Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1696 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share toperz

toperz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 21 luty 2017 - 11:50

Opryskiwacz -ale jaki?

jakie ogumienie  doradzicie ,  będzie RSM    ,będzie pracować także w ziemniakach ( rozstaw  75cm)

czy 300/95 R46   będzie ok ?? tu już  jest max jeśli chodzi o wysokość , co będzie ewentualnie następne trochę szersze ???????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 12:56
  •  

#1542 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 21 luty 2017 - 12:09

Opryskiwacz -ale jaki?

A jak pojemność zbiornika? Ja mam 3 tys z rozstawem 2,25 do kukurydzy w rządkach co 75 cm na kołach 12,4R42. Węższych nie można dać bo za mała wytrzymałość.

#1543 Share toperz

toperz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 21 luty 2017 - 13:12

Opryskiwacz -ale jaki?

jak w agrio się sprawdza  rozkładanie belki z tym łańcuchem  ?????????? opinie użytkowników..???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1544 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2526 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 21 luty 2017 - 13:42

Opryskiwacz -ale jaki? Rozmawiałem na ten temat z użytkownikami i nie mają żadnych zastrzeżeń.

Btw. W Dammannie belka jest składana w takim samym systemie.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#1545 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 667 postów

Napisany 21 luty 2017 - 19:14

Opryskiwacz -ale jaki? W Lemkenie też to jest i chodzi ok.

#1546 Share KamilBanat

KamilBanat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 luty 2017 - 19:42

Opryskiwacz -ale jaki? Witam. Zastanawiam się nad kupnem opryskiwacza 800 l belki 15 m. Wacham się między krukowiakiem a tad lenem. Który lepszy ? A może polecacie inną markę w podobnej cenie. Z góry dziękuję.

#1547 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 22 luty 2017 - 14:27

Opryskiwacz -ale jaki?

trochę dalekie porównanie - między krukowiakiem a tadlenem jest spora różnica, zarówno w specyfikacji, wykonaniu jak i cenie... Fiata z VW porównujesz... cenowo na pewno wygra tadlen, a o jakości to najlepiej się samemu przekonać. 

#1548 Share Bambaryła

Bambaryła

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 luty 2017 - 14:56

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam, mam pytanie. Mam opryskiwacz holenderski CHD 3027, czy ktoś wie, czy w Polsce można dostać części do takich maszyn i ewentualnie gdzie? Czy też muszę kontaktować się z producentem?

#1549 Share toperz

toperz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 27 luty 2017 - 12:31

Opryskiwacz -ale jaki?

A jak pojemność zbiornika? Ja mam 3 tys z rozstawem 2,25 do kukurydzy w rządkach co 75 cm na kołach 12,4R42. Węższych nie można dać bo za mała wytrzymałość.

3000 l  , chciałbym  szerokość  opon minimum 12,4 r46 to jest max jeśli chodzi o wysokość , dlatego pytam co by było następne troche szersze ale nie wyższe niź 12,4 r46

słyszałem  opinie że przy sterowaniu pneumatycznym stosując RSM , występują problemy po jakimś czasie,   mianowicie problemy ze szczelnością ,  pneumatyki zamykania zaworów itp.  proszę  o opinie praktyków , posiadaczy tego typu rozwiązania 

#1550 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 05 marzec 2017 - 21:20

Opryskiwacz -ale jaki?

Panowie zna ktoś orientacyjną cenę opryskiwacza Krukowiak Orion 2500 na belce PHB 18m i cenę Burego Pelikana 2300 na belce włoskiej 18m? I panowie jak myślicie który z wybranych opryskiwaczy był by lepszym wyborem?

Edytowany przez DJBOMBA12, 05 marzec 2017 - 21:28.

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 06 marzec 2017 - 08:28

Opryskiwacz -ale jaki?

Orion 2500/18/PHB kosztuje obecnie 86 990 netto w standardzie. W tej cenie są:

- belka rozkładana niezależnie (z możliwością ćwiartkowania) z hydrauliczną stabilizacją

- elektryczne sterowanie układem cieczowym i hydrauliką olejową

- głowice 5-poz. z dwoma rozpylaczami TT

- zaczep skrętny typu "V"

- rozwadniacz boczny Polmac

- koła 9,5 x 42"

- hamulce

- błotniki

- oświetlenie drogowe

- płuczka zbiornika głównego

- regulowany rozstaw kół

#1552 Share Maksu

Maksu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 14:12

Opryskiwacz -ale jaki?

Napewno krukowiak bedzie najlepszy. mam pilmeta, nawet nie zajmuj nim głowy. szkoda gadac.

Możesz rozwinąć? Nowego kupiłeś tego pilmeta czy używanego? Pytam, bo sam się zastanawiam nad nową Europą. Dzięki z góry.

#1553 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 00:01

Opryskiwacz -ale jaki?

czy miał ktoś z was do czynienia z opryskiwaczami firmy AGROMAX LUB AGROFART bo chcę kupić 1000 litrowy wyposażenie to pompa 140 l lanca 15 ,rozwadniacz boczny ,końcówki 3 pozycyjne ,lanca hydraulicznie podnoszona ,hydrauliczne wymuszenie stabilizacji ,elektrozawór on off i regulacja ciśnienia z kabiny .Ceny tych opryskiwaczy są podobne oscylują w granicach 13 tyś a może niema co przepłacać i kupić Biardzkiego za 9300 z tym samym wyposażeniem .Pozdrawiam

#1554 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 07:58

Opryskiwacz -ale jaki?

a jakie firmy maja opryskiwacz z belka 14m oprocz biardzkiego badz 13,5 jak krukowiak? pojemnosc 600l

Edytowany przez qba333, 22 marzec 2017 - 08:00.

#1555 Share KOVU

KOVU

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 08:42

Opryskiwacz -ale jaki?

z tego co widze to ta firma ma 600l 14m http://www.skotarek-...iwacze-600.html

#1556 Share macio

macio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 15:35

Opryskiwacz -ale jaki?

Hej, czy mógłby ktoś powiedzieć coś więcej o opryskiwaczu Kuhn Altis 2002 27m belka aluminiowa? Czy ktoś użytkuje, jak się sprawuje i jak wygląda  cenowo?

#1557 Share Agat94

Agat94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 marzec 2017 - 21:32

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam

Uprawiam truskawki i potrzebuję opryskiwacza z dodatkowym strumieniem powietrza ( dyfuzory). Zastanawiam się nad zakupem opryskiwacza z Kiernozi ewentualnie z Krukowiaka. Może ktoś z was ma i podzieli się opinią w tym temacie?

#1558 Share Agroplast

Agroplast

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 kwiecień 2017 - 01:02

Opryskiwacz -ale jaki?

http://agroplast.pl/pl/n/15
Agroplast podał wyniki badań. Jak dla mnie to wszystko bujda z taką różnicą plonowania. Ta różnica to bajka jakich nie mało w branży rolnoczej. Bo czego było się można spodziewać? Że ich produkt wyjdzie najgorzej? Po to się robi badanie i publikuje żeby było dobrze zwłaszcza jak się jest sędzią we własnej sprawie.
Myślą że chłop to już całkiem głupi.

@RolnikMati

Badania realizował Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, który jest niezależną jednostką naukową. Celem badań nie było wykazanie, że rozpylacze konkretnego producenta są lepsze, tylko sprawdzenie, czy jest istotna różnica pomiędzy techniką rozlewania (dysze wachlarzowe, rozpylacze otworowe pionowe, rozpylacze otworowe poziome). Co więcej, zwróć uwagę, że różnice są praktycznie nieistotne, a to że akurat w pierwszym badaniu wyszło delikatnie na naszą korzyść jest w naszej ocenie przypadkowe, co podkreślaliśmy w każdym komunikacie. Te badania są tak naprawdę dla Was, nie dla nas, bo gdyby okazało się, że różnice są istotne, przygotowalibyśmy nowe produkty, zgodnie z wynikami badań. 

Jeśli to nie rozwiewa Twoich wątpliwości to zapraszamy na wizytację - w tym roku powtarzamy badania, ponieważ aby mógł z tego powstać materiał do publikacji naukowych, badania muszą być prowadzone co najmniej przez 3 lata z rzędu. Tego wymaga od nas lubelski Uniwersytet Przyrodniczy. Jesteśmy po pierwszej aplikacji - po Świętach naukowcy z UP planują kolejną. Badania prowadzone są w sposób w pełni transparentny, więc jeśli masz wątpliwości co do ich rzetelności, serdecznie zapraszamy! I weź dzień wolny, to przy okazji zwiedzisz naszą fabrykę.

Jeśli interesuje Cię metoda badawcza, poniżej przesyłam link do filmu - w jego środkowej części znajdziesz krótki materiał z tegorocznych badań. 

https://youtu.be/cnoX1VlNf1E

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/cnoX1VlNf1E" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

#1559 Share Dzik90

Dzik90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 14 kwiecień 2017 - 11:17

Opryskiwacz -ale jaki?

Poszukuje opryskiwacza używanego od 1000l do 1800l ,z szerokością belki roboczej 15m lub 18m.Na kołach minimum 24 cale.Chyba najlepszym wyborem na 20 ha byłby pilmet albo krukowiak. Osoby mające na sprzedaż taki opryskiwacz proszę o podesłanie wiadomości na mój profil

Edytowany przez Dzik90, 14 kwiecień 2017 - 11:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4354 postów

Napisany 14 kwiecień 2017 - 11:53

Opryskiwacz -ale jaki?

Ludzie nie chcą brać nowego (ci co już mieli z tym doczynienia) Pilmeta czy Krukowiaka, a ty zastanawiasz się nad używką?  :wacko:

Dodaj odpowiedź