Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko na temat hali wysokiego składowania.

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 13 luty 2013 - 15:51

Wszystko na temat hali wysokiego składowania. Witam jestem poczatkującym gospodarzem i w najbliższym czasie musze wybudować jakiś budynek do składowania maszyn i skrzyniopalet. Wymiary to 20x17 , wysokość ok 9m i jedna brama wjazdowa. Myślałem o hali z płyty obornickiej i podłodze z durobetonu , ktoś może już przerabiał ten temat i wie jakie to koszta w przyblizeniu , nie byłem jeszcze u żadnego wykonawcy.

Dzieki za wszelkie propozycje i podpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko na temat hali wysokiego składowania. Dzisiaj, 21:54
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 luty 2013 - 16:22

Wszystko na temat hali wysokiego składowania. Od 500 do 1000zł za m2. Musisz powysyłać zapytania. Ciężko stwierdzić ile dokładnie.

#3 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 15 luty 2013 - 14:26

Wszystko na temat hali wysokiego składowania. Ja poza binami zboże trzymam w hali o konstrukcji murowanej ze słupani żelbetonowymi, podłoga to żelbeton 10cm na "chudziaku" 15cm, dach z blach trapezowej na konstrukcji stalowej. Wymiary 63x20.
Koszt budowy to 380 tys z częsciową robocizną.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share iwan70

iwan70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:19

Wszystko na temat hali wysokiego składowania.

Witam jestem poczatkującym gospodarzem i w najbliższym czasie musze wybudować jakiś budynek do składowania maszyn i skrzyniopalet. Wymiary to 20x17 , wysokość ok 9m i jedna brama wjazdowa. Myślałem o hali z płyty obornickiej i podłodze z durobetonu , ktoś może już przerabiał ten temat i wie jakie to koszta w przyblizeniu , nie byłem jeszcze u żadnego wykonawcy.

Dzieki za wszelkie propozycje i podpowiedzi.

Podeślij więcej informacji "wiadomością" . Jakiś szkic lub projekt, jeżeli taki posiadasz? Spróbuję pomóc. Prześlij dodatkowo informacje - powierzchnie jaką maja zajmować maszyny, powierzchnię jakie maja zajmować regały, wysokość skrzyniopalet, i przypuszczalna wagę 1 palety? Takie gdybanie o kosztach +/- nie prowadzi do niczego. Cena zależy od wyposażenia ( w tym przypadku regałów) i konstrukcji z jakiej będzie wykonana.
pozdrawiam

#5 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 luty 2013 - 10:35

Wszystko na temat hali wysokiego składowania. Mając na myśli hale wysokiego składowania mam na myśli wysokość nie bedzie ona wyposażona w regały bo do zwykłych skrzyniopalet nie mają one sensu, bylem w obiekcie z takimi regałami w Drwalewie koło Grójca bardzo fajna sprawa ale koszt byłby wiekszy od samej hali. Narazie nie posiadam projektu zostaje tylko gdybanie ale widze to tak :
-Wymiary 20x17m wysokośc 9m
-Konstrukcja stalowa
-Płyta warstwowa styropianowa ściany 5cm dach 10cm
-Posadzka przemysłowa
-Jedne drzwi segmentowe 4x4,3m
Myslałem że ktoś może stawiał hale o podobnych rozmiarach i zna koszta w przyblizeniu. Tak czy siak dzieki za zainteresowanie tematem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Maches

Maches

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 19 luty 2013 - 18:30

Wszystko na temat hali wysokiego składowania. Chcialbym postawic Wate balaszna o konstrukcji metalowej o wymiarach ok 20x10m wysokosc 4m. Mam pytanie ,orjetuje sie ktos jak to jest z t z papiermi o budowe,pozwolenia? jaka jest odległosc od granicy sasiada? siasiad musi wyrazic zgode? bede wdzieczyny za odpowiedz :) pozdrawiam

#7 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 luty 2013 - 21:03

Wszystko na temat hali wysokiego składowania. Normalne pozwolenie na budowę jest potrzebne, odległość od granicy 3m chyba że są okna lub bramy to wtedy 4m.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#8 Share slikhadi

slikhadi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 luty 2013 - 10:49

Wszystko na temat hali wysokiego składowania. Jak wygląda temat amortyzacji takiej nieruchomości? Na www.biznes-firma.pl/ czytałem, że rozkłada się na lata, inni piszą o jednorazowej.
Jak to w końcu wygląda?

#9 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 20 luty 2013 - 22:33

Wszystko na temat hali wysokiego składowania. witam mam pytanie na podwórku stoji duży garaż a przy nim mały magazyn na części teraz mam zamiar rozwalić ten magazynek i postwić hale z posadzką betonową wymiary 10/14 m wysokie na 4 metry pytanie teraz czy da się zrobić coś takiego jak rozbudowa tego magazynu czy musze pisać o rozbiórke a następnie plan i pozwolenie na budowe jak to wygląda ? jak ktoś wie to ile same pozwolenia na budowe kosztują orjętacyjnie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 luty 2013 - 15:42

Wszystko na temat hali wysokiego składowania. Można zrobić rozbudowę albo rozwalić tamto stare i od nowa pozwolenie na budowę. Na obie wersję musisz mieć projekt. Samo pozwolenie to koszt niewielki, opłacasz 1 zł za metr 2 powierzchni tylko że do tego dochodzą koszta związane z adaptacją projektu do twojej działki oraz plan zagospodarowania przestrzennego. Na twoim miejscu radziłbym przejść się do jakiegoś projektanta i pogadać z nim która opcja lepiej by wyszła.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255