Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada mechanizmu różnicowego

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share danny82

danny82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 luty 2013 - 17:47

Blokada mechanizmu różnicowego Po wymianie oleju w skrzyni biegów w Zetorze 9540 półbiegi przestały działać. Dwukrotne rozbieranie i sprawdzanie czy nic dziwnym trafem sie nie uszkodziło nie przyniosły oczekiwanego rezultatu :/. Okazało się, że hipol nie zabardzo nadaje sie do skrzyni. Wymiana na olej zalecany przez producenta i wszystko gra. Jednak ostatnio przydała mi sie blokada i co sie okazało. Po wciśnieciu stopki, z okolicy sprzegła wylewa sie spora ilośc oleju. Nie wazne czy ciagnik jedzie, czy stoi , czy jest na biegu jałowym. Olej wyglada troche jasniej niz olej silnikowy i ma zapach oleju przekładniowego. Dodam że poziom ileju w skrzyni jest prawidłowy, a kolor jakby dopiero co wlany.Prosze o pomoc.

Edytowany przez danny82, 24 kwiecień 2014 - 06:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada mechanizmu różnicowego Dzisiaj, 02:10
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 13 luty 2013 - 17:54

Blokada mechanizmu różnicowego Tu puszcza ci uszczelniaczem którymś.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 13 luty 2013 - 19:58

Blokada mechanizmu różnicowego zdejmnij podłogę i zobacz zamiast zakłądać temat hipol to nie olej do takich ciągników , zapewne masz rozdzielacz blokady uszkodzony, lub rurke nie dokręconą podającą olej do sprzęgłą blokady
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#4 Share danny82

danny82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 luty 2013 - 20:14

Blokada mechanizmu różnicowego olej cieknie nie po obudowie skrzyni tylko wylewa sie z komory sprzęgła. wyląda tak, jakby olej puszczał gdzies za sprzegłem. Uszczelniacz na skrzyni raczej nie wchodzi w grę, bo wyciek jest nagły i zbyt obfity. Prędzej jakaś rurka w komorze niedokręcona, lub jakiś hmmm nie wiem jakiś zaworek bezpieczenstwa??

#5 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 03 luty 2014 - 10:11

Blokada mechanizmu różnicowego Koledzy mam pytanie, bo zauważyłem, że w mojej proximie nie działa blokada mechanizmu? Niby włącznik jest podświetlony po włączeniu ale problem pewnie jest gdzieś dalej. Od czego zacząć?

#6 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 03 luty 2014 - 14:23

Blokada mechanizmu różnicowego od siłownika blokady jest z prawej strony zaraz za kołem proponuje ściągnąć koło będzie łatwiej wtedy parz czy się wsuwa czy nie

#7 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 03 luty 2014 - 16:53

Blokada mechanizmu różnicowego ok, dzięki za radę, jutro ktoś będzie włączał mi napęd a ja tam przyjrzę się, może jeszcze bez zdejmowania koła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 04 luty 2014 - 16:45

Blokada mechanizmu różnicowego no i sprawdziłem i siłownik nie wysuwa się! Tam nad siłownikiem idą przewody do takiego jakby czujnika, który pewnie załącza siłownik czy on może być walnięty?

#9 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 04 luty 2014 - 17:07

Blokada mechanizmu różnicowego Kiedy używacie tego mechanizmu daje to w ogóle coś

#10 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 04 luty 2014 - 20:23

Blokada mechanizmu różnicowego kolego a przekaźnik cyka bo lampka moze sie świecić na włączniku a przekaźnik nie cykać. w 7341 mam to samo ale blokada chodzi bdb, moz e cos ci sie pogrzało z zaworem tym wielki koło koła nie wiem czy tam jest czujnik dawno tam nie zagladałem jutro popatrzę to ci powiem.

#11 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:41

Blokada mechanizmu różnicowego no właśnie chyba nie cyka, bo np przy włączaniu napędu na przednie koła jest taki charakterystyczny pstryk-czyli to też przekaźnik? Jutro zobaczę.

#12 Share danny82

danny82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 17:07

Blokada mechanizmu różnicowego Witam
Z racji iż dalej nie rozwiązałem problemu z tym przeciekiem, który (zauważyłem dopiero teraz) pojawiia się samoistnie przy pozostawieniu ciągnika pochylonego ku przodowi, proszę rozszyfrowanie co to za otwór ?? Właśnie przez niego leci olej przy włączeniu blokady lub mocny nachyleniu traktora.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 09:08

Blokada mechanizmu różnicowego

Po wymianie oleju w skrzyni biegów w Zetorze 9540 półbiegi przestały działać. Dwukrotne rozbieranie i sprawdzanie czy nic dziwnym trafem sie nie uszkodziło nie przyniosły oczekiwanego rezultatu :/. Okazało się, że hipol nie zabardzo nadaje sie do skrzyni. Wymiana na olej zalecany przez producenta i wszystko gra. Jednak ostatnio przydała mi sie blokada i co sie okazało. Po wciśnieciu stopki, z okolicy sprzegła wylewa sie spora ilośc oleju. Nie wazne czy ciagnik jedzie, czy stoi , czy jest na biegu jałowym. Olej wyglada troche jasniej niz olej silnikowy i ma zapach oleju przekładniowego. Dodam że poziom ileju w skrzyni jest prawidłowy, a kolor jakby dopiero co wlany.Prosze o pomoc.

no i jak tam ? Rozwiązałeś problem wycieku ?

Natrafiłem na Twój post i przyszło mi do głowy takie skojarzenie ,że skoro blokada jest sterowana powietrzem a jej uruchomienie to podanie powietrza do korpusu skrzyni to wyciek może być spowodowany zwiększeniem ciśnienia w przestrzeni całej skrzyni na skutek nieszczelności w mechaniźmie strowania blokady .

Może jest poprostu niedrożna rurka odpowietrzająca skrzynię ,a jest zamocowana nad tylną ,prawą zwolnicą ??

nowy