Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

malycyc    1

Witam. Panowie mam pytanie do użytkowników. Chcę kupić nowy opryskiwacz i zastanawiam się czy kupić 2500 l ciągany czy zawieszany 1500 tył + 1000 przód (Amazone Lemken ewentualnie Kverneland). Proszę o jakieś mądre porady. Dzięki bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

@Baarth

Cena podobna. Kupowany w euro jak tak to przy jakim kursie ? Pojedyńcze dysze super sprawa - ile dopłaty? U mnie cenę ostro podbiła belka bo między 27m a 33m to przeskok cennikowo o 10tys euro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198
Dnia 21.12.2018 o 18:53, alvaroalvaro78 napisał:

Lemken nie ma takiej opcji...  Cena ostateczna 68300 Euro Netto ale dobrałem kilka rzecz:

opony 460/85/42

3xkomplet dysz

joystick

kamera

skrętny dyszel

komp najwiekszy 12,1" - CCI 1200

oświetlenie robocze

tank controll

myjka ze zwijanym wężem

 

Nie możliwe że nie ma opcji że ile dysz tyle sekcji, nie wiem jak to się zwie, amazone tj amaswitch bodajze. 

Mówisz ze dopłata taka do belki a tam chyba idzie przy belce 27m baza belki z 30m B30.

Nie zastanawiałeś się nad "podróbka" lemkena tj Agrio? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

B33.

Nie ma opcji pojedyńczej dyszy w Primus/Albatros. Jest tylko 9 albo 13 sekcji.

Agrio nie jest podróbą. To bardziej MGM ale to nie kopiaLemkena a RTSa. Tak czy siak czecha nie chciałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DelPiero    3
Jaki opryskiwacz 3500-4000l za około 220 tyś z bardzo dobrym wyposażeniem np distans control i tank control...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671
Dnia 26.12.2018 o 11:09, malycyc napisał:

Witam. Panowie mam pytanie do użytkowników. Chcę kupić nowy opryskiwacz i zastanawiam się czy kupić 2500 l ciągany czy zawieszany 1500 tył + 1000 przód (Amazone Lemken ewentualnie Kverneland). Proszę o jakieś mądre porady. Dzięki bardzo.

Kwestia jakie masz działki i jaki ciągnik do współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sumek666 napisał: Czekaj czekaj to Horsch ma zła stabilizacje?  https://www.youtube.com/embed/1N9cGfNdvyo?feature=oembed   O Horschu nikt nie wspominał, mówię o Amazone, Lemken, Agrio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
8 godzin temu, DelPiero napisał:

Jaki opryskiwacz 3500-4000l za około 220 tyś z bardzo dobrym wyposażeniem np distans control i tank control...?

W tej cenie teraz to nie wiem czy na agrio ci starczy, opryskiwacze od czasu MGR strasznie podrożały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DelPiero    3
Masz rację PATr, boleśnie tego doswiadczam, jedynie na razie to kverneland ikarus s38 z dobrym wyposażeniem 215 tyś, ale w ikarusie boję się o pracę belki bo do napy jej daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Jakie wyposażenie ikarus?  UG 3000 i Napa 3027 dobrze wyposażone 190-220k netto.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DelPiero    3
Kverneland ikarus s38 Isomatch tellus pro Distance i tank control Skretny dyszel, antena Joystick, 9sekcji Myjka, clean konfort Odblokowane opcje w komputerze na mapowanie i zmienne dawki itp No i się zastanawiam bo rolmax powiedział że 215 tyś do końca roku, potem już drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Co byłoby lepsze Berthoud Traker czy Agrio Napa? Opryskiwacze w podobnej specyfikacji ze zbiornikami ok. 3000 l, szer. 21m/12m, koła 300R46, zaczepy kulowe, pierwszy ma dodatkowo amortyzację osi (Napa wyceniona bez), cena obu jest zbliżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Agrio myślałem że tańszy od Bertho ud czy Amazone. W Agrio nie ma elektrozaworów podobno? Ja mam Blancharda i tak się zastanawiam nad Mamutem, ale na razie nie znam ani dilera na mazury ani ceny. 

Dnia Saturday, December 29, 2018 o 11:34, PATr napisał:

W tej cenie teraz to nie wiem czy na agrio ci starczy, opryskiwacze od czasu MGR strasznie podrożały

Może John deere 740i ? Mi wycenił diler w 2018 chyba 250 tys netto. Belka 24 wszystkomający praktycznie, ale to był model już przywieziony z fabryki takie demo jeszcze nie używane bez możliwości zmiany specyfikacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

witam mam manometr z którego przez zaslepke wyleciala gliceryna gdzie takową mozna dostac albo czym go zastąpić


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

W sklepie z zaślepkami. 

Puma tańsza od UG ale Alka czy Napa porownywalnie do amazone niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

Bierzecie do swoich opryskiwaczy amortyzacje beczki i zaczepu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Napisano (edytowany)

Ja mam 300l ;). Ale pewnie nie o taki Ci chodzi 😀

Edytowano przez asmodan28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Taki w przedziale 1000 litrów zawieszany-1200 litrów przyczepiany.

Jak z niego jakością? Sprawy? Farba? Węże? Wszystko gra czy się denerwować trzeba?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj