vitoma

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ukasz    58

tego typu zaślepki kupowałem w agricoli trzeba było zaznaczyć ile w jakich kolorach były czerwone, niebieski, żółte i niebieskie.

http://www.sklepdlarolnika.pl/ co prawda na stronie nie mogę znaleźć ale mają.

Podejrzewam że w tym sklepie co rozdzielacz kupujesz tez będą mieli tylko musisz się spytać


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

A co do zasadności montażu sekcji pływających - mógłbyś się wypowiedzieć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Jest jeszcze jedna możliwość zrobienia zabezpieczeń. Troszkę trudno to mi wyjaśnić ale było by to całkiem proste. Musiałbyś troszkę przerobić mocowanie siłownika aby mogło ono się odchylać razem z ramieniem. Przed samoczynnym odchyleniem powstrzymywała by sprężyn, w czasie najechania na przeszkodę sprężyna poddaje się i ramie się odchyla. Coś jak w pługach niektórych jest. jeżeli znajdziesz jakieś sprężyny i siebie to przeróbka taka może Cię kosztować tylko czas własny(zakładając że posiadasz podstawowe narzędzia i umiejętności). Rozwiązanie ze sprężynami miały by taki plus że za przeszkodą ramie rozłoży się do pierwotnej pozycji na sekcjach pływających pozostanie w takiej jak przeszkoda je przesunie


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może wtyczki masz ok. tylko po 1 chcąc rozłoczyc narzędzie to tezeba wyzerować układ tzn. w ursusie C 360 polega to na opuszczeniu tura tylnego tuza i zgaszeniu traktora boc wyłączeniu napędu pompy i przesterowaniu wszystkimi rozdzielaczami lub jeśli są elektrozawory podaniu na nie zasilania w celu spuszczenia ciśnienia we wszystkich podłączonych odbiornikach dopiero można brać się za rozpinanie węży! Po 2 jeśli chcesz sterować jak pisałeś tą zamiatarka i zrobisz rozdzielacze szeregowo tzn przelew z pierwszego na zasilanie drugiego to wiedz że w trakcie pracy jak będziesz np korygował skos albo zwolni bardzo to śmigło almo wręcz się zatrzyma dlatego że będzie działał pierwszy rozdzielacz od pompy! Jeśli chcesz pracować dwoma odbiornikami na raz to jedynie rozdzielacz przepływu ciecz VPR 3 najlepiej regulowany. Tylko do sprawnej pracy dwoma odbiornikami to trzeba ci pompy 45l/min min. , i takiego dzielnika! Sorki za błedy ale pisze z tel. i nie bardzo mam jak nawet linki powklejać :-S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Nic się nie zatrzyma bo tam są siłowniki dwustronnego działania. Co do wydajności pompy to już inna kwestia i tam faktycznie musi być większa wydajność


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voyteknet    0

Ktos mi jeszcze doradzi co do gniazd hydraulicznych - jakie kupic zeby nie było problemów z wyjmowaniem i wkładaniem wtyczek ???

 

dla przykładu dla gwintu zew. 22x1,5:

 

przy odłączaniu cisnienie we wtyczce:

http://www.granit-parts.pl/product/86000108?q=86000108

 

przy odłączaniu ciśnienie i w gniezdzie i wtyczce:

http://www.granit-parts.pl/product/86000123?q=86000123

 

i wtedy zaklada sie system zbierania oleju

http://www.granit-parts.pl/product/86001430?q=86001430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArmarHydro    0

Witaj, każdy problem z hydrauliki siłowej jest do rozwiązanie, zapraszam do kontaktu. www.armarhydro.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termik32    11

Temat stary - ale jeżeli masz problem z ciśnienem w węży podłańczanym do ciągnika - ciągłe w nim ciśnienie - to masz proste rozwiązanie - pomiędzy wtykę a wąż wstawiasz zawór - prosty zamykający obwód -zamykasz zawór gdy maszyna jest gotowa do odłączenia - dzwigniami luzujesz jeszcze raz opuszczanie - czy co tam działało - odpinasz spokojnie i zapinasz spokojnie bo we w złączce nie ma już cisnienia - jest to też pożyteczny gdy chcesz odłączyć urządzenie w jakimś ustalonej pozycji - po prostu zamykasz zawór, luzujesz ciśnieniowo i odpinasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Czy jest możliwość przerobienia takiego rozdzielacza

 

post-36064-0-07315400-1424606266.jpg 

 

na taki

 

 post-36064-0-52715500-1424606296.jpg ?

 

oczywiście chodzi mi o sterowanie.

Edytowano przez Kameleont25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiller    2

Witam czy z siłownika 2 sekcyjnego da się przerobić na 3 sekcyjny przy kiprowaniu przydała by się 3 sekcja jeszcze delikatnie unieść do góry bo się przywiesza ziemia przy sypie.

Edytowano przez Shiller

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez Baumax
      Witam mam zetora 8045 i chce do niego podpiąć dodatkowy rozdzielacz, gdzie mogę się wpiąć na oryginalnym rozdzielaczu, gdzie zasilanie a gdzie powrót 

    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez klamka4
      Witam pisze w imieniu kolegi bo ma taki problem. 
      C360 jak jest zimny to odpala a jak ciepły to mie odpala i nie można wałem przekręcić. A jak odpali gdy jest zimny to strasz nie kopci i kontrolki się świeca. Pomoże ktoś z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj