Skocz do zawartości

Zdjęcie

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 16 luty 2013 - 13:39

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 Możesz zamiast rozdzielacza kupić taki zawór ... Jest jedno ale... 24V

http://allegro.pl/el...3033411041.html
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Ma od dołu korki gwintowane więc podłączenie nie powinno stanowić problemu.
Koszt 150zł + przesyłka.

Gniazda Euro? ja kupuję takie w kolorze aluminiowy mat, nie wiem czy to ma znaczenie, ale są to gniazda typu "pull-push" / pociągnij i popchnij/,
działa gdy oprawka zewnętrzna jest zamontowana w uchwycie szybkozłączy.
Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 Dzisiaj, 23:41
  •  

#22 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 17 luty 2013 - 00:57

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 No niestety 24V odpada ;/ a cewki na 12V chyba tak latwo do tego wynalazku nie znajde.

No i 1 elektrozaworem chyba nie zrealizuje obrotów silnika hydraulicznego w obie strony ??

#23 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 17 luty 2013 - 11:01

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 Aby mieć 24V powinien wystarczyć akumulator 12V z motoru, użytkownik @andrzej 2110 ma tak zrobione, tu jest link http://www.agrofoto....zkarnisiewnika/

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#24 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:25

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 tylko kilka problemów tu powstaje. 24V co idzie jakoś rozwiązać ale brak jest również zaworu przelewowego(bynajmniej ja go tu niezauważeniem) oraz jak już kolega wcześniej zauważył nie będzie lewych, prawych obrotów a tył włączone, wyłączone. Podsumowując najtaniej będzie wymienić ten rozdzielacz ze zdjęcia a 4 sekcje w tym jedna z zatrzaskiem. Ten obecny dajesz na tył bo i tak chciałeś 3 sekcyjny dokupować.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#25 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 18 luty 2013 - 16:27

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 Kosiarka która kupiłem działa tak :

boczne podkaszacze sa na silownikach 2 stronnego działania - kazdy na osobnych wezach, zeby mozna było je regulowac osobno (w sumie 4 weze hydrauliczne).

Teraz pytanie czy do regulacji tych boków powinienem miec rozdzielacz z sekcja plywajaca czy nie koniecznie ? Chodzi mi o to zeby te podkaszacze mogly sie odgiąc w razie zahaczenia o drzwo. Za 1 sekcje plywająca w firmie HYDROWĄZ gdzie planuje kupic rozdzielacz 3 sekcyjny, jest 170zl doplaty, wiec nie wiem czy jest sens doplaty 340zl do rozdzielacza (przy czym sama cena bazowa rozdzielacza to 260zl, wiec z 260 zrobiło by się 600zl).

Wolalbym tego wydatku uniknac ale z drugiej strony nie chciałbym potem zalowac ze kupiłem zły rozdzielacz...

I jeszcze jedna sprawa- kto sie orientuje gdzie kupie zaslepki plastikowe w roznych kolorach na meskie szybkozlaczki euro ?
Mysle o tym:
Dodany obrazek

#26 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 luty 2013 - 17:42

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 tego typu zaślepki kupowałem w agricoli trzeba było zaznaczyć ile w jakich kolorach były czerwone, niebieski, żółte i niebieskie.
http://www.sklepdlarolnika.pl/ co prawda na stronie nie mogę znaleźć ale mają.
Podejrzewam że w tym sklepie co rozdzielacz kupujesz tez będą mieli tylko musisz się spytać
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#27 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 18 luty 2013 - 20:03

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 A co do zasadności montażu sekcji pływających - mógłbyś się wypowiedzieć ??

#28 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 luty 2013 - 22:07

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 Jest jeszcze jedna możliwość zrobienia zabezpieczeń. Troszkę trudno to mi wyjaśnić ale było by to całkiem proste. Musiałbyś troszkę przerobić mocowanie siłownika aby mogło ono się odchylać razem z ramieniem. Przed samoczynnym odchyleniem powstrzymywała by sprężyn, w czasie najechania na przeszkodę sprężyna poddaje się i ramie się odchyla. Coś jak w pługach niektórych jest. jeżeli znajdziesz jakieś sprężyny i siebie to przeróbka taka może Cię kosztować tylko czas własny(zakładając że posiadasz podstawowe narzędzia i umiejętności). Rozwiązanie ze sprężynami miały by taki plus że za przeszkodą ramie rozłoży się do pierwotnej pozycji na sekcjach pływających pozostanie w takiej jak przeszkoda je przesunie

#29 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 19 luty 2013 - 00:11

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 OK biore więc rozdzielacz bez sekcji plywających.

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2013 - 18:16

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 Może wtyczki masz ok. tylko po 1 chcąc rozłoczyc narzędzie to tezeba wyzerować układ tzn. w ursusie C 360 polega to na opuszczeniu tura tylnego tuza i zgaszeniu traktora boc wyłączeniu napędu pompy i przesterowaniu wszystkimi rozdzielaczami lub jeśli są elektrozawory podaniu na nie zasilania w celu spuszczenia ciśnienia we wszystkich podłączonych odbiornikach dopiero można brać się za rozpinanie węży! Po 2 jeśli chcesz sterować jak pisałeś tą zamiatarka i zrobisz rozdzielacze szeregowo tzn przelew z pierwszego na zasilanie drugiego to wiedz że w trakcie pracy jak będziesz np korygował skos albo zwolni bardzo to śmigło almo wręcz się zatrzyma dlatego że będzie działał pierwszy rozdzielacz od pompy! Jeśli chcesz pracować dwoma odbiornikami na raz to jedynie rozdzielacz przepływu ciecz VPR 3 najlepiej regulowany. Tylko do sprawnej pracy dwoma odbiornikami to trzeba ci pompy 45l/min min. , i takiego dzielnika! Sorki za błedy ale pisze z tel. i nie bardzo mam jak nawet linki powklejać :-S

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 Dzisiaj, 23:41
  •  

#31 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 20:59

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 Nic się nie zatrzyma bo tam są siłowniki dwustronnego działania. Co do wydajności pompy to już inna kwestia i tam faktycznie musi być większa wydajność

#32 Share simson50

simson50

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 19:35

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 jaki jest gwint na powrót oleju do skrzyni biegów

#33 Share voyteknet

voyteknet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 luty 2014 - 21:05

Ktos mi jeszcze doradzi co do gniazd hydraulicznych - jakie kupic zeby nie było problemów z wyjmowaniem i wkładaniem wtyczek ???

dla przykładu dla gwintu zew. 22x1,5:

przy odłączaniu cisnienie we wtyczce:
http://www.granit-pa...0108?q=86000108

przy odłączaniu ciśnienie i w gniezdzie i wtyczce:
http://www.granit-pa...0123?q=86000123

i wtedy zaklada sie system zbierania oleju
http://www.granit-pa...1430?q=86001430

#34 Share ArmarHydro

ArmarHydro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 luty 2014 - 11:51

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 Witaj, każdy problem z hydrauliki siłowej jest do rozwiązanie, zapraszam do kontaktu. www.armarhydro.pl

#35 Share Termik32

Termik32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 18:57

kilka pytan co do hydrauliki siłowej - dodane 2 rozdzielacze w c360 Temat stary - ale jeżeli masz problem z ciśnienem w węży podłańczanym do ciągnika - ciągłe w nim ciśnienie - to masz proste rozwiązanie - pomiędzy wtykę a wąż wstawiasz zawór - prosty zamykający obwód -zamykasz zawór gdy maszyna jest gotowa do odłączenia - dzwigniami luzujesz jeszcze raz opuszczanie - czy co tam działało - odpinasz spokojnie i zapinasz spokojnie bo we w złączce nie ma już cisnienia - jest to też pożyteczny gdy chcesz odłączyć urządzenie w jakimś ustalonej pozycji - po prostu zamykasz zawór, luzujesz ciśnieniowo i odpinasz.

#36 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 22 luty 2015 - 12:58

Czy jest możliwość przerobienia takiego rozdzielacza

rozdzielacz-monoblokowy-q95-3-sekcyjny.jpg  

na taki

rozd 2+1.jpg  ?

oczywiście chodzi mi o sterowanie.

Edytowany przez Kameleont25, 22 luty 2015 - 13:01.

#37 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 23 luty 2015 - 15:52

a co to za drugi rozdzielacz??? możesz podrzucić jakiś link do niego???

#38 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 23 luty 2015 - 20:26

http://allegro.pl/ro...5042771780.html

Jest to zwykły rozdzielacz 3 sekcyjny, tylko różni się tym że jedną wajchą steruje się 2 sekcjami ( taki joystick ), bardzo przydatna rzecz przy pracy z ładowaczem. 

#39 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 24 luty 2015 - 07:51

zasadę działania znam, ciekawy byłem ceny, dzięki za link

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Shiller

Shiller

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 18:44

Witam czy z siłownika 2 sekcyjnego da się przerobić na 3 sekcyjny przy kiprowaniu przydała by się 3 sekcja jeszcze delikatnie unieść do góry bo się przywiesza ziemia przy sypie.

Edytowany przez Shiller, 23 wrzesień 2016 - 18:46.