Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1326 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share siwy07

siwy07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 09:26

Opryskiwacz -ale jaki?

Czyli Puma agrio już nie wygląda tak ciekawie. Z tego co patrzyłem alka ma już większą beczkę bo 2500l a mi na 50 ha przysługuje 2000l. Nie wiem co wybrać ciężko coś znaleźć żeby miało ręce i nogi. To jaki opryskiwacz możecie polecić za 100-130 tys? Znajdzie się coś nie polskiego? Czy muszą dołożyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 10:44
  •  

#1242 Share AS2

AS2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 14:33

Opryskiwacz -ale jaki?

Ale w MGR jest przewidziane 20% tolerancji, a to ci daje już 2400 litrów. Więc może te 2500 litrów dobry doradca jakoś Ci uzasadni i przejdzie to w Agencji. Trzeba próbować, a jak się nie uda to  Ci najwyżej zmniejszą litraż i będziesz miał poprawki. Zgodnie z rozporządzeniem z tego powodu Ci na pewno całkowicie wniosku nie odrzucą.

#1243 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 16 marzec 2016 - 17:24

Opryskiwacz -ale jaki?

to ile przysługuje litrów na haktar w nowej modernizacji ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1244 Share siwy07

siwy07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 19:59

Opryskiwacz -ale jaki?

https://www.arimr.go...W_2014-2020.pdf   strona 67. Chyba spróbuje na większy,  doją dzierżawy  w roku docelowym może się uda.

#1245 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:19

Opryskiwacz -ale jaki?

ja się będe oglądał chyba za Amazone. na targach w kielcach trzeba się rozejrzeć i pogadać.

#1246 Share siwy07

siwy07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:29

Opryskiwacz -ale jaki?

Myślałem też nad bethoud co sądzicie o nich? 

#1247 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 21:42

Opryskiwacz -ale jaki?

drogie bardzo

#1248 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 22:58

Opryskiwacz -ale jaki?

O też myślałem nad Berthoud. Coś mi się wydaje że jedne z najlepszych maszyn. Jakoś mi się nie podobają te wąskie Amazone które też kosmicznie drogie są i nawet belek aluminiowych nie ma, a np w Kuhnie czy Berthoud to standard. Mam Blancharda z 2004 i już na belce aluminiowej i nigdy nie kupię ze stalową....

#1249 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 20:19

Opryskiwacz -ale jaki?

petro11 - co komu pasuje... wąskie to czy źle ? koła rozstawisz i też będzie dobrze. po prostu zależy kto ma jaki dojazd do pola i jakie pola. ja innej belki niż 15 metrów nie moge wziąćbo mam wąskie pola a 18 nie chce bo nie będe siać połową siewnika a 21 to stanowczo odpada. także kombinacji może być dużo a i jeszcze zaczep musi być kopiujący żeby się ładnie składać na zakrętach...

#1250 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 18:43

Opryskiwacz -ale jaki?

A co powiecie o opryskiwaczu Lemken Primus?

Kilka pytań ogólnych:

W jakim stopniu skrętny dyszel lub koła ograniczają straty na uwrociach? Skłaniam się ku opcji sztywnej i bez amortyzacji beczki. Ewentualnie dyszel. Jakie macie opinie w tej materii?

Czy elektrohydrauliczny distance control w opryskiwaczach działa wystarczająco szybko? Tzn czy jadąc po polu powiedzmy 10km/h wjeżdżam w koleinę i reakcja belki jest natychmiastowa? Bo jeżeli nie to moim zdaniem nie ma to sensu... A chyba nie, bo reakcja układu elektrohydraulicznego plus bezwładność belki na pewno spowoduje opóźnienia. Czyli zanim belka się dostosuje, to już będę na "równym".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share Waldikar09

Waldikar09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 21:23

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam ;) ja występuję z pytaniem jakie polecacie opryskiwacze polskich firm ale z tych niższych troche półek pozdrawiam ;) aa i chodzi to o 600l i 15 m ;)

#1252 Share siwy07

siwy07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 22:41

Opryskiwacz -ale jaki?

Alka 3000 21 metrów 7 sekcji, 3 komplety dysz, bez resorowanej osi, komputer spraydos,  27500 euro netto

Bertoudt tracker 3200 21 metrów, resorowana oś, 7 sekcji, jeden komplet końcówek, komputer DPtronic, belka rozkłada się 12/21 35000 euro netto

Wydaje mi się że lepiej dołożyć do tego Bertoudta,  a wy jak myślicie? Rożnica w cenie jest, ale biorąc jeszcze do Alki resorowaną oś to cena wzrośnie.

Edytowany przez siwy07, 25 marzec 2016 - 22:06.

#1253 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 19:03

Opryskiwacz -ale jaki?

Dyszel skrętny ?

#1254 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 19:20

Opryskiwacz -ale jaki?

Alka 3000 21 metrów 7 sekcji, 3 komplety dysz, bez resorowanej osi, komputer spraydos,  27500 euro netto

Bertoudt tracker 3200 21 metrów, resorowana oś, 7 sekcji, jeden komplet końcówek, komputer DPtronic, belka rozkłada się 12/21 35000 euro netto

Wydaje mi się że lepiej dołożyć do tego Bertoudta,  a wy jak myślicie? Rożnica w cenie jest, ale biorąc jeszcze do Alki resorowaną oś to cena wzrośnie.

gdzie masz dealera Bertoudt? one maja aluminiową belkę?

#1255 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 28 marzec 2016 - 10:13

Opryskiwacz -ale jaki?

Jarecki - prowadzenie belki na czujnikach ma ci pomóc jak pryskasz na nierównym - np ciągnik na prostej ścieżce - a pole w skłonie - koleiny dziury i inne nierówności pod kołami to robota dla zawieszenia belki, ale dealerzy gadają głupoty co by sprzedać ten system - jak masz płaskie pole to czujniki na belce można olać, wielu co dało się namówić jest wielce zdziwiona ,że nie działa jak dealer obiecywał.   co do dyszla albo kół skrętnych - to nawet straty są spore - na dodatek bez skrętu w opryskiwaczu masz większy promień skrętu co powoduje że w klinach musisz kręcić w drugą stronę aby dało się wjechać w ścieżkę. co do zawieszenia opryskiwacza - to wpływa głównie na trwałość całej konstrukcji - jakieś 70 procent uszkodzeń w opryskiwaczu jest spowodowanych jazdą na nierównościach dodatkowa amortyzacja - to zawsze zwiększenie trwałości konstrukcji i przez lata mniej problemów. (pękanie ramy, zbiornika i lanc). więc moim zdaniem akurat amortyzacja kół jest warta swojej ceny. 

#1256 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 785 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 28 marzec 2016 - 10:57

Opryskiwacz -ale jaki? Co do Pumy z tego co ja wiem, to główne elementy jak zbiornik, belka, rama itp są montowane w Czechach w Polsce natomiast montowana jest cała armatura (Aragowska). Dodatkowo maszyna ma mniejszą możliwość dodatkowego wyposażenia dlatego jest sporo tańszy od Alki.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#1257 Share siwy07

siwy07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 12:19

Opryskiwacz -ale jaki?

gdzie masz dealera Bertoudt? one maja aluminiową belkę?

Mi wycenę robił autoryzowany diler Korbanka, jak chcesz mogę dać dokładniejsze namiary. Belka jest stalowa. Co do tej amortyzowanej osi wydaje mi się że to dobra inwestycja. Ponoć pomaga nie tyle na polu podczas pryskania, co podczas dojazdu na nie, bo skacząc po drogach opryskiwacz też swoje przeżywa.

#1258 Share Tigon

Tigon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 12:41

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam, orientuje się ktoś jak dużo pojemność przysługuje na 15ha w nowym programie ;p?

#1259 Share k110

k110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 19:11

Opryskiwacz -ale jaki? A co powiecie na hardiego? Zastanawiam się nad kupnem 3000/21
Ale znowu znajomy ma blanchard 3200/21 używanego do Sprzedania za 50k orientuje sie ktoś jak siwte aluminiowe belki spisują? I ile jest litrow do hektara na prow?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 11:23

Opryskiwacz -ale jaki?

Planuję zakup opryskiwacza o pojemności 2 - 2,5 tyś l za około 20 do 25 tyś zł Byłem nastawiony na Hardi z lat 90-tych ale teraz chodzi mi po głowie Berthoud Coś w tym rodzaju http://allegro.pl/op...6091031638.html Tylko, że w mojej okolicy są to mało spotykane opryskiwacze i cięzko o opinie użytkowników Co powiecie na ich temat Może posiada ktoś taki model jak w ogłoszeniu. Zastanawiałem się też nad napędem z koła. W jaki sposób działa na postoju np. mieszanie cieczy ?

Dodaj odpowiedź