Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1694 odpowiedzi na ten temat

#1401 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2519 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 19 styczeń 2017 - 10:30

Opryskiwacz -ale jaki? U siebie taz mam bardzo pagorkowaty teren i tez kilka malych dzialek, ale biorąc pod uwage cale gospodarstwo to jednak warto wziąć szerszą belka. Jest to najprostszy sposób na zwiększenie wydajności. A od tego jest distance-control żeby pomagać na górkach.

Ciekawe jest to, ze Ci co wzięli belki 27m dziś mówią że wzięli by 30m.

Edytowany przez Kula07, 19 styczeń 2017 - 10:31.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 19:35
  •  

#1402 Share Baarth

Baarth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 10:39

Opryskiwacz -ale jaki?

Kula   wszystko rozumiem , sporo czasu  zastanawialiśmy  się nad szerokością . Przesiądziemy się z   15 metrów więc  i tak  będzie spory postęp.  Natomiast  na  części dzialek bedę  chciał go składać  na  15 metrów  bo nie  da  rady pryskać na 21 :((  Taki urok  tych naszych Kaszubskich ziem. Góry nie są problemem najwięcej zabawy jest  na   skosach  a  ich   tez mam sporo

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

#1403 Share Daaniel766

Daaniel766

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 13:41

Opryskiwacz -ale jaki? Jeżeli mówimy o opryskiwaczu amazone to wydaje mi się, że jeżeli będzie GPS oraz belka sterowana z joysticka to wcale nie potrzebny jest bajer z distance Control.. można utrzymać się w ścieżce a joystickiem swobodnie pracować belką. Lepiej dobrać oświetlenie belki LED, to się na bank przyda przy dzisiejszych pogodach. I joystick to podstawa, bo skakanie po stronach w komputerze potrafi zdenerwowac

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1404 Share Baarth

Baarth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 13:47

Opryskiwacz -ale jaki?

Daaniel   to oczywiste  że  albo distance  control albo  belka. My czekamy najpierw  czy  dostaniem    dofinansowanie   jeśli nie   to pewnie  poszukamy coś używanego. Bo kasa  za  taki nowy  sprzęt  to kosmos :((

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

#1405 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2519 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 13:50

Opryskiwacz -ale jaki?

Jeżeli mówimy o opryskiwaczu amazone to wydaje mi się, że jeżeli będzie GPS oraz belka sterowana z joysticka to wcale nie potrzebny jest bajer z distance Control.. można utrzymać się w ścieżce a joystickiem swobodnie pracować belką. Lepiej dobrać oświetlenie belki LED, to się na bank przyda przy dzisiejszych pogodach. I joystick to podstawa, bo skakanie po stronach w komputerze potrafi zdenerwowac

Zastąpienie Distance-Control podświetleniem belki to jakieś nieporozumieni. Raz, że podświetlenie jest dużo tańsze, dwa że można je łatwo samemu zrobić (gdzie jednak D-C w domu nie wymajstrujesz) trzy, że podświetlenie sprawdza się tylko w nocy a D-C pracuje cały czas i napewno dużo bardziej wpływa na komfort użytkowania.
Także jeżeli ukształtowanie terenu nie jest takie jak na Żuławach to uważam że D-C jest świetna rzeczą i w mojej opini napewno lepsza niż np.skretny zaczep czy skretna oś.

Zapraszam na mój Vlog ;)

#1406 Share Daaniel766

Daaniel766

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 15:39

Opryskiwacz -ale jaki? Mieszkam w centrum, także nie wiem jak się pracuje na górkach, ale nawet za 10000 zł taki bajer jest zbędny jak dla mnie. Może musiał bym popracować na takim czymś i wtedy bym się przekonał. Skrętny zaczep w UG sprawuje się świetnie, kopiuje ślady ciągnika jak należy.
Pozdrawiam

#1407 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2519 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 15:53

Opryskiwacz -ale jaki? Jeżeli w Twoim terenie DC jest niepotrzebny to Twoja opinia jest trochę nie na mniejscu. Głupotą byłoby to brać na pole równe jak stół. Co do skretnego zaczepu to bajer fajny, ale nie za te pieniadze.

Edytowany przez Kula07, 19 styczeń 2017 - 15:55.

Zapraszam na mój Vlog ;)

#1408 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4541 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 styczeń 2017 - 16:01

Opryskiwacz -ale jaki?

Mam UG 21m  belka Profi I z joystikiem. Nie widze potrzeby ładowania kasy w distans control. I nie  wyobrażam sobie sterowania belka bez joystika z kompa to jest koszmar :) Próbowąłem kiedys na odpietym joystiku bo testowalismy co mi szwankuje czy joy czy steronik i to była mordega.

Co do zaczepu jesli amazone UG to zwykły na TUZ super kopiuje i jest w standrdzie, ten hydrauliczny  problem z cofaniem ( ma kuzyn i mowi ze szkoda kasy było bo jezdzi z wyłączonym. Zeby cofnac trzeba wyłaczyc kompa ( a wąłcza sie ze 2 minuty) lub wyjsc zablokowac zaworem ( głupota i za duza kase)

Edytowany przez bialy2005, 19 styczeń 2017 - 16:07.

#1409 Share RolnikMati

RolnikMati

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 17:06

Opryskiwacz -ale jaki? Bajer bajerem ale 10 000zł kosztuje z czego do zapłacenia jak u mnie 4000zł więc wcale nie tak dużo porównując do całej ceny opryskiwacza. Poszła krowa to i ciele niech idzie. Sam nie wiem.
Zgadza się z oświetleniem, samenu można zrobić.

#1410 Share JD1188

JD1188

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 17:10

Opryskiwacz -ale jaki?

Ktoś kto nie miał do czynienia z Distance Control lepiej niech nie wydaje opinii, u siebie tylko raz na wiosne ustawiłem wysokość belki nad łanem i nic nie zmieniałem, niezależnie co bym nie pryskał belka zawsze jest w odpowiedniej odległości od rośliny. W połączeniu z GPS na uwrociach nic nie trza robić, tylko starać się ładny łuk wykonać :P

@biały2005 A w Amazonce nie ma czasem tak że idzie zaczep z Joya blokować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1411 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2052 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 17:24

Opryskiwacz -ale jaki?

w Hardim dopłata do automatycznej wysokości belki to 22 tys zł netto a jeszcze jest możliwość dorzucenia automatycznej pochyłości belki 

#1412 Share Wemberr

Wemberr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Filmowanie, zdjęcia.

Napisany 19 styczeń 2017 - 17:27

Opryskiwacz -ale jaki?

Ktoś kto nie miał do czynienia z Distance Control lepiej niech nie wydaje opinii, u siebie tylko raz na wiosne ustawiłem wysokość belki nad łanem i nic nie zmieniałem, niezależnie co bym nie pryskał belka zawsze jest w odpowiedniej odległości od rośliny. W połączeniu z GPS na uwrociach nic nie trza robić, tylko starać się ładny łuk wykonać :P

@biały2005 A w Amazonce nie ma czasem tak że idzie zaczep z Joya blokować?

Jaki masz dokładnie model opryskiwacza? Czy masz w nim cyrkulację cieczy w belce/DUS, czy jakby tego nie nazwać? :D

#1413 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4541 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 18:13

Opryskiwacz -ale jaki?

UG3000 Specjal,nie mam dus. Co do zaczepu to kuzyn ma UG2000 z 2011 i jeszcze na starej wersji joy-a i amatron ten 2 ekranowy, u siebie tez w Amapilocie nie widze opcji blokowania zaczepu i przedstawiciel potwierdził ze nie jest to zbyt fajne rozwiazanie ten zaczep hydrauliczny a kosztuje kupe kasy. 

#1414 Share RolnikMati

RolnikMati

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 18:19

Opryskiwacz -ale jaki? Biały i rzeczywiscie bez dus tak jest ze trzeba chwili zeby zaczal pylić całą szerokością brlki?

#1415 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4541 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 18:22

Opryskiwacz -ale jaki?

Nie, to chodzi o cos innego z tym DUS-em że odrazu jak ruszasz to masz taka ciecz jak w zbiorniku, a jak nie masz dus-a to musisz poczekac chwile ale wypchnie  poprzednia miksture lub wode po płukaniu. 

#1416 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2052 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 18:40

Opryskiwacz -ale jaki?

to chyba o to też chodzi że równe jest ciśnienie na całej szerokości belki od początku nie ?

#1417 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4541 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 18:52

Opryskiwacz -ale jaki?

U mnie równo zaczyna pryskac z całej belki  w głowicach masz także zaworki ( "NIE KAPKI") które tez do pewnego cisnienia moze nie duzego nie pozwalaja wydostac sie cieczy.

#1418 Share Baarth

Baarth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 19:20

Opryskiwacz -ale jaki?

Mi dwóch  dealerów  powiedziało   że   dus  powyżej  27 m  i  w przypadku pryskania   warzyw   bo tam  jest bardzo ważne  zawsze i wszędzie  było  takie  samo   stężenie środka.

Tutaj macie na filmiki na jakich pochyłościach pracujemy  a  te na  filmie  wcale do największych nie należą.

https://www.youtube....h?v=BtKZRIpnHCU

Teraz   ściąga nam    opryskiwacz na  nich  i  skrętna oś ma to niwelować

#1419 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2519 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 19:25

Opryskiwacz -ale jaki? Plusem cyrkulacji jest też to, co już raz napisałem, że dużo rzadziej dochodzi do zapchania dysz.

Skretna oś faktycznie jest niezastąpiona na pochyłościach, ale sporo pomagają również szerokie opony w opryskiwaczu.

Zapraszam na mój Vlog ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1420 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip