Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siew buraków, a szerokie ogumienie ciągnika

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share alexm34

alexm34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 luty 2013 - 19:14

Siew buraków, a szerokie ogumienie ciągnika Ciekawi mnie sprawa siewu buraków cukrowych siewnikiem na redlicach talerzowych na standardowym ogumieniu ciągnika, a więc znacznie przekraczającym rozstaw międzyrzędzi (szerokość opon 650mm).
Jeżeli ktoś ma takie doświadczenia prosił bym aby podzielił się nimi ze mną. W tym roku będę poraz pierwszy siał buraki nowym siewnikiem GASPARDO MTE i nie mam wąskich kół do ciągnika, który będzie z nim współpracował prawdopodobnie tylko w tym roku przy siewie kukurydzy, gdzie szerokość ogumienia ciągnika jest bez znaczenia (tym bardziej przy redlicach talerzowych siewnika).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siew buraków, a szerokie ogumienie ciągnika Dzisiaj, 19:13
  •  

#2 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 21:09

Siew buraków, a szerokie ogumienie ciągnika Witam, w temacie o uprawie poruszyłem ten temat i trzech urzytkowników twierdzi że tylko wąskie ogumienie wchodzi w grę.
Dodam że jestem w identycznej sytuacjii. Traktor ma koła 650 a siewnik choć tależowy kuhn, to nie wiem co robić. coś mi się wydaje że tylko wąskie ogumienie wyjaśni temat.
ALE jak ktos siał na szerokim niech napisze co i jak wyszło?? no i reszta jak sieje?

Edytowany przez power2347el, 11 kwiecień 2013 - 21:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share alexm34

alexm34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 05:52

Siew buraków, a szerokie ogumienie ciągnika Trochę poszperałem w temacie i co się okazuje na youtube znalazłem filmiki jak koleś siał monosemem i twierdził, że nie ma różnicy w burakach na rządkach po kole. Ja ze swojej strony uważam, że wąskie koła są jak najbardziej ok. ale szerokie mniej gniotą glebę i nie niszczą tak struktury. Osobiście próbę zrobiłem że tak powiem na sucho i nie widzę przeszkód aby nie można było siać w ten sposób. Co prawda jakoś usług na siew buraka nie szukam na siłę, ale jak ktoś jest chętny to pojadę siać na szerokich a wąskie o ile kupię to do planowanego mniejszego ciągnika, który chcę kupić.