Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1621 odpowiedzi na ten temat

#1301 Share adamadam241

adamadam241

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 20:29

Opryskiwacz -ale jaki? witam panowie mam delemat ktory wybrac cena podobna link pozniej

http://olx.pl/oferta...57-IDgDi6h.html

http://olx.pl/oferta...57-IDgvGZd.html

proszę o. wasze zdania ktory byscie wybrali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 22:08
  •  

#1302 Share SuperIQ

SuperIQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 08:19

Opryskiwacz -ale jaki?

Kupić używany dobrej firmy - dobry pomysł. Przy kupnie dokładnie obejrzyj beczke - czy cała, belka-czy nie pogięta i nie pospawana. Zobacz czy ogólnie nie jest skorodowany. Reszta najlepiej, gdy bedzie w najgorszym stanie - bo taniej. Nawet jak elektryka chodzi, to tak prędzej czy później coś się stanie i będziesz ponosił wysokie koszty za reanimację. Jeżeli chcesz wydac 35 tys., to opryskiwacz z dobrą beczką i lancami dostaniesz za 15-20 tys. Wywal cały stary osprzęt i zainstaluj sobie wszystko nowe z gwarancją i masz spokój.

#1303 Share djtomi14

djtomi14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 20:16

Opryskiwacz -ale jaki?

witam

kupiłem opryskiwacz hardi lz 1200 24 m belki zawieszany bodajrze 93 r. pracuje wraz z ciagnikiem JD 5100M

mam taki problem jak podłącze hydraulike i do ciagnika i wezme na stały przepływ to nie działa tzn nie rozkłada sie itp a jak wezme delikatnie dzwignie przytrzymam to działa lecz strasznie pompa wyje jak by ciezko miała 

co moze sie z tym dziać lub co mam wiecej napisać by było wiadomo o co chodzi.

dodam ze u właściciela wszystko chodziło ok 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1304 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 09:17

Opryskiwacz -ale jaki? Węże zamieniałeś miejscami ?

#1305 Share marcinp125

marcinp125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 09:53

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam.

Koledzy ma ktoś może opryskiwacz MOTESKA 2000l hydraulicznie rozkładany?

jeśli tak proszę o kontakt.

#1306 Share mietek2108

mietek2108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 październik 2016 - 11:40

Opryskiwacz -ale jaki?

w czwartek przywieżli mi opryskiwacz BRANDI nowy york 3000litrów

niesamowicie solidnie wykonany, lepiej niż zachodnie za kupę kasy

jeśli szukasz opryskiwacza za rozsądne pieniądze i nie chcesz przepłacać daj zarobić polskiej firmie a nie np. niemcowi

polecam BRANDI Złotki 45 gmina Sadowne

#1307 Share SuperIQ

SuperIQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 październik 2016 - 13:11

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam Mietek2108,

jestem jak najbardziej za kupowaniem polskich produktów - pod warunkiem, że są dobre. 

Jeżeli piszesz, że Brandi  jest solidniej wykonany od zachodnich, to albo nie masz ppojęcia o opryskiwaczach, albo masz w tym interes. Zgadzam się, że wiele opryskiwaczy zachodnich jest bardzo przereklamowanych i nie wartych tych pieniędzy, ale nie widziałem żadnego renomowanego opryskiwacza, w którym połączenie belki z wahadłem byłoby skręcone na zwykłą śrubę. Luz powstanie błyskawicznie, w dodatku nie ma jak tego naprawić, a przewiercone otwory belki będą się wyrabiać coraz bardziej. W końcu belka będzie miała taki luz, że aż starch będzie tym jeździć. Może masz jakieś wykonanie specjalne, ale ja na Agro Show widziałem zwykłą śrubę.

Pozdrawiam

#1308 Share Baarth

Baarth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 05 październik 2016 - 22:12

Opryskiwacz -ale jaki?

Mietek nie pij tyle !!!!!!!!!!!!!!!   Zgadzam się  z  przedmówcą  SuperIQ   chyba nie widziałeś  porządnych  sprzętów  od Niemca. Żeby nie było mam dużo Polskich maszyn i niestety ale większość z nich nie ma szans  z  zagranicznymi

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

#1309 Share albert1991

albert1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 06 październik 2016 - 14:21

Opryskiwacz -ale jaki? Witam.mysle o kupnie nowego opryskiwacza 15m i beczka 1500.w przedziale 20-25tys .mam na oku firme Biardzki ktos moze ma jakies opinie lub firmy godne polecenia ?

#1310 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 09 październik 2016 - 18:52

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam ,na jesien chce kupic ciagany opryskiwacz 1200l 15m ,hydraulicznie podnoszone lance.Z nowych i rzemieslniczych BIARDZKI lub PROMAR ew.JAR-MET max do 16 tys.Wiem ze szalu nie ma ale moze ktos ma i uzytkuje i jak to sie sprawuje .W Biardzkim kola 24 skretny dyszel oraz po 3 koncowki .w podstawie .W Pronarze kola w podstawie 7.5-20 czy warto doplacic za chociaz te 24? Jak to jest z tym zaczepem prosty czy lamany?Bedzie pracowal z 3512 wiec tu jest problem z hydraulika i podnosnikiem jednoczesnie .Areal 20 ha do tej pory robilem 300 litrowym PILMETEM ale to jest meka a nie robota zwlaszcza ze pszenice jade nawet 6 razy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1311 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 09 październik 2016 - 22:30

Opryskiwacz -ale jaki?

Czemu problem z podnosnikiem i hydrauliką? Podnosisz listwy na wysokość jaka ci pasuje i jedziesz hydrauliką zewnętrzną, a jak ci szybko opuszcza to łańcuszki podtrzymujące listwy i jazda. Sprawdzałeś ceny woprola, bo uważam że warto się tym zainteresować, a jeśli chodzi o pilmeta to ja się trzymam z daleka. Brat stryjeczny/sąsiad kupił pilmeta 1215 czy jakoś tak i w tym roku od niego pożyczyłem 2x na oprysk rzepaku z racji że nie było warunków ,a chciałem opylić cały rzepak na raz. Wnioski są jedne mój i mojego pracownika że jak by nawet mi dopłacał brat stryjeczny to nie zamieniłbym swojego herosa krukowiaka starszego o 8 lat na jego nawet za dopłatą!

Z tych co podałeś z niskobudżetowych myślę że warto zastanowić się nad biardzkim

#1312 Share SuperIQ

SuperIQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 październik 2016 - 08:06

Opryskiwacz -ale jaki?

Witaj Barth,

z tymi maszynami od NIEMCA, to trochę przesadziłeś. Nie ulegaj magii marki, tylko przed kupnem maszyny ogladaj ją w szczegółach. Na pewno trudniej to zrobić w przypadku ciągnika, ale w innych maszynach dziecinnie proste. W siewniku, pługu, opryskiwaczu możesz zaglądnąć w każdą dziurę, zapytac o technologię wykonania każdego elementu i materiał z jakiego jest wykonany. Już na oko widać, jak wielkie niemieckie firmy oszczędzają na absolutnie wszystkim, na co klient nie zwraca uwagi. Potem wyjeżdzasz na pole, wylewasz RSM i dziwisz się, że opony w "taaakiej maszynie"  się rozpadają.  

Niemcy są mistrzami świata, ale w promocji. Zapomniałeś już o Vokswagenie? Ja nie. Japończycy, jak wykryją wadę w swoim samochodzie to ogłaszają to całemu światu, chylą głowę i mówią, że wszystko naprawią na swój koszt. VW nie potrafił uczciwie konkurować z innymi markami, to  perfidnie fałszował wyświetlane przez komputer dane.  Jest różnica?

Ja zasadę  ograniczonego zaufania stosuję  przede wszystkim wobec niemieckich produktów.

Pozdrawiam

#1313 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 10 październik 2016 - 15:03

Opryskiwacz -ale jaki?

Biardzki w podstawie ma wyposazenie bardziej zachecajace do zakupu u reszty doplacamy i kwota rosnie.Jest sporo pilmetow na olx w cenie 12-15tys ale szczerze nawet ich stan wizualny daje do myslenia a nie mowiac o stanie technicznym raczej kazdy wymaga jakiejs dokladki pienieznej i sa to juz maszyny ok. 10-cio letnie wiec raczej nie ma sensu sie w to pchac .Moj stary Pilmet 312LW z 94 roku wyglada jak nowy farba na lancach po tylu latach nie zeszla mimo pryskania mocznikiem...Wiec 20 lat temu potrafili lepiej to zrobic jak teraz ale szczerze dzisiaj wszystko robione jest z byle czego i byle jak .Pytanie jak taki sprzet sie sprawuje i jak bedzie sie sprawowal po kilkunastu latach .

#1314 Share kuba24051

kuba24051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 10 październik 2016 - 15:17

Opryskiwacz -ale jaki? na wiosnę będę się przymierzal do zakupu i wybór padnie raczej na moskita może ktoś uzytkuje i mógłby się podzielić opinia ??

#1315 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 10 październik 2016 - 18:29

Opryskiwacz -ale jaki?

Właśnie też rozglądam się powoli za opryskiwaczem. Mam 2500L Hardi ale potrzebuję jeszcze coś około 1200-1500L 15m no i oglądałem tego biardzkiego. No fakt - cena niska ....i na tym kończą się jego atuty. Jakość wykonania - jak dla mnie tragiczna. Z hardi ganiam po polu 15-18 km/h , myślę że biardzki po 100ha by się po prostu rozleciał.

#1316 Share 123p

123p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 11:08

Opryskiwacz -ale jaki?

witam stoje przed wyborem opryskiwacza zawieszany 600l z pełnym wyposażeniem myślałem o krukowiaku tylko nie wiem która belka lepsza pha czy phx ? 

pomoże ktoś ?  albo może jakaś inna firma ? 

#1317 Share KOVU

KOVU

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 14:58

Opryskiwacz -ale jaki?

osobiscie wybral bym  PHA wydaje mi sie ze jest to mocniejsza konstrukcja niz PHX 

kuba24051 mozesz odezwac sie na priv mam pytanie do ciebie to ta koperta w prawym górnym rogu;-))

Edytowany przez KOVU, 03 listopad 2016 - 15:01.

#1318 Share SawomirBaata

SawomirBaata

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 18:30

Opryskiwacz -ale jaki? Witam.
Jaki opryskiwacz kupić w dobrych pieniadzach areał 25ha oddalony ok 20km pole pod pszenicę

#1319 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8217 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 21:07

Opryskiwacz -ale jaki?

5 tyś litrów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1320 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 04 listopad 2016 - 15:55

Opryskiwacz -ale jaki?

Duża beczka to złudna zaleta. @ SawomirBaata musisz sobie zadać kilka pytań aby łatwiej uzyskać odpowiedz.  jaki masz ciągnik? Ile ogólnie masz ziemi? ile wynosie średnia wielkość działki? Wydaje mi się że zawsze lepiej dowieść 2 mauzery wody niż dysponować wielkim opryskiwaczem zwrotnym jak świnia w chlewie  do  uciągu którego potrzeba silnego ciągnika ( a taki zestaw warzył by z 15 ton i weź go wyrwij jak będzie zbyt wilgotno na polu), kwestia wykorzystania i amortyzacji sprzętu to druga sprawa. Beczka ok 2500- 3000 litrów uważam była by najbardziej odpowiednia a szerokość belki i kwestia wyposarzenia to już naprawdę indywidualna sprawa. 

Dodaj odpowiedź