sie sam pedal wyregulowac tak zeby bral na polowie znaczy zaczynal ciagnik ruszac
prosze o szybka odp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor proxima 6441 sprzeglo regulacja pilne !! Dzisiaj, 04:27
  •  

#2 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 18:23

zetor proxima 6441 sprzeglo regulacja pilne !! dołącze się do pytania aby nie zakładać nowego tematu-zauważyłem od kilku dni, że pedał od sprzęgła czasami nie wraca całkiem do góry i wtedy nie idzie np spokojnie ruszyć bo od razu szarpnie. Płyn jest zaznaczę, a co to może być, można to jakoś wyregulować?

#3 Share michalzetor93

michalzetor93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 19:25

zetor proxima 6441 sprzeglo regulacja pilne !! Jest regulacja przy pedale sprzęgła, ale po twoim opisie wnioskuję, że masz uszkodzoną pompkę sprzęgła.
Samych uszczelniaczy nie da się do tej pompki dokupić(ja nie znalazłem a chodziłem za tym dużo), trzeba wymienić całą.
Przy okazji wymiany dobrze jest wymienić płyn hamulcowy.
Ile masz motogodzin w tym ciągniku? Ja musiałem wymienić przy przebiegu 1600 mtg, ale ciągnik pracuje w turze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 20:58

zetor proxima 6441 sprzeglo regulacja pilne !! Stan licznika to 1030 mth a wiec nie wiem czy to juz czas na pomke? Ale zobacze jutro tą regulacje przy pedale, jak nie pomoze to moze faktycznie ta pompka siada choc nie widze nigdzie przeciekow.

#5 Share danny82

danny82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 październik 2013 - 19:01

zetor proxima 6441 sprzeglo regulacja pilne !! Witam
Panowie jak wyglada regulacja sprzegła w tych modelach (konkretnie 9540) Przy orce sprzęgło śmierdzi na wyzszych biegach i bez włączonego przodu. Zauważyłem że naa widełkach przy puszczonym sprzegle nie ma wogóle luzu. Nie ma szans zeby recznie cownąc widełki bardziej do tyłu w stone skrzyni. Dodam ze luz na pedale jest ok 0,5 cm moze więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 03 październik 2013 - 19:21

zetor proxima 6441 sprzeglo regulacja pilne !! regulacji podlega tylko sworzeń pedału sprzęgła- prawidłowy luz to od 0,5 do 1mm . Może wysprzęglik nie wchodzi do końca , albo tarcza jest już zużyta ewntualnie zaolejona i z tąd ten poślizg . Pierścień wyciskowy prawdopodobnie, jak w samochodach, przylega do słoneczka nawet przy puszczonym pedale!!

Edytowany przez DarekD, 03 październik 2013 - 19:24.

nowy