Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek933    5391

Naprawdę gość jest w porządku, widziałeś żeby ktoś przy robieniu atestu sam rozkładał belkę?

Ja już kończę w tym temacie bo inne zdanie to zaraz burak

A i gdybym miał duże gosp to nie pryskał bym c360

Edytowano przez Bartek933

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

To opryskiwacz zawieszany. Tak jak pisałem ma 1350 l nie ma dzielonej komory za to jedna i bardzo dobrze wyprofilowana do mycia jakby była dzielona to penie tak dobrze by nie było... nie wydaje misie żebym tym opryskiwaczem przewrócił 6 tonowy traktor. W opcji nie było innej beczki ... tyle mojego. Każdy wybiera jak ..chce kolega pytał wyżej to odpowiedziałem.. jaka cena. Ale taki za 30 właśnie sprzedałem ... i nie wrócę do niego.

 

Sumek- tak Tech Kom....ale słabo naklejkę przykleili bo się odkleja 😁

Edytowano przez asmodan28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Normalnie. Facet ma firmę i robi atesty do opryskiwaczy, a że doradza dużym czyli ponad 1tys ha gospodarstwom wyszło z rozmowy. Niedawno był u mnie bo poprosiłem go o poradę co do mojego gów... skotarka to nawet nic nie chciał bo miał po drodze. Taki człowiek chcąc nie chcąc musi się znać. 3maj się nerwusie

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Wobec powyższego PRZEPRASZAM po stokroć.

Odniosłem ten post jako atak na mą osobę. 

Wybacz.

Edytuje moje posty które wobec powyższego są chamskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Agrest coś mi się wydaje ze Bartek nie do Ciebie pisał .... tylko o facecie co mówił o blaszce... chyba go nie potrzebnie zaatakowałeś.... cofnij się pare postów.... i flaszkę prześlij ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sumek666 napisał:

@asmodan28 z całej gamy Amazone tylko UF mi się podoba. 

Pamiętaj, że Amazone to pomarańczowy Arag ;)

@Agrest w moim targecie są tanie, polskie psikacze. Nie ma w nich nic nadzwyczajnego. 

https://naforum.zapodaj.net/2b975d92f66b.jpg.html

62 tys netto 

 

Bez zaczepu skretnego bierzesz ta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tak. Sztywny. 

Górny dolny nie ma znaczenie bo jest taka szyna z mnóstwem otworów a dodatkowo dyszel jest wygięty i obraca się co albo na dół albo na górę. 

  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Sumek... pomarańczowy Arag  😉..mam nadzieje ze chociaż przez pare lat nie będę musiał sobie o tym przypominać i korzystać ze sklepu 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Cos trzeba było kupić ;) ...zobaczymy. Teraz na podwórku stoi to nie ma co płakać... Najważniejsze ze info z ARiMR było dzisiaj ze w ciągu 3 tyg kasa za niego będzie   🤫

Edytowano przez asmodan28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533
2 godziny temu, Agrest napisał:

 

Zbiornik dzielony w środku czy ciecz hula i buja po całym zbiorniku, zawieszenie sztywne czy amortyzowane?

Ja jakoś w swoim nie mam dzielonego zbiornika i jest ok. Kwestia wyprofilowania go i jak jest położony na ramie. nie raz już zahamowałem ostro z większą prędkością i opryskiwacz się nie wywrócił, jedynie jak się po takim hamowaniu zatrzymam to trochę ciągnikiem buja zanim ciecz się uspokoi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
3 godziny temu, asmodan28 napisał:

U mnie UF 1200. Pełne wyposażenie bez sekcji na pojedyncze dysze.... sekcji na belce 21 mam 13.

Sumek to do kolegi wyżej nie do Ciebie 😉

 

Dlatego za te ich ceny podziękowałem. Rozsiewacza też nie zamierzam u dziada brać 😂

 

Falachrony to chyba każdy większy opryskiwacz powinien mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Moge coś wywalczyć? Dostawe opryskiwacza na umowie mam do 15 listopada. Już jest po terminie. Czy raczej mało który te terminy przestrzega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Nie wiem jak jest umowa skonstruowana ale po terminie dostawy wyznaczasz dodatkowy termin np. 7-dniowy z zaznaczeniem , że jak nie dostarczą to odstąpisz od umowy, zażądasz zwrotu kasy i obciążysz ich kosztami dodatkowymi bo np. 16 musiałeś pryskać i kupiłeś w pobliskiej agromie opryskiwacz (edit: raczej wynająć). Staną na rzęsach a Ci ten opryskiwać przywiozą.

Edytowano przez jaffa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

pod warunkiem wpłaty całej kwoty więc pies pogrzebany raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@Agrest Sąsiad wycenił pewnej znanej południowej marki opryskiwacz. 

Z tymi bajeramio które pytasz wyszło 66 tysięcy netto. 

 

 

 

 

 

 

 

Euro 😅

@Mich9 co nabyłeś?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Plusa 2000/21 wyposażonego max oprócz navi i obawiam się że to ich przerosło 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Dnia 18.11.2019 o 19:06, Bartek933 napisał:

A wg belka w unii ma jakąś opcje poszerzenia do 21m? bo taka masywna że drzewo by położyła

Jaką belkę Unii masz tu na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj