Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1328 odpowiedzi na ten temat

#1301 Share Kowal148

Kowal148

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 12:52

Opryskiwacz -ale jaki?

Panowie mam pytanie odnośnie zachodnich opryskiwaczy z lat 90tych. jestem na etapie poszukiwania używki o pojemności 2500 - 3000 litrów i belce 24 lub 27m i w cenie powiedzmy do 35 tys można znaleźć całkiem ciekawie wyglądające opryskiwacze firmy RAU, Tecnoma, Berthoud itp.. Pytanie dotyczy dostępności części np do pompy czy jakiejś elektroniki lub co tam innego może się zepsuć. do tej pory mam starego pilmeta 2000l i do niego wiadomo części ogólnodostępne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 11:32
  •  

#1302 Share adamadam241

adamadam241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 20:29

Opryskiwacz -ale jaki? witam panowie mam delemat ktory wybrac cena podobna link pozniej

http://olx.pl/oferta...57-IDgDi6h.html

http://olx.pl/oferta...57-IDgvGZd.html

proszę o. wasze zdania ktory byscie wybrali

#1303 Share SuperIQ

SuperIQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 08:19

Opryskiwacz -ale jaki?

Kupić używany dobrej firmy - dobry pomysł. Przy kupnie dokładnie obejrzyj beczke - czy cała, belka-czy nie pogięta i nie pospawana. Zobacz czy ogólnie nie jest skorodowany. Reszta najlepiej, gdy bedzie w najgorszym stanie - bo taniej. Nawet jak elektryka chodzi, to tak prędzej czy później coś się stanie i będziesz ponosił wysokie koszty za reanimację. Jeżeli chcesz wydac 35 tys., to opryskiwacz z dobrą beczką i lancami dostaniesz za 15-20 tys. Wywal cały stary osprzęt i zainstaluj sobie wszystko nowe z gwarancją i masz spokój.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1304 Share djtomi14

djtomi14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 20:16

Opryskiwacz -ale jaki?

witam

kupiłem opryskiwacz hardi lz 1200 24 m belki zawieszany bodajrze 93 r. pracuje wraz z ciagnikiem JD 5100M

mam taki problem jak podłącze hydraulike i do ciagnika i wezme na stały przepływ to nie działa tzn nie rozkłada sie itp a jak wezme delikatnie dzwignie przytrzymam to działa lecz strasznie pompa wyje jak by ciezko miała 

co moze sie z tym dziać lub co mam wiecej napisać by było wiadomo o co chodzi.

dodam ze u właściciela wszystko chodziło ok 

#1305 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 09:17

Opryskiwacz -ale jaki? Węże zamieniałeś miejscami ?

#1306 Share marcinp125

marcinp125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 09:53

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam.

Koledzy ma ktoś może opryskiwacz MOTESKA 2000l hydraulicznie rozkładany?

jeśli tak proszę o kontakt.

#1307 Share mietek2108

mietek2108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 październik 2016 - 11:40

Opryskiwacz -ale jaki?

w czwartek przywieżli mi opryskiwacz BRANDI nowy york 3000litrów

niesamowicie solidnie wykonany, lepiej niż zachodnie za kupę kasy

jeśli szukasz opryskiwacza za rozsądne pieniądze i nie chcesz przepłacać daj zarobić polskiej firmie a nie np. niemcowi

polecam BRANDI Złotki 45 gmina Sadowne

#1308 Share SuperIQ

SuperIQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 październik 2016 - 13:11

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam Mietek2108,

jestem jak najbardziej za kupowaniem polskich produktów - pod warunkiem, że są dobre. 

Jeżeli piszesz, że Brandi  jest solidniej wykonany od zachodnich, to albo nie masz ppojęcia o opryskiwaczach, albo masz w tym interes. Zgadzam się, że wiele opryskiwaczy zachodnich jest bardzo przereklamowanych i nie wartych tych pieniędzy, ale nie widziałem żadnego renomowanego opryskiwacza, w którym połączenie belki z wahadłem byłoby skręcone na zwykłą śrubę. Luz powstanie błyskawicznie, w dodatku nie ma jak tego naprawić, a przewiercone otwory belki będą się wyrabiać coraz bardziej. W końcu belka będzie miała taki luz, że aż starch będzie tym jeździć. Może masz jakieś wykonanie specjalne, ale ja na Agro Show widziałem zwykłą śrubę.

Pozdrawiam

#1309 Share Baarth

Baarth

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 październik 2016 - 22:12

Opryskiwacz -ale jaki?

Mietek nie pij tyle !!!!!!!!!!!!!!!   Zgadzam się  z  przedmówcą  SuperIQ   chyba nie widziałeś  porządnych  sprzętów  od Niemca. Żeby nie było mam dużo Polskich maszyn i niestety ale większość z nich nie ma szans  z  zagranicznymi

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

#1310 Share albert1991

albert1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 06 październik 2016 - 14:21

Opryskiwacz -ale jaki? Witam.mysle o kupnie nowego opryskiwacza 15m i beczka 1500.w przedziale 20-25tys .mam na oku firme Biardzki ktos moze ma jakies opinie lub firmy godne polecenia ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1311 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisany 09 październik 2016 - 18:52

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam ,na jesien chce kupic ciagany opryskiwacz 1200l 15m ,hydraulicznie podnoszone lance.Z nowych i rzemieslniczych BIARDZKI lub PROMAR ew.JAR-MET max do 16 tys.Wiem ze szalu nie ma ale moze ktos ma i uzytkuje i jak to sie sprawuje .W Biardzkim kola 24 skretny dyszel oraz po 3 koncowki .w podstawie .W Pronarze kola w podstawie 7.5-20 czy warto doplacic za chociaz te 24? Jak to jest z tym zaczepem prosty czy lamany?Bedzie pracowal z 3512 wiec tu jest problem z hydraulika i podnosnikiem jednoczesnie .Areal 20 ha do tej pory robilem 300 litrowym PILMETEM ale to jest meka a nie robota zwlaszcza ze pszenice jade nawet 6 razy .

#1312 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 październik 2016 - 22:30

Opryskiwacz -ale jaki?

Czemu problem z podnosnikiem i hydrauliką? Podnosisz listwy na wysokość jaka ci pasuje i jedziesz hydrauliką zewnętrzną, a jak ci szybko opuszcza to łańcuszki podtrzymujące listwy i jazda. Sprawdzałeś ceny woprola, bo uważam że warto się tym zainteresować, a jeśli chodzi o pilmeta to ja się trzymam z daleka. Brat stryjeczny/sąsiad kupił pilmeta 1215 czy jakoś tak i w tym roku od niego pożyczyłem 2x na oprysk rzepaku z racji że nie było warunków ,a chciałem opylić cały rzepak na raz. Wnioski są jedne mój i mojego pracownika że jak by nawet mi dopłacał brat stryjeczny to nie zamieniłbym swojego herosa krukowiaka starszego o 8 lat na jego nawet za dopłatą!

Z tych co podałeś z niskobudżetowych myślę że warto zastanowić się nad biardzkim

#1313 Share SuperIQ

SuperIQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 październik 2016 - 08:06

Opryskiwacz -ale jaki?

Witaj Barth,

z tymi maszynami od NIEMCA, to trochę przesadziłeś. Nie ulegaj magii marki, tylko przed kupnem maszyny ogladaj ją w szczegółach. Na pewno trudniej to zrobić w przypadku ciągnika, ale w innych maszynach dziecinnie proste. W siewniku, pługu, opryskiwaczu możesz zaglądnąć w każdą dziurę, zapytac o technologię wykonania każdego elementu i materiał z jakiego jest wykonany. Już na oko widać, jak wielkie niemieckie firmy oszczędzają na absolutnie wszystkim, na co klient nie zwraca uwagi. Potem wyjeżdzasz na pole, wylewasz RSM i dziwisz się, że opony w "taaakiej maszynie"  się rozpadają.  

Niemcy są mistrzami świata, ale w promocji. Zapomniałeś już o Vokswagenie? Ja nie. Japończycy, jak wykryją wadę w swoim samochodzie to ogłaszają to całemu światu, chylą głowę i mówią, że wszystko naprawią na swój koszt. VW nie potrafił uczciwie konkurować z innymi markami, to  perfidnie fałszował wyświetlane przez komputer dane.  Jest różnica?

Ja zasadę  ograniczonego zaufania stosuję  przede wszystkim wobec niemieckich produktów.

Pozdrawiam

#1314 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisany 10 październik 2016 - 15:03

Opryskiwacz -ale jaki?

Biardzki w podstawie ma wyposazenie bardziej zachecajace do zakupu u reszty doplacamy i kwota rosnie.Jest sporo pilmetow na olx w cenie 12-15tys ale szczerze nawet ich stan wizualny daje do myslenia a nie mowiac o stanie technicznym raczej kazdy wymaga jakiejs dokladki pienieznej i sa to juz maszyny ok. 10-cio letnie wiec raczej nie ma sensu sie w to pchac .Moj stary Pilmet 312LW z 94 roku wyglada jak nowy farba na lancach po tylu latach nie zeszla mimo pryskania mocznikiem...Wiec 20 lat temu potrafili lepiej to zrobic jak teraz ale szczerze dzisiaj wszystko robione jest z byle czego i byle jak .Pytanie jak taki sprzet sie sprawuje i jak bedzie sie sprawowal po kilkunastu latach .

#1315 Share kuba24051

kuba24051

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 10 październik 2016 - 15:17

Opryskiwacz -ale jaki? na wiosnę będę się przymierzal do zakupu i wybór padnie raczej na moskita może ktoś uzytkuje i mógłby się podzielić opinia ??

#1316 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 10 październik 2016 - 18:29

Opryskiwacz -ale jaki?

Właśnie też rozglądam się powoli za opryskiwaczem. Mam 2500L Hardi ale potrzebuję jeszcze coś około 1200-1500L 15m no i oglądałem tego biardzkiego. No fakt - cena niska ....i na tym kończą się jego atuty. Jakość wykonania - jak dla mnie tragiczna. Z hardi ganiam po polu 15-18 km/h , myślę że biardzki po 100ha by się po prostu rozleciał.

#1317 Share 123p

123p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 11:08

Opryskiwacz -ale jaki?

witam stoje przed wyborem opryskiwacza zawieszany 600l z pełnym wyposażeniem myślałem o krukowiaku tylko nie wiem która belka lepsza pha czy phx ? 

pomoże ktoś ?  albo może jakaś inna firma ? 

#1318 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 14:58

Opryskiwacz -ale jaki?

osobiscie wybral bym  PHA wydaje mi sie ze jest to mocniejsza konstrukcja niz PHX 

kuba24051 mozesz odezwac sie na priv mam pytanie do ciebie to ta koperta w prawym górnym rogu;-))

Edytowany przez KOVU, 03 listopad 2016 - 15:01.

#1319 Share SawomirBaata

SawomirBaata

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 18:30

Opryskiwacz -ale jaki? Witam.
Jaki opryskiwacz kupić w dobrych pieniadzach areał 25ha oddalony ok 20km pole pod pszenicę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1320 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 21:07