Skocz do zawartości

Reklama

Opryskiwacz -ale jaki?

• Dodaj odpowiedź
914 odpowiedzi na ten temat

#321 pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1467 postów

Napisany 29 maj 2012 - 18:16

koledzy doradzcie.
chcemy kupić zawieszany 812 do 7211.
pod uwage bierzymy tad lena - w standardzie kosztuje 6500zł brutto
biardzkiego - tu nie znam ceny dokladnie, ok 5000
co jeszcze proponujecie do max 7tys??

i jeszcze jedno, czy pompa 100l/min daje rade? czy brac wieksza?
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#322 mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 29 maj 2012 - 21:02

maniek83, o 29 maj 2012 - 05:39, powiedział:

Do każdego opryskiwacza można założyć komputer, tyle tylko, że sam komputer potrafi tyle kosztować ile masz na wydanie... Nie wiem czy to taki dobry pomysł brać jakieś badziewie z komputerem... Za tą kasę możesz sobie kupić coś porządnego od Burego czy nawet Krukowiaka (mówię o belce 15 m rozkładanej ręcznie 600 litrów), a w przyszłości pomyśleć o elektrozaworach. Na początek załóż sobie tylko zawór praca/przelew elektryczny, będziesz sobie z kabiny włączać i wyłączać pryskanie na całej belce.

rudemenes, o 29 maj 2012 - 06:13, powiedział:

Krukowiak 600 litrów z belką 15 metrów kosztuje ok 8 000 zł  - lepszy taki bez bajerów niż jakiś ze stodoły z komputerem.
Za te 12 000 to myśle, że 800 litrów spokojnie wytargasz - do C385 będzie w sam raz.
To chłopaki muszę powiedzieć że mnie pocieszyliście :)  myślałem że krukowiak będzie dużo droższy bo jakieś pół roku temu pytałem o pilemta i za 400l krzyczeli coś ponad 12 tyś a taki to będzie za mały dla mnie. Ta informacja zmienia postać rzeczy i teraz jak tak to za krukowiakiem pewnie się będę rozglądał.dzięki i pozdro B)
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#323 pidus

pidus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 maj 2012 - 23:43

MichalR, o 29 maj 2012 - 08:34, powiedział:

Ursus 912 będzie miał duży problem z takim opryskiwaczem, bo to ponad 2 tony z wodą. 914 pewnie poradziłby sobie lepiej, tyle, że pompy w tych ciągnikach kiepsko radzą sobie z dużymi ciężarami.
Jaki w takim razie byłaby optymalna waga opryskiwacza pełnego do 912??? (ciągami nim agregat agromaszu 3.60m waży 1200kg z podnoszeniem nie ma problemu tylko przy ruszaniu trochę w górę przód podniesie później jest ok)

#324 maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 maj 2012 - 07:01

mocher, o 29 maj 2012 - 21:02, powiedział:

To chłopaki muszę powiedzieć że mnie pocieszyliście :)  myślałem że krukowiak będzie dużo droższy bo jakieś pół roku temu pytałem o pilemta i za 400l krzyczeli coś ponad 12 tyś a taki to będzie za mały dla mnie. Ta informacja zmienia postać rzeczy i teraz jak tak to za krukowiakiem pewnie się będę rozglądał.dzięki i pozdro B)
Dokładna cena krukowiaka 600/15/H - belka ręczna podnoszona hydraulicznie, stabilizacja mechaniczna - cena na dzień dzisiejszy to 12063 netto - rudemenes podał cenę 600/
Właśnie sprawdziłem w cenniku krukowiaka. Za 8 tysięcy to może się burego kupi

#325 rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • 1709733

Napisany 30 maj 2012 - 08:03

Podałem cenę 8 000 zł (osiem tysięcy) za 600 litrów i 15 metrów - bez żadnych bajerów.
Wprowadziłem chyba tym w błąd, że operuję cenami netto.
Od cennika można wytargować jeszcze rabat.

A jak masz cennik krukowiaka to możesz mi go podesłać ??

#326 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 maj 2012 - 08:19

pawelec, o 29 maj 2012 - 18:16, powiedział:

koledzy doradzcie.
chcemy kupić zawieszany 812 do 7211.
pod uwage bierzymy tad lena - w standardzie kosztuje 6500zł brutto
biardzkiego - tu nie znam ceny dokladnie, ok 5000
co jeszcze proponujecie do max 7tys??

i jeszcze jedno, czy pompa 100l/min daje rade? czy brac wieksza?
sąsiad ma 7245 i opryskiwacz 800l,
z tego co widze mocno dociąża przód ciągnika jak jedzie pryskać. nie jestem pewien czy zalewa opryskiwacz na full.
Co do marek to ja ci nie pomoge. Szukałem ostatnio oprsykiwacza, ale na pełnym wypasie i mimo ze jest tylko ciut większy od twojego planowanego to kosztował przeszło 5 razy więcej

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#327 maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 maj 2012 - 10:19

Podana przeze mnie cena jest ceną netto za wyposażenie podstawowe. A co do rabatu to fajerwerków też nie będzie, akurat u nich rabaty szalone nie są, nie wiem skąd masz to 8 tysięcy ale to na pewno nie jest cena za krukowiaka 600/15.
Cennik masz w załączniku.

Załączone pliki

Edytowany przez maniek83, 30 maj 2012 - 10:20.

#328 Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • 8673885

Napisany 30 maj 2012 - 11:43

Witam, mam zamiar zamówić opryskiwacz i się zastanawiam nad ćwiartkowaniem. Co się okazuje dużo moich znajomych tego nie ma i nawet w takich opryskiwaczach po 100tys,zł. A ja chce kupić Tad-lena 2016, i jak byście mi mogli doradzić, warto czy nie ma co dopłacać 4tyś netto.

#329 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 maj 2012 - 11:46

sam sobie odpowiedz
wszystko zależy od ukształtowania pól i przeszkód.
Ja mam dzielony na pół i wystarcza, prędzej zamykam sekcje niż składam belkę

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#330 rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • 1709733

Napisany 30 maj 2012 - 13:32

maniek - jakis rok temu kolega kupował takiego krukowiaka jak mówie i dał za niego coś koło 8000 netto. Poprosze go o sprawdzenie ceny

A masz może cennik Apollo i Herosa ??

#331 COLIBERTZ

COLIBERTZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 maj 2012 - 20:07

Maniek83 mam pytanie dlaczeg piszesz o krukowiaku w sposób bezpłciowy a przecież tam pracujesz i dajesz rady wszystkim na temat zakupu opryskiwacza z ukierunkowaniem na tą właśnie firmę czy to nie propaganda i i reklama ...a nie lepiej bybyło wykupić miejsce na reklamę

#332 maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 31 maj 2012 - 07:06

COLIBERTZ, o 30 maj 2012 - 20:07, powiedział:

Maniek83 mam pytanie dlaczeg piszesz o krukowiaku w sposób bezpłciowy a przecież tam pracujesz i dajesz rady wszystkim na temat zakupu opryskiwacza z ukierunkowaniem na tą właśnie firmę czy to nie propaganda i i reklama ...a nie lepiej bybyło wykupić miejsce na reklamę

Rad udzielam to prawda, ale jak znajdziesz choć jeden post w którym namawiam kogoś do zakupu krukowiaka albo dyskredytuję konkurencję to zgłoś to do admina. Jedyne co to tłumaczę różne rzeczy, np. czym się różni jedna belka od drugiej. Na forum udzielam się prywatnie, zupełnie prywatnie bo sam jestem rolnikiem, dlatego piszę bezosobowo. Potrafię oddzielić pracę od życia prywatnego. Powiem Ci więcej - znajdziesz parę postów w których krytykuję krukowiaka lub go odradzam. Ale spoko jak ktoś ma mnie oskarżać bezpodstawnie o takie praktyki to jeszcze dziś mogę usunąć konto. Moje posty mówią same za siebie - reklamy nie uprawiam i uprawiać nie będę.

@ rudemenes - cenniki w załączeniu
[sharedmedia=core:attachments:4218]

Edytowany przez maniek83, 31 maj 2012 - 07:07.

#333 rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 31 maj 2012 - 08:24

nie mam uprawnien aby zobaczyc załącznik.
WTF?

#334 maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 31 maj 2012 - 09:43

A teraz?

Załączone pliki

#335 rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 31 maj 2012 - 11:17

już działa. Dziękuję.

#336 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2942 postów
  • 8872878

Napisany 31 maj 2012 - 21:50

Piters182, o 30 maj 2012 - 11:43, powiedział:

Witam, mam zamiar zamówić opryskiwacz i się zastanawiam nad ćwiartkowaniem. Co się okazuje dużo moich znajomych tego nie ma i nawet w takich opryskiwaczach po 100tys,zł. A ja chce kupić Tad-lena 2016, i jak byście mi mogli doradzić, warto czy nie ma co dopłacać 4tyś netto.

Oświeć  kolego troszeczkę, pisząc ćwiartkowanie masz na myśli składanie belki ćwiartkami czy zamykanie sekcji (ale pewnie chodzi o składanie bo zamykanie sekcji to standard)?
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

#337 Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • 8673885

Napisany 04 czerwiec 2012 - 12:38

Tak, chodzi o składanie belki ćwiartkami. Sporo chcą za to i jest taki dylemat czy się opłaci brać to. Słupów mam bardzo malo, ale niektórzy mówią ze to jest potrzebne i do innych spraw.

#338 Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • 82297

Napisany 05 czerwiec 2012 - 11:24

Co w dużych opryskiwaczach brakuje Pilmetowi? Czy są dużo gorsze od dajmy na to Lemkena czy Amazone? Jak duże są różnice w cenie?
Przerabiał ktoś może ten temat?

#339 bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 07:21

na pewno wykonanie jest dożo gorsze byłem w niedziele na wystawie maszyn rolniczych i stał tam duzy Pilmet to tak szczerze wyglądał on jak by był zrobiony u "pana Stasia" w warsztacie

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#340 farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2169 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 16:58

Jarecki21, o 05 czerwiec 2012 - 11:24, powiedział:

Co w dużych opryskiwaczach brakuje Pilmetowi? Czy są dużo gorsze od dajmy na to Lemkena czy Amazone? Jak duże są różnice w cenie?
Przerabiał ktoś może ten temat?
Przy standardzie bedzie różnica myslę góra 20tyś, ale jak wypasić konkretnie poważny opryskiwacz to już jest powyżej 200tyś i wychodzi ze lepiej zachodni za te sama kase kupić.

Dodaj odpowiedź

Zobacz także