Skocz do zawartości

Zdjęcie

silniki nowe zetory

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 15 luty 2013 - 15:50

silniki nowe zetory Wuja ma jd 6830 i czy ma lekko czy ma ciezko to min 25 l na mth spali . woszem zrobi nie powiem ze nie ale jd to paliworzerca jest i to duzy . Drugi wuja tez ma jd tylko 7730 i u niego podczas orki pługiem 5 skib pokazuje min 35 l na mth . wiem ze te ciagniki nie maja tych systemow tylko pisze to do porownania .
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silniki nowe zetory Dzisiaj, 01:47
  •  

#22 Share krzychu652

krzychu652

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 luty 2013 - 17:29

silniki nowe zetory Ponawiam pytanie. Czy nowe zetory (Major, te mniejsze Proximy) mają też napchane tyle tego badziewia i elektroniki przy silniku? tam Pompy są sterowanie mechanicznie czy elektronicznie czy moze Common Rail?

#23 Share inzynierobserwator

inzynierobserwator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 luty 2013 - 17:46

silniki nowe zetory Normy emisji spalin są zaostrzane również w ciężarówkach i samochodach dostawczych i osobowych. Nowoczesne samochody zużywają zazwyczaj znacznie miej paliwa jak te z lat osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych. Dlaczego waszym zdaniem spalanie w nowoczesnych ciągnikach rośnie a w samochodach nie mimo tego ,że silniki samochodów są coraz mocniejsze? U mnie wszystkie ciągniki są różnej mocy tak że nie mam możliwości bezpośredniego porównania spalania starego ciągnika z nowym. Na forum pojawiają się sprzeczne informacje co do spalania. Jedni piszą , że np. 120 konna Forterra spali więcej od ursusa 1224 drudzy piszą, że jest odwrotnie. Ciężko się w tym połapać i wiedzieć kto mówi prawdę. Pewne jest to że nowoczesne ciągniki są bardziej energochłonne niż te stare przez zastosowanie np.: sprężarek klimatyzacji, wydajnych pomp hydraulicznych bez możliwości wyłączenia, rozbudowanych przekładni,zastosowaniu kilku sprzęgieł hydraulicznych wirujących w oleju, wiele reflektorów. Ale kto teraz kupił by ciągnik bez tego. Jeśli ciągnik wyposażony jest w układ recyrkulacji spalin EGR i zawór EGR jest sterowany podciśnieniowo (nie ma filtra cząstek stałych i dwóch sąd lambda) to zwykle idzie ten zawór bez problemu zaślepić. Częst po odłączeniu EGR silniki lepiej pracują i są ekonomiczniejsze.

Edytowany przez inzynierobserwator, 15 luty 2013 - 17:47.

#24 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 15 luty 2013 - 17:52

silniki nowe zetory

Wuja ma jd 6830 i czy ma lekko czy ma ciezko to min 25 l na mth spali . woszem zrobi nie powiem ze nie ale jd to paliworzerca jest i to duzy . Drugi wuja tez ma jd tylko 7730 i u niego podczas orki pługiem 5 skib pokazuje min 35 l na mth . wiem ze te ciagniki nie maja tych systemow tylko pisze to do porownania .

Tak tylko do 6830 nie zapinasz pługa 4x50 tylko 5 skib, a jeśli jest już te 4x50 to jedziesz szybko (choć orka musi mieć optymalną prędkość ok 10km/h), a do tego 7730 to już jakiś byk pół zawieszany, wtedy spalanie na hektar wychodzi mniejsze. Na logikę biorąc zawsze spalanie na hektar jest mniejsze jeśli wydajność zestawu jest wyższa niż 1ha/mth.
Co nie zmienia faktu że i tak to paliwożerne smoki i się jeszcze cenią że głowa mała...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#25 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 15 luty 2013 - 19:59

silniki nowe zetory do 147 zaczep pług 5x 50 to dopiero zobaczymy ile on spali . Pólzawieszany do 7730 to chyba na 5 klasie chodzi o powyzej 5 skib . Optymalna predkosc dla prawidłowego odwrócenia i pokruszenia skiby to od 6 do 8 km /h 10 km/h to juz jest orka za szybka .Ten 6830 ciagnie pług uni 5 ski ale 40 na skibe i pod gróke ma wir w baku .
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:11

silniki nowe zetory Dzisiaj na strajku rozmawiałem z kolegą co ma roczną Froterre 125 i mówi że w baku wir mu robi. Narzeka.
Ale sam mu mówię że z czym porównywać spalanie jak przesiadł się z Zetora 7745.
Co do 7730 kuzyn ma i twierdzi że w orce pługiem V&N 5x45 spala 20-25l/ha.
Mi Case MX 150 pług KV Vario 5x55 spalił do 15l/ha.

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:22

silniki nowe zetory mój kolega też ma jd6630 i twierdzi że pali 22-24l/godz z 5x cos tam vogelnota no i że spokojnie 2 ha w godzinę robi, kłucić się o takie d*perele nie zamierzam może na dużym polu tak wychodzi no ale czy na działce 1-2ha tak będzie? U innego jd6430 i prasą jd z nożami też ponad 20l/godz pije, a działki po 1-3ha także więcej kręcenia niż roboty, obkupią się za duzym sprzętem a potem płacz jak to pali ;)

#28 Share inzynierobserwator

inzynierobserwator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 luty 2013 - 22:53

silniki nowe zetory @Ferdek To ja w tamtym roku mierzyłem naszego DF K420 z prasą pasową JD 854 z załączonymi 14 nożami w sianokiszonce to wyszło mi średnio 12l na godzinę pracy :D razem z dojazdami na łąkę. Nie uwijałem się jakoś strasznie szybko tylko robiłem około 30 bel na godzinę o średnicy 135cm. Działki też nie były zbyt duże. Mógł bym trochę szybciej ale belki nie były by takie ładne. Ciągnik z tą prasą radzi całkiem dobrze i pozwala osiągać wysokie prędkości. Od biedy idzie robić na 540eko ale mija się to trochę z celem bo wcale mniej nie spali na tych obrotach. Co ciekawe znajomy ciągnikiem JD 6230 z tą samą prasą ma problemy :o Aby zrobić bele z nożami i często wyłącza docinacz bo mu się ciągnik dusi mimo że jeździ wolniej niż my DF K420. DF K420 też potrafi spalić około 20 litrów na godzinę ale to już trzeba mu dać spore obciążenie i obroty, w tej prasie tyle nie spali. Mierzyłem też dokładnie spalanie DF w tym roku z kopaktową broną talerzową agromasz BT 3m (z wałem packer) to spalanie wyszło mi 12,5l/h , obroty silnika ustawione na tempomacie na niecałe 1600rpm prędkość pracy wynosiła zazwyczaj 12,4 km/h czasami jak czułem po głosie silnika że ma ciężej redukowałem półbieg niżej i wtedy jechał 10,8km/h. Można by jeździć szybciej ale trzeba było by dawać większe obroty. Głębokość pracy 7-8cm. Przez godzinę robiłem 2,2-2,6ha gdyż kawałki nie były zbyt duże. Da się tym ciągnikiem pracować ekonomicznie tylko dużo zależy od kierowcy.

Edytowany przez inzynierobserwator, 15 luty 2013 - 22:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 15 luty 2013 - 23:16

silniki nowe zetory Ferdek to że 2 hektary zaorze w godzinę 126 konnym ciągnikiem to w życiu nie uwierzę.
Chyba że podorywkę 15km/h.
Ja orze 150 km pługiem 5x55, 270 cm biorę na raz, przy prędkości około 9km/h i orze 1,5 hektara na godzinę.I nie dam rady szybciej.
inzynierobserwator, mało ci spala ten DF. Mi NH T 5060 105 km w podobnej bronie spalał 18l/h ale robiłem 3ha/h z prędkością 15km, miałem ponad 2 tyś obr.

#30 Share inzynierobserwator

inzynierobserwator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 luty 2013 - 23:34

silniki nowe zetory Chłopaki odbiliśmy trochę od tematu. Temat jest o silnikach w zetorach. Co jest zmienione w nowych zetorach aby spełniały normę Euro 3A? Ja słyszałem że między innymi montują zawór EGR (na zewnątrz silnika - da się to odłączyć :D ) ale nie jestem w stanie tego potwierdzić gdyż dawno się nie przyglądałem nowym zetorom.

#31 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 15 luty 2013 - 23:41

silniki nowe zetory a ja was zwale na nogi 18 liter na ha plug obrotowy 4 unia ibis ziemi 1.2 klas orka około 25 do 30 cm a niby naj wiekszy smok FOLTERA 115 teren lekie wzniesienia orka po pszenicy i oborniku ale czasu nie pamientam a 2 ha na godzine zorać to prendkośc chyba 20 i pole dlugie na kilometr i wąskie na 10 metrow

Edytowany przez maniek20, 15 luty 2013 - 23:42.

#32 Share inzynierobserwator

inzynierobserwator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 luty 2013 - 00:00

silniki nowe zetory Teoretycznie aby zaorać 2ha/h wystarczy jechać z rzeczywistą 10km/h (bez poślizgu) z pługiem o szerokości roboczej 2m. Niestety nie mamy takich pól o długości 10 km i sporo czasu tracimy na uwrociach, bezgłowkach, słupach itp. Ale na dobrym (długim o nie zbyt ciężkiej ziemi) prostokątnym kawałku da radę zrobić 2ha/h ciągnikiem o mocy 126KM także nie śmiejcie się z kolegi Ferdka07 gdyż przy sprzyjających warunkach wydajność o jakiej mówi jest możliwa do osiągnięcia. Na niektórych piaskach grubość warstwy próchnicznej ziemi nie jest duża i się nie orze na głębokość 30cm tylko np. na 15-20cm także można czasem pogonić znacznie więcej niż te 10km/h.

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 luty 2013 - 08:32

silniki nowe zetory

Ferdek to że 2 hektary zaorze w godzinę 126 konnym ciągnikiem to w życiu nie uwierzę.
Chyba że podorywkę 15km/h.
Ja orze 150 km pługiem 5x55, 270 cm biorę na raz, przy prędkości około 9km/h i orze 1,5 hektara na godzinę.I nie dam rady szybciej.
inzynierobserwator, mało ci spala ten DF. Mi NH T 5060 105 km w podobnej bronie spalał 18l/h ale robiłem 3ha/h z prędkością 15km, miałem ponad 2 tyś obr.

to ile km ma jd 6630 basik? bo chyba że coś pomyliłem ale na 99% 6630 albo może 6830 ale raczej na pewno 6630 i niby ma 160km?
ps. a jd 6430 tak dużo pali może mieć znaczenie że to wersja premium?

#34 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 16 luty 2013 - 09:29

silniki nowe zetory Na 6630 pisze 125-132 http://www.konedata....orit/jd6530.htm
Premium trochę inaczej, z podniesieniem do 150 http://www.konedata....orit/jd6530.htm

Edytowany przez tomek73, 16 luty 2013 - 09:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 16 luty 2013 - 20:21

silniki nowe zetory 2 ha na h możliwe ale jak kolega napisal wcześniej pole prostokont długie i wonskie i duze kawałki i leka ziemia do obrubki i szybka jazda ale to jest zwionzane ze stratą paliwa żeby szybko orać

tomek 73 ale z tym spalaniem to prawa słyszalem juz od paru ludzi co mają jd że 25 liter na mth godzine to nic trudnego nie zaleznie od modelu a wszystkie nie starsze niz 5 lat jeden nawet z 2012 roku a w orce potrafią nawet 30literków łyknoć drugi raz juz by tego nie kupili tak powiedzialo oko 4 na 5

Edytowany przez maniek20, 16 luty 2013 - 20:23.