Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Baarth    20

Po  drugie  troszkę inaczej się konfiguruje maszynę  jak  dana opcja kosztuje nas 50 % ,  my jesteśmy zadowoleni , każdy kto  był i zobaczył zamawia z  tym samym albo wziąłby gdyby była taka opcja   u innego producenta

  • Thanks 1

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    540

Witam mam takie pytanie może nie w temacie ale nie mogę znaleźć takiego tematu więc do rzeczy założyłem nowy rozdzielacz do opryskiwacza stałociśnieniowy stary był zwykły i gdzie dać przelew ? dać go do tego przewodu co jet w kółku zielonym co idzie do zbiornika podłączyć go trójnikiem bo ten przewód to chyba powrót na zbiornik z rozdzielacza i czy berdzie dobrze i nic się dziać nie będzie ? 

20190214_153729.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

tak jest dobrze. 

Ja na powrót z na zbiornik z rozdzielacza wyciąłem nową dziurę i przez kolanko przejścia puściłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzerek    5

Jakiej firmy polecacie opryskiwacz 600l. Miałby mieć belkę 12m, zawór stałociśnieniowy, dysze antyznoszeniowe, pompę lepsza niż te polskie plastikowe niewypały typu monsun. Wymagania niby nieduże, ale chciałbym coś co posłuży wiele lat, a wiele budżetowych firm robi wszystko jak najtańszym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidko99    0

Witam szukam opryskiwacza 600l belka 15m tylko nie wiem jakiej firmy wybrać? Macie jakieś doświadczenie jaką firmę polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzerek    5

Stoję przed podobnym dylematem, ale potrzebuje mniejszej belki. Pisałem wcześniej posta, ale nikt nie podrzucił pomysłów. 

Troszkę w internecie pogrzebałem i jeżeli górna półka cenowa to Bury albo Krukowiak i doposażyć sobie tak jak potrzeba. 

Z tych tańszych i chyba bardziej ku nim się skłonie to firma Jarmet i Woprol, które w opcji mają włoskie pompy. Być może jest jeszcze jakaś firma, która montuje włoskie pompy, ale mogłem je przeoczyć. Te polskie pompy, które proponuje Biardzki i inne firmy to o kant d*py rozbić. Co z tego, że części tanie jak co chwilę trzeba naprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8876

U mnie w Biardzkim mam chyba włoska Tolveri, mam dopiero rok więc nie powiem wiele, jak na tą chwilę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Sprawdźcie Brandi/Promar. 

Opryskiwacze z jednej wsi. Polskie mają ramy resztą osprzętu ARAG i Bagram

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzerek    5

W zasadzie najważniejsza jest pompa, później osprzęt, a ramy to myślę, że nawet polskie ciężko połamać. Jeszcze też kwestia kształtów zbiornika bo niektóre firmy robią bardziej kwadratowe beczki przez co środek ciężkości jest dalej wysunięty. Lepiej bardziej spłaszczone zbiorniki wybierać, które będą dużo bliżej ciągnika i można będzie więcej udźwignąć 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

dzisiaj byłem na lokalnym składzie po części. 

stały świeżo przywiezione opryskiwacze Tolmet 400 litrów z belką 12 metrów za 4380 zł brutto taki jak ten z OLX ale 3 pozycyjne korpusy z 3 kompletami dysz i 5 sekcji ręcznych

https://www.olx.pl/oferta/nowosc-ocynkowany-opryskiwacz-polowy-tolmet-klara-400l-12m-struk-CID757-IDxaCw1.html#2e52c06e13;promoted


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

 Panowie , co sądzicie na temat tego opryskiwacza. Warty uwagi , czy nie zawracać sobie głowy? Jest tylko jedno ogłoszenie z tym modelem. Wrazie awarii nie będzie problemu z częściami?  Bardzo mnie zainteresował, tylko że mam 700km i chciałbym poznać wasze opinie. Poniżej zdjęcie sterownika. Też ich mało jest. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Screenshot_20190313-090739_OLXpl.thumb.jpg.e237f901e677a6abf36d11d7ad3ab385.jpghttps://m.olx.pl/oferta/opryskiwacz-zawieszany-kuhn-porter-1000l-18m-15m-2006r-idealny-okazja-CID757-IDyFplh.html#position=1&page=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Mam problem z opryskiwaczem Bury Smart. Nie wiem czy wina tkwi w rozdzielaczu czy pompie, ale nie chce tłoczyć cieczy na sekcje robocze ani nawet do mieszadła. Kiedy odpinam dopływ cieczy do rozdzielacza to z węża bucha woda aż miło. Podpinam do rozdzielacza i już nie ma przepływu nawet do mieszadła. Rozpołowiłem rozdzielacz i po otworzeniu zaworu woda w kierunku w którym powinny być sekcje również idzie ale jak rozdzielacz jest złożony to nie ma w ogóle ciśnienia, belka nie pryska, nie działa ani rozwadniacz ani mieszadło. Nie mam już pomysłu gdzie szukać przyczyny. Rozdzielacz mam taki jak na fotce poniżej, tylko między głównym zaworem a tym dużym filtrem mam dołożony wyłącznik mieszadła. Ktoś miałby jakieś pomysły?

 

f92369b5-602b-4d47-b6b2-b74a5e77f30c.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

może w pompie jakś zaworek do wymiany ,bo  uszczelke wywaliło i robi małe cisnienie .ale jak zamkniesz zawory i rozwadniacz, mieszadło to cisnie robi , na ile bar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Myślisz, że pompa? Jak zdjąłem wąż zasilający rozdzielacz to woda poszła z niego pod takim ciśnieniem, że całą najbliższą okolicę ochlapało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocky123    0

Witam, szukam pomocy w wyborze opryskiwacza . Jakiej marki kupić opryskiwacz ciągany o pojemności 1500 l z szerokością belki 15 m z budżetem około 70 tys.netto. Jakie wyposażenie wybrać, za które warto dopłacić ?Pytanie odnośnie firmy Krukowiak przy wyborze komputera BRAVO 180 S warto dopłacić za sterowanie elektrycznie hydraulika belki (składanie,rozkładanie itd.) czy wystarczą zwykłe dźwignie sterujące rozdzielaczem umieszczone w kabinie ? Pytam ponieważ słyszałem że po paru latach nie pracują jak powinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Panowie kupiłem we czwartek nowa pompę monsun ppm100 po opryskaniu 8ha pompa zaczeła wydawac z siebie odgłosy metalicznego stuku przed zamontowaniem sprawdziłem olej oraz cisnienie z powietrzniku i wszystko było ok dzisiaj po zakonczeniu pracy sprawdziłem olej i jest w nim masa opiłków kręcąc ręcznie wałek słychać ewidentnie stukot wiec nie potrzeba obrotów aby to usłyszeć, z mojej strony chyba nie mogłem jej w żaden sposób uszkodzić bo jak? wada pompy i gwarancja bo chyba nie pozostaje nic innego? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianbob    0

Witam Kupilem opryskiwacz uzywany berthoud zawieszany 2003r z komputerem i ma czujnik predkosci  nie wiemjak sie go obsluguje, prosil bym o pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj