Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1326 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 18:46

Opryskiwacz -ale jaki?

A jak ten Biardzki ci się sprawuje? Możesz powiedzieć coś o jego jakości wykonania, wyposażeniu oraz sugerowanej cenie? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 15:30
  •  

#1142 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 22:19

Opryskiwacz -ale jaki?

sprawuje się bez zarzutu. pompa super rozdzielacz mimo że polski stałociśnieniowy jak skalibrujesz to też dobrze działa. wykonanie i materiał jest adekwatny do ceny. miałem zmieniać teraz ale się wstrzymuje i zobaczymy ile kasy będzie w żniwa. póki co robie reanimacje i mały tuning

#1143 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 785 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 30 grudzień 2015 - 18:14

Opryskiwacz -ale jaki? JD1188 korzystałeś może z "finansowania" Agrio?

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 05 styczeń 2016 - 13:15

Opryskiwacz -ale jaki?

http://www.adel.pl/kp02f.html

panowie co o  tym sądzicie i czy wypowie się jakiś użytkownik o tym ?

#1145 Share Lupino

Lupino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 16:41

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam, również rozglądam się za używanym opryskiwaczem poj. ok 3000l, dł lancy 24m cena ok 25 tyś. netto. Polecił by ktoś jakąś markę, model?

Na oku mam Tecnoma Galaxy 1996r, 2500l, 24m. Miał ktoś może z takim do czynienia ? Każda wypowiedź będzie pomocna :) 

#1146 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 22:00

Opryskiwacz -ale jaki?

To jest mój, teraz kupiłem Blancharda i było by fajnie żeby w Blanchardzie hydraulika cała była z Tecnomy a lance i reszta Blanchard.

Tylko z filtrami miałem problemy, co za tm idzie zabrudzały sie zaworki na pompach. Pryskał ponad 1 tyś rocznie. 

http://olx.pl/oferta...57-IDcdn0J.html

poprawiony

A rurki zmieniałem bo w oryginale są aluminium i dwie zaczeły pękać i w środku w nich był syf. Kupiłem ponad 50 metrów za 700 zł, tyle ich jest na nim,  nowe w hurtowni, sam pociołem i nawiercałem, końcówki zaspawałem i podtoczyłem. Wszystko kosztowało mnie 1200 zł.

Edytowany przez tomek73, 06 styczeń 2016 - 09:58.

#1147 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 22:13

Opryskiwacz -ale jaki?

tomek73 - sprzedałeś czy błąd linku? - bo mi pokazuje  - nie znaleziono strony.

#1148 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 14:03

Opryskiwacz -ale jaki?

a robił ktoś podnoszenie lanc na wciągarce  12v ? sprawdza się to ? na yt jeden filmik widziałem ale chciałbym wiedzieć jak się to w praniu sprawdziło :)

#1149 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 07:48

Opryskiwacz -ale jaki?

Co sądzicie o opryskiwaczach John Deere? Interesuje mnie maszyna w wersji 4000l/28m. W grę wchodzi JD i Unia Europa. Różnica ok. 40000zł. Te dwie marki, bo posiadam nawigację JD i chciałbym ją wykorzystać do oprysków.

#1150 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 10:55

Opryskiwacz -ale jaki?

Mam znajomego który ma JD w pełnym wyposażeniu. Maszyna sprawuje się jak należy, były problemy z ustawieniem komputera ale po kalibracji przepływomierza trzyma dawkę idealnie. Choć on osobiście uważa że z perspektywy czasu przepłacił. Uważa ze jakby miał znowu stanąć przed takim wyborem bez zastanowienia wybrał by Goliata z Krukowiaka. Sprzęt jakością wykonania i rozwiązaniom technicznym niczym nie ustępuje JD, RAU a zdecydowanie tańszy.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 785 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 11:32

Opryskiwacz -ale jaki? Goliat ustępuje pracą belki i tylko tym.

Sam planuje zakup opryskiwacza, ale ja wybieram pomiędzy Napą A właśnie JD 740.

Szczerze mówiąc Agrio ilością wyposażeni i pracą belki bije na głowę JD, który z kolei ma bardzo dobre finansowanie fabryczne i w mojej okolicy dobry serwis. Minusem JD jest mała liczba sekcji roboczych, co przy GPS ma duże znaczenie i tak gdzie Krukowiak na 24m ma 13sekcji Agrio 14, tak JD ma tylko 8.

Zapraszam na mój Vlog ;)

#1152 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 16:27

Opryskiwacz -ale jaki?

Agrio to serwis najbliżej w Czechach. Krukowiak, hmm nie przekonuje mnie. Jeśli polski to tylko Unia. JD podobno cały z nierdzewki. RSM nie niszczy przypadkiem aluminium?

#1153 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 785 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 16:34

Opryskiwacz -ale jaki? Mam Pilmeta i w życiu bym drugi raz go nie kupił. Jakość wykonania jest beznadziejna. Do Krukowiaka można wziąć belkę aluminiową robiona we Francji. Nie słyszałem żeby JD był z nierdzwki, za to Agrio wszystkie połączenia metalowe, opaski zaciskowe itp ma z nierdzewki. Żeby Agrio miał takie finansowanie fabryczne jak JD i by miał serwis tak blisko (z tego co wiem serwis mają bardzo dobry) to nawet bym się nie zastanawiał i wziął Nape.

Zapraszam na mój Vlog ;)

#1154 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 21:54

Opryskiwacz -ale jaki?

Zastanawiam się nad opryskiwaczem zawieszanym 1200l belka 15m i zbiornikiem przednim 1000l. Zwieszone by to było na MF 6180. Dałby radę? Co byście polecili ze sredniej półki? Bury, Krukowiak, Pilmet?

#1155 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 21:19

Opryskiwacz -ale jaki?

Kolego Peron Kuhn takie opryskiwacze też robi i cenowo ciekawie może wyjść, ale taki z dwoma zbiornikami to raczej porażka bo dochodzą dodatkowe elementy za które zapłacisz żeby przelewać ze zbiornika do zbiornika i wiele czasu stracisz na podczepianie sprzętu. Zamiast tak kombinować to lepiej kup sobie ciągany jak ja mam 3200l i wystarcza na 15ha jak pryskam po 220l. Ciągam go MFem 5465 120KM.

#1156 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 22:34

Opryskiwacz -ale jaki?

A jakiej wielkości masz działki? Bo ja mam np. 0,5ha w kształcie trójkąta. Ogólnie małe i nierówne u mnie kawałki. Mam też kolegę, który kilka lat temu wziął ciągany i teraz mówi, że wybrałby takie zestawienie, o jakim wcześniej pisałem, tak więc ciągany raczej odpada. Przedni zbiornik z pompą hydrauliczną to koszt ok. 8 tys brutto, więc nie tak strasznie...

#1157 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 19:48

Opryskiwacz -ale jaki?

Ja to akurat mam niezłe kawały pola bo 250ha w 13 kawałkach w odległości do 6km od gospodarstwa :).... w tym jeden 0,5ha potem 2ha a następny najmniejszy 10ha..... ale jak pryskam na tych 2 ha bo po drodze wjeżdżam  a jest to trójkąt to też bez problemu. Nie wiem czy zawieszany to taka wygoda....aby nie brać w ciąganym dyszla skrętnego bo cofanie to porażka na klinach i wszystko. Ciągnik odciążony, szybkość oprysku będzie ta sama. Bardziej to dla kogoś kto chce mieć coś co sąsiedzi nie mają :D 

#1158 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 20:13

Opryskiwacz -ale jaki?

Akurat mieszkam na takim zadupiu, że tutaj nie ma mowy o jakiejkolwiek rywalizacji między sąsiadami, bo tutaj sam się praktycznie bawię w rolnictwo, co też nie jest dobre, bo jak się robi ze wsi miasto, to nie jest dobrze...

#1159 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 20:28

Opryskiwacz -ale jaki?

Jeszcze przed zakupem opryskiwacza weź pod uwagę jedną rzecz. Musisz mieć sprawny i przedni i tylny podnośnik bo jak z którymś będzie się coś działo to już po pryskaniu. W ciąganym problem z głowy. Przód też szybko poleci jak będziesz grubo ponad tonę wieszał na przodzie, a ciągnik o którym piszesz nowy nie jest. I ciekawe jak się np zakopiesz na wiosnę to jak z podczepieniem liny np. z przodu? Nie wiem jak to rozwiązane jest.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 21:51

Opryskiwacz -ale jaki?

Co sądzicie o opryskiwaczach John Deere? Interesuje mnie maszyna w wersji 4000l/28m. W grę wchodzi JD i Unia Europa. Różnica ok. 40000zł. Te dwie marki, bo posiadam nawigację JD i chciałbym ją wykorzystać do oprysków.

"Mała" korekta: z rozmowy różnica miała być 40tys. Po przesłaniu ofert wyszło 80.... Heh, chyba jednak polski.

Edytowany przez Jarecki21, 20 styczeń 2016 - 22:05.

Dodaj odpowiedź