Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1328 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 07 grudzień 2015 - 19:34

Opryskiwacz -ale jaki?

Lemkena odpuszczam a Amazone w mojej okolicy ma średni serwis, ale rozmawiałem z ich przedstawicielem i dziś otrzymałem ofertę. Z ważniejszych rzeczy:

1. Opryskiwacz zaczepiany AMAZONE UX 3200 Super:

• Komputer sterujący Amatron 3, (pakiet wyposażenia ISOBUS pod ciągnik),
  • GPS Switch – precyzyjna aplikacja
  • Antena Hemisphere Ceresent A101
  • Oś kierowana systemem AutoTrail + amortyzacja osi,
  • Belka robocza Super L hydraulicznie składana o szerokości 24 m,
  • LED oświetlenie poszczególnych rozpylaczy,
  • 13 sekcji roboczych,
  • Składanie belki polowej Profi II + DistanceControl(automatyczne prowadzeni belki nad łanem),

Brutto delikatnie ponad 300tyś...

Dodatkowo dostałem ofertę na rozsiewacz ZA-TS 2700 również z GPS w cenie niecałych 80tyś. Ceny napewno jeszcze do urwania tym bardziej, że zaszalałem z wyposażeniem a co!

Mimo wszystko ceny delikatnie mówiąc wysokie.

Jestem również po rozmowie z przedstawicielem Agrio, (wkońcu dodzwoniłem się chyba do odpowiedniej osoby), umówiliśmy się na przyszły tydzień na bajerę, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 15:08
  •  

#1122 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 20:49

Opryskiwacz -ale jaki? Dlaczego odpuszczasz Lemkena ? Ja swojego mam 6 lat i śmiga bezawaryjnie.

#1123 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 21:01

Opryskiwacz -ale jaki?

A nie myślałeś o opryskiwaczach Berthoud? U mnie był nie dawno przedstawiciel i zostawił prospekt... wyglądają ciekawie. Ja mam francuskiego Blancharda 3200l od 2004 roku i jest w zasadzie bezawaryjny. Teraz przejął go kuhn i myśle że warto brać pod uwagę tą markę także. Oczywiście najlepiej z belką aluminiową.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 22:09

Opryskiwacz -ale jaki? Powiem tak Panowi, prawda jest taka, że jakość wykonania i awaryjność maszyn renomowanych firm jest porównywalna. Różnicę można znaleźć w pracy belki, systemu składania oraz w systemie regulacji dawki, reszta jeat praktycznie nie zauważalna bo czy to będzie komputer Araga czy Amazone dawkę będą utrzymywać niemal identycznie. O wyborze decyduje (w moim przypadku), jakość serwisu, warunki finansowania/cena, jakość pracy belki (pracuje na zróżnicowanym ukształtowaniu terenu) I łatwość obsługi.
Dlaczego JD jest moim nr1 już wytłumaczył. Dodatkowo od tego przedstawiciela mam wszystkie maszyny uprawowe/siewne, kombajn i 2 ciągniki. Wolałbym pozostać przy jednym serwisie. Co do Agrio to kilka tych opryskiwaczy w okolicy pracuje (w przeciwieństwie do Berthou), ludzie je chwalą, belka pracuje bardzo dobrze. Lemkena ma znajomy od zeszłego roku. Jest jeden w okolicy. Fajny opryskiwacz ale jakoś tak niczym do siebie nie przyciąga. Amazone kilka pracuje, ale cena jest wysoka i z tego co tak słyszałem serwis d*py nie urywa.

Takie są moje przemyślenia, może i mylne, ale do podjęcia decyzji mam jeszcze trochę czasu także spokojnie.

Edytowany przez Kula07, 07 grudzień 2015 - 22:11.

Zapraszam na mój Vlog ;)

#1125 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 10:31

Opryskiwacz -ale jaki?

coś w temacie

...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#1126 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 17:01

Opryskiwacz -ale jaki?

Cena za amazone to lekki szok, ale koła skrętne podobno bajka przy kopiowaniu za ciągnikiem. 

Jaki JD i cena??

#1127 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 19:02

Opryskiwacz -ale jaki?

JD M732, 24m, 3200, komputer GreenStar 1800 GPS, 8 sekcji, Joystick do sterowania belką, BoomTrack (automatyczne sterowanie wysokością belki), górny skrętny zaczep, amortyzacja osi, jaskółka i jekieś tam inne pierdoły ok 250brutto.

Zapraszam na mój Vlog ;)

#1128 Share MarcinBrzozowski

MarcinBrzozowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 19:45

Opryskiwacz -ale jaki?

Witajcie

W moich stronach (nad morzem) opryskiwacz jaki wchodzi w grę musi mieć rękaw powietrzny. Z firm które oferują znam Dammanna i Hardi-ego, i tylko takie zapewne wchodzą w grę.

Poj beczki - ok 3000-4000l.

koła ok 480 i max duże

Belka szeroka na 24-27m

Rękaw powietrzny

Oczywistości jak komputer itd nie będe opisywał.

Dodatkowo skrętny dyszel

Mocny eżektor

Systemy poziomujące belkę i automatycznie wyłaczające sekcje/poj. spryskiwacze

Rozkładanie niesymetryczne.

Może coś proponujecie innego a może macie lepsze ceny??

Hardi Commander 3300 z powyższymi bajerami ok 360tys (full opcja)

Damman Profi Class ok 500tys. (full opcja)

Pozdrawiam

#1129 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 19:58

Opryskiwacz -ale jaki?

Pojadę z grubej rury...

Krukowiak :D

A tak na powaznie, to faktycznie oglądałem Goliata Plus 6000l na belce aluminiowej, z rękawem powietrznym, GPS, skrętną osią i powiem szczerze, że maszyna wyglądała niegłupio. Wogóle w gospodarstwie gdzie go oglądałem to mieli jeszcze dwa inne Goliaty, wszystkie z rekawem i właściciel mówił, że innego opryskiwacza niechce, a podobno wiele marek już przerabiał.

coś w tym może być.

Goliat może mieć belkę podzieloną na aż 13 sekcji, tudzież mozna go wyposażyć w wyłączanie pojedyńczych dysz Seletron.

Był moment, że naprawdę byłem mocno zaintresowanym Krukowiakieem jednak po doświadczeniach z innymi Polskimi firmami Goliata raczej sobie odpuszczam, chodź trzeba przyznać, że jakościowo są to zupełnie inne opryskiwacze niż parę lat temu.

Edytowany przez Kula07, 08 grudzień 2015 - 20:02.

Zapraszam na mój Vlog ;)

#1130 Share MarcinBrzozowski

MarcinBrzozowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 20:38

Opryskiwacz -ale jaki?

Krukowiaka dyskwalifikuje rękaw powietrzny, a raczej jego brak bo to co w nim jest zamontowane ciężko nazwać strumieniem wspomagającym. Ci którzy jeżdżą Hardi - wiedzą o co chodzi, a mianowicie sterowanie strumieniem powietrza. Damman ma podobno (nie miałem okazji testować) kurtynę, której przepływ można regulować przed i za rozpylaczami. Przyczepiłem się do tego rękawa jednak nie jest to bezpodstawne. W naszych rejonach nad morzem zawsze wieje albo mocniej albo słabiej więc to zrozumiałe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share staszek1234

staszek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 22:00

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam panowie

planuje zakup  opryskiwacza unia pilmet 2000 litrów z belka 18 metrową ktoś wie ile taki opryskiwacz może dokładnie kosztować chodzi mi już o lepsze wyposażenie?

Ja własnie kupiłem opryskiwacz pilmeta 2 tys litrów, tyle że belka 21 m, z komputerem koszt 95 tys

#1132 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 22:36

Opryskiwacz -ale jaki?

Zajechałem do Agromy i stał nowy Pilmet. Jakaś masakra. W ubiegłym roku sprzedałem starego rok prod. 97 i w zasadzie wygląda podobnie, nawet przez prawie 20 lat nie zmienili wskaźnika poziomu cieczy...... dalej jest pływak w rurce za 5zł z przodu, który oszukuje jak jeździmy nawet po lekkim nachyleniu. Raz pokazuje 500 a raz 100l. To kolego było dołożyć 20tys i kupić coś zachodniego. Unia to nic sensownego nie potrafi zrobić.... wszystkie maszyny jakieś prehistoryczne. Mają w firmie chyba inżynierów z byłych PGRów....

#1133 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 08:49

Opryskiwacz -ale jaki?

Dokładnie Pilmet zatrzymał się z 20 lat temu, ale po przejęciu przez Unię  zamiast  robić coś lepszego to lecą w  dół. dosłownie cofają się  w  rozwoju.  Z resztą chyba  cała Unia.

#1134 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 23:16

Opryskiwacz -ale jaki?

Jeszcze jeden przykład zacofanej Unii.... mam talerzówkę z 2004 roku (CUT XL) i jej jednym z wielu mankamentów jest to że zostawia pasek nieuprawionej ziemi na środku za każdym przejazdem. Po 11 latach inżynierowie to zmienili............ Wstawili GĘSIOSTOPĘ NA ŚRODKU!!!! buahaha.... paranoja..... !!! Taki to ich CUT!!!

#1135 Share Damiancyk17

Damiancyk17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 12 grudzień 2015 - 00:14

Opryskiwacz -ale jaki?

staszek1234

a powiec mi jeszcze w jakim wyposarzeniu kupiłes ten opryskiwacz?

ja tez bym wolał kupic opryskiwac jakis zachodni tylko problem w tym ze do zachodniego trzeba pdołozyc jeszcze z 50-70 tys

#1136 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 16:06

Opryskiwacz -ale jaki? Przeszedłem dziś bardzo konstruktywną i rzeczową rozmowę z przedstawicielem Agrio.
Znam wprawdzie wstępna cenę, ale poczekam na konkretną ofertę i wtedy napisze co i jak dokładniej.

Zapraszam na mój Vlog ;)

#1137 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 17:54

Opryskiwacz -ale jaki?

Dostałem ofertę z Agrio.

Przewrotnie powiem,że cenowo niewiele odstają od zachodniej konkurencji: Najbiedniejsza opcja:

Oferta na opryskiwacz NAPA 3200/24 firmy AGRIO CZ

Wyposażenie:

• opryskiwacz 3200/24
  • zbiornik 3200 litrów wykonany z  żywicy i włókna szklanego na zewnątrz laminowany, w środku podzielony falochronami co nie powoduje rozkołysania się cieczy, z możliwością opłukiwania dyszami rotacyjnymi
  • ramiona 24 metrów  potrójnie amortyzowane z możliwością składania ręcznego na 18 metrów
  • dystance control 2 ultra dźwięki (automatyczne sterowanie belki )
  • oś sztywna bez amortyzacji
  • oświetlenie belek 4 halogeny ledowe
  • światło ostrzegawcze (kogut)
  • koła 460/85 R 38
  • błotniki
  • zaczep sztywny transportowy z anortyzowany K80   
  • pompa włoska AR 250 o wydatku cieczy 250 litrów na minutę 
  • komputer Basic terminal firmy Muller Elektronik
  • nawigacja GPS
  • automatyczne wypinanie sekcji (GPS)
  • pneumatyczna regulacja wydatku cieczy, 14 sekcji roboczych
  • dodatkowe dysze krańcowe
  • potrójne korpusy dysz wypinane pneumatycznie  zamocowane na rurce ze stali nierdzewnej co 50 cm z  cyrkulacją
  • myjka
  • opryskiwacz przystosowany do RSM-u
  • komplet dysz hispped 03
  • pneumatyczny pistolet do czyszczenia dysz
  • oświetlenie drogowe 

Cena około 55tyś Euro.

Najbogatsza "moja" opcja ma to co wyżej plus:

• dystance control 4 ultra dźwięki (automatyczne sterowanie belki w systemie V)
  • oś amortyzowana pneumatycznie z rozstawem (rozstaw do uzgodnienia)
  • zaczep skrętny K 80 Track control górny

Cena: trochę ponad 70tyś euro

Ceny brutto.

Ogólnie rozwiązania techniczne jakie mają w ofercie bardzo mi się podobają jednak kasa jest niemała... Wiadomo, nie jest to ostateczna cena, napewno jeszcze coś jest do dogadania, co nie zmienia faktu, że jest drogo... Myślałem, że w 250tyś brutto się zmieszczę...

Edytowany przez Kula07, 18 grudzień 2015 - 17:55.

Zapraszam na mój Vlog ;)

#1138 Share JD1188

JD1188

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 18:43

Opryskiwacz -ale jaki?

Troche drogo policzyli, a z tego co się orientuję to będzie jeszcze drożej firma rozkręca się na rynku, coraz lepsza reklama, zaliczają wszystkie targi, no i opryskiwacze jakością nie odbiegające od zachodnich, a niektórymi rozwiązaniami nawet je przewyższają :) To napewno ma wpływ na cene, jeszcze pare lat temu szło taniej je kupić ale wtedy morka wogóle nie była znana na rynku:)

A co do wyposażenia to komputer zmień na Comfort Terminal większy i lepszy, dodatkowo masz joysitcka do niego bardzo ułatwia prace.

Reszte bym zostawił. Amortyzacja osi fajna sprawa ale przy szerokich kołach moim zdaniem nie jest aż tak potrzebna, a jeśli się nie mylę to 4-5 tys euro kosztuje  <_< też chciałem brać ale jak usłyszałem cene to podziękowałem.

Zaczep skrętny bym sobie odpuścił raz, że mało co zaoszczędzisz na tym że ci trochę nie ugniecie, a dwa to że opryskiwacz staje się wywrotniejszy na uwrociach.

Do tych 4 czujników bym już dopłacił mam dwa i mogę powiedzieć że czasem brakuje ;)  

#1139 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 18:58

Opryskiwacz -ale jaki?

Comfort Terminal niczym oprócz wielkości nie różni się do Basica a jest sporo droższy, do tego wydaje mi się, (aczkolwiek nie jestem pewny), że do Basica też można dołączyć joystic.

Co do amortyzacji osi to raczej z niej zrezygnuję, ale jak już to wezmę zaczep amortyzowany. Zastanawiam się też nad Selejet...

kurde, ciężki orzech do zgryzienia. Żeby jeszcze Agrio miało finansowanie jak JD to byłoby prawie po problemie.

Zapraszam na mój Vlog ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 20:31

Opryskiwacz -ale jaki?

Wy tutaj panowie o nowych a ktoś mi doradzi z używanych ? mam biardzkiego 1500 l / 15m i chcę na coś zachodniego.... beczka ok 3000 l +/- 300 l i lance 15 lub 21m pracował by z zetorem 6340. u mnie w okolicy jest rau hardi berthund blanchard evrard  i każdy chwali co swoje a innego już nie... koszt tak ok 20 tyś.... chcę zmienić bo powierzchnia się zwiększyła i duże pola mam daleko od domu...

Może ktoś by chciał Biardzkiego ?

Dodaj odpowiedź