Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holand TS110 czy wart zakupu

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arkadian12

arkadian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 luty 2013 - 00:08

New Holand TS110 czy wart zakupu Witam
Szukam ciągnika i trafiłem na model TS110z 1998r. Ciągnik z niemiec ma blisko 10 000 mth opony od nowości z bieźnikiem ok 50%, klima, pneumatyka, nie miał tura, wszystko działa teraz OK. Będzie pracował na ok 20ha. Pracował w firmie usługowej w niemczech dla rolnictwa i ciągał opryskiwacz, miał wąske koła, dlatego opony jeszcze ok. Czy warto takim ciągnikiem z takim przebiegiem się interesować, czy dobrze myśle że taka praca nie powinna ten ciągnik dużo kosztować, przecież to nie jest ciężka robota, skrzynia nie powinna być wyjechana jak i sam silnik. Powiedzcie mi czy dobrze myśle, czy może to jednak dużo na ten model taki przebieg, jednak z drugiej strony lepiej jak ma te 10 000 niż miałby niby 5 000 , a w rzeczywistości licznik przekręcił się lub było coś z nim kombinowane. Waidomo najbardziej się boje skrzyni, sprzęgła, a może nie powinienem się bać.
Proszę o jakieś podpowiedzi, sugestie.
Z góry dziękuje i pozdrawiam
Arek
Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem.
Sprzedawca chce za niego 55000 wydaje mi się, iż cena dobra ciągnik nie malowany, tak więc nie był picowany przynajmniej dla oka. Ja w sumie jak mu nabije 150-200 mth w skali roku to pewnie max tak więc mi by wystarczył, a dlatego na moje hektary chcę taki bo pracuje jeszcze, tak więc czas ograniczony, a mam MF255 to brakuje tego czasu jak nie wiem co. Własnie najważniejsza rzecz muszę poszukać jakiego mechanika aby był w stanie choć częściowo sprawdzić sprzęt. Chwile rozmawiałem w New hollandzie to mówili aby wsłuchać się w silnik czy dobrze pracuje, bo jak średneij jakości paliwo by lali to wtedy pompa może polecieć, i spróbować wyczuć sprzęgło w jakim jest stanie, czy było już coś robione przy nim bo jego koszt z robocizną podali mi na ok 10 000 zł. Tak się zastanawiam jeszcze nad kwestią obsługi traktora, jak pracował w jakiejś firmie przy opryskiwaczu to raczej tam też musieli dobrze o niego dbać, ponieważ musieli mieć non stop sprawny i raczej nie powinni żałować na wymianach materiałów eskploatacyjnych.
Tak się zastanawaiłem nad zweryfikowaniem przebiegu ciągnika, czy podając numer seryjny ciągnika może w serwisie sprawdzić jego prawdziwą żywotność. W New hollandzie mówili, że to nie możliwe, ale może są jakieś szanse?

Edytowany przez arkadian12, 14 luty 2013 - 12:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holand TS110 czy wart zakupu Dzisiaj, 11:53
  •  

#2 Share malawania

malawania

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 14 luty 2013 - 07:58

New Holand TS110 czy wart zakupu Wszystko zależy od ceny i stanu tego ciągnika, jeśli nie ma żadnych defektów w skrzyni czy w silniku, a cena jest adekwatna do przebiegu i rocznika,to watro się zainteresować tym ciągnikiem, ja mam New Hollanda tej serii i jestem zadowolony, od 2 lat żadnej awarii, ale z tego co się orientowałem to części do niego są cholernie drogie :/

#3 Share artur10021

artur10021

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 14 luty 2013 - 08:28

New Holand TS110 czy wart zakupu Drogieee? a do jakiego ciągnika zachodniego są tanie? Chyba do ursusa :D Kup kolego John Deera i wtedy zobaczysz jakie części są tanie ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 14 luty 2013 - 08:54

New Holand TS110 czy wart zakupu Przebieg to normalny, a nawet mały. Widać strasznie dużo nie robił.Lepirj żeby ktoś kto takiego ma pojechał i oglądnął. go.

#5 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 14 luty 2013 - 10:00

New Holand TS110 czy wart zakupu Zależy jaki opryskiwacz ciągał i po jakim terenie.Przebieg normalny ,dużo na rynku jest co ma 5-7 tys. mtg tylko zapomnieli dodać po 10 tys. Jeżeli masz kogoś co trochę orientuje się w takim sprzęcie to ,można oglądać i myśleć nad nim.Jeżeli nie był do tej pory bardzo rozbierany to ,może być z niego twarda sztuka :rolleyes: i posłuży jeszcze długo.... A dużą jego zaletą jest to ,że przyjechał w takim stanie jak był kupiony i można coś podpatrzeć...
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 21 październik 2015 - 21:36

New Holand TS110 czy wart zakupu panowie szukam opinii na temat nh ts110a pomoże ktoś?