Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1328 odpowiedzi na ten temat

#101 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 15:14

Opryskiwacz -ale jaki? Spotkał się ktoś może z opryskiwaczem Rau Spridomat D3?
Jaka jest w przybliżeniu jego cena z belką HC i komputerem Flowmate Control?

Zastanawiam się nad opryskiwaczem zawieszanym ze względu na małe odległości przejazdów i małe rozmiary pól.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 16:11
  •  

#102 Share Apatora

Apatora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 16:07

Opryskiwacz -ale jaki? Witam . Mam pytanie własnie kupiłęm opryskiwacz 300 l 10m rozstaw ramion z potrójnymi końcówkami. Jestem początkującym rolnikiem i pierwszy raz będe pryskał, moje pytanko do czego służą potrójne końcówki a mianowicie np zółtą końcówką jakimi opryskami można pryskać i do czego służy czerwona i niebieska, np będe chciał pryskac na robaka jaką mam użyć a jaka na chwast czy np na grzyba. Drugie pytanko to jak dokonać kalibracji opryskiwacza i czy jest ona potrzebna ponieważ w instrukcji piszą wzór żeby zmieżyć na pewnym odcinku prędkość jazdy i jaka ilość wody zużyłem. Prosze o pomoc i porady z góry DZIĘKUJE.

#103 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 15:54

Opryskiwacz -ale jaki? Dostałes instrukcje obsługi tam jest wszystko napisane końcówki róznią się średnicą dysz a co za tym jdzie wydajnością. zółta ma najmniejsza potem jest niebieska czerwona i brązowa. Która do czego juz nie pamiętam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 wrzesień 2010 - 19:00

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam . Mam pytanie własnie kupiłęm opryskiwacz 300 l 10m rozstaw ramion z potrójnymi końcówkami. Jestem początkującym rolnikiem i pierwszy raz będe pryskał, moje pytanko do czego służą potrójne końcówki a mianowicie np zółtą końcówką jakimi opryskami można pryskać i do czego służy czerwona i niebieska, np będe chciał pryskac na robaka jaką mam użyć a jaka na chwast czy np na grzyba. Drugie pytanko to jak dokonać kalibracji opryskiwacza i czy jest ona potrzebna ponieważ w instrukcji piszą wzór żeby zmieżyć na pewnym odcinku prędkość jazdy i jaka ilość wody zużyłem. Prosze o pomoc i porady z góry DZIĘKUJE.

http://home.agrojet.pl/produkty/opryskiwanie-powierzchni/tp-teejet Tu masz wszystko.

#105 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 05:25

Opryskiwacz -ale jaki? Apatora
żółte- drobnokropliste
niebieskie- średniokropliste
czerwone- grubokropliste

Które masz używać jest jasno i wyraźnie napisane na opakowaniu oprysku, który masz zamiar stosować. :D
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#106 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 15 październik 2010 - 08:07

Opryskiwacz -ale jaki? Witam panowie potrzebna pomoc w wyborze opryskiwacza stoję przed zakupem i nie wiem jaki wybrać mylę o opryskiwaczu 1500 2000 litrów belka 15 18 metrów hydraulicznie rozkładana mogę przeznaczy około 50 tysięcy na niego i czy dostałbym cos z komputerem do niego ?? i czy w ogóle warto w komputer inwestować proszę o pomoc

#107 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 15 październik 2010 - 08:37

Opryskiwacz -ale jaki? Hmm te opryskiwacze są ogólnie bardzo drogie, a o zachodnich już nie wspomnę. Za 50 tys. Krukowiaka oraz Pilmeta o takiej pojemności z pewnością nie kupisz. Ja za swojego Apollo 1500 dałem (jak dobrze pamiętam) 66 tys zł brutto, w tym że mam w nim wszystko to co potrzebujesz. Może jakiś Tad-Len za te pieniądze się znajdzie.
Co do komputera to według mnie pryskanie stało się przyjemnością. Ustawiam dawkę i jadę. Tylko jeszcze te komputerki są zbyt drogie, ale technika idzie do przodu więc trzeba być dobrej myśli...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#108 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 15 październik 2010 - 17:44

Opryskiwacz -ale jaki? Ja kupiłęm Burego 1500l 15 m szrokości, hydraulika, komputer Bravo 180, rozwadniacz boczny, dysza do płukanie zbiornika, wąż do zaciągania wody i dałem za niego troszke ponad 50 tyś brutto. Jak możesz to bierz komputer, naprawdę warto... ja nie żałuję. Pilmet i Krukowiak ponad 10 tyś były droższe a mi na 30 ha ten w zupełności wystarczy...

#109 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 17 październik 2010 - 09:15

Opryskiwacz -ale jaki? Który opryskiwacz lepszy ten: http://allegro.pl/op...1259571969.html czy ten: http://allegro.pl/p-...1263690049.html .

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#110 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 19 październik 2010 - 09:37

Opryskiwacz -ale jaki? Panowie możecie coś napisać o opryskiwaczu STOKAREK ? warto go zakupić ? Pozdrawiam.Taki - http://moto.allegro....1281440707.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 19 październik 2010 - 10:06

Opryskiwacz -ale jaki? zonk28
Mój sąsiad ma taki (od nowości) i w sumie chodzi. Narzekał tylko na belkę (na jej jakość, materiał). Szczerze na Twoim miejscu kupiłbym za te pieniądze Pilmeta. Ja mam takiego z bodajże 1991 r., miałem go sprzedać, ale dzięki obecnemu, mokremu roku zmieniłem zdanie. Ojciec pryska małe kawałki, a ja wpadam Krukowiakiem na duże. Mam nadzieję, że ten mój nowy opryskiwacz wytrzyma tyle co to Pilmet.
Pewnie on tak ładnie nie wygląda, nie świeci się itd, ale jego jakość jest rewelacyjna (takich maszyn się już nie produkuje ;) )

#112 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 20 październik 2010 - 07:36

Opryskiwacz -ale jaki? Masz racje kolego.........Ja szukam Pilmeta już 4 mc i nici daje ogłoszenia tu i wogóle i nigdzie nic nie ma , więc szukam czegoś podobnego B) Pozdrowionka.

#113 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:00

Opryskiwacz -ale jaki? Mam zamiar kupić taki opryskiwacz: http://allegro.pl/op...1324335164.html , co o nim myslicie i o tej firmie? Czy ktoś wogóle użytkuje taki opryskiwacz? prosze o opinie

#114 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 16:53

Opryskiwacz -ale jaki? Witam. Koledzy jaki oprykiwacz byscie polecali na ok 30 ha w kawalkach po 4-7ha do Mf 255... do ok 20 paru tys pln ?? i w jakie wyposazenie na taki areal warto by zainwestowac...
Mysle o jakims (zawieszanym) 1000l-1500l... z gory dzieki

#115 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 28 listopad 2010 - 21:26

Opryskiwacz -ale jaki? Biedny ten Twój MF 255,jak powieśisz mu 1500l to nie wiem ,czy coś z niego zostanie???.

#116 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 23:17

Opryskiwacz -ale jaki? a co powiecie o Berthoud Alba 2200l? Jk sie sprawują i ile za takie coś można dać? dodam zę chyba ma też hydrauliczie rozkąłdane ramiona bo wyciągane do góry to napewno... wszelkie info cenne;)
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#117 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 09:08

Opryskiwacz -ale jaki?

Biedny ten Twój MF 255,jak powieśisz mu 1500l to nie wiem ,czy coś z niego zostanie???.

sorry moj blad.. mialem na mysli zaczepianego oczywiscie;)

#118 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 11:31

Opryskiwacz -ale jaki? panowie witam jaki opryskiwacz proponowalibyście 2000 litrów jaka marka według was najlepsza a w mądrych pieniądzach

#119 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 17:18

Opryskiwacz -ale jaki? Ja na moje 30ha w kawałkach to chyba zdecyduję sie na ciąganego 1200l 15m Biardzkiego. Niektórzy rolnicy w mojej okolicy mają nawet na większe areały takie same ale od innego producenta i są zadowoleni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 17:43

Opryskiwacz -ale jaki? a wie ktoś jak sprawują się opryskiwacze moskit??

Dodaj odpowiedź