Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Kula07    163

W sumie to nie moja brocha ale na czort ten zaczep i to jeszcze do takiego małego opryskiwacza? Szkoda kasy, zamiast tego lepiej GPS dołożyć.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Ja mam i chwale je sobie ;)

Edytowano przez JD1188

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja tez mam akurat czerwone latam około 12km/h  i naprade fajna sprawa  robie na nich wiekszosc zabiegów gdzie mozna pogonic jedynie w rzepaku na płatek lub gdy musze wylac wiecej cieczy niz 20-220l/ha jade innymi 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperIQ    0

ponawiam pytanie doradzcie jaki kupic opryskiwacz ciagany pojemnosc maks 2000litrow 21metrow szerokosci brany na prow cena do 100tys zl netto mysle nad pilmetem plus z belka rex zaczepem kopiujacym slady ciagnika prosze o opinie tego opryskiwacza lub inne propozycje pozdrawiam

Witam,

 

ja od trzech lat mam Mescompa i im dłużej go mam tym bradziej dostrzegam jego zalety. Skąd jesteś ? Przyjedź, to go sobie zobaczysz jak wygląda po wylaniu 500 ton RSM? 

 

http://wtkplay.pl/video-id-28046-opryskiwacze_i_czesci_zamienne_do_nich_na_agro_show

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol6530    1

mieszkam kolo lowicza najwiekszy problem opryskiwacz pod prow agencja przyznaje mi max 2000litrow a mescomp zaczyna sie od 2200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol6530    1

Kula07 puma chyba odpada bo nie posiada cwiartkowania belki a ja posiadam duzo waskich dzialek dlatego myslalem nad rexem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Możesz wziąć 18/21m. A chyba węższych działek jak 18m to nie masz?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No to faktycznie nieciekawie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

To, że belka będzie szła 3 metry po polu od sąsiada to nie problem, najgorzej jak sąsiedzi mają zasianą kukurydze z dwóch stron, a my rzepak wtedy jest problem z zabiegami jesiennymi. Osobiście mam działke około 10,5 m szerokości i pryskam belką symetryczną 21 m i narazie żadnego problemu nie miałem, teraz nawet bym wziął 27 m ;)

 

Jeszcze apropo belki typu Rex to im więcej razy belka jest łamana tym mniej jest stabilna, no i dopłata do tego typu belek jest ogromna ;) 

Edytowano przez JD1188

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467

panowie planuje na wiosne skladac wniosek na MR i mam zamiar za premie kupic m.in. opryskiwacz 2000L z belka 15-18m. wyposazenie oczywiscie jak najbogatsze. planuje wydac na niego okolo 60 000 moze podzielicie sie swoimi opiniami nt. tanszych polskich producentow? bralem pod uwage m.in. biardzki, moskit, skotarek, jar-met.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz88    2

ja bym zaproponował jeszcze zwrócić uwagę na firmę Woprol, sam użytkuję 1500/18 jeden sezon i nic złego powiedzieć nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Zastanawiam się jaki opryskiwacz wybrać, ciekawie wygląda MGM  beczka 3000l belka 21m Duże koła GPS, 130 tys zł . Jak myślicie warto? idzie znaleźć coś ciekawszego w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Miałem ofertę na Pume na pełnym GPS, 21m 9 sekcji miał kosztować ok 122tyś netto. Jakością wykonania i stabilizacja w tej cenie powala konkurencję na łopatki.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

jak taka okazja to powinieneś brać

Mam zamiar wziąć, większy model z belką 27m i innymi bajerami, ale Tobie nie będę tłumaczył bo i tak nie zrozumiesz.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Panowie a co byście mi powiedzieli na opryskiwacze burego i woprol 2000l 18m hydrauliczne rozkładanie rozwadniacz który lepszy cena przemawia za burym ok 8tys tańszy ale jak jest z wykonaniem tych opryskiwaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

pamiętaj że musisz wziąć pod uwagę szerokość roboczą posiadanego siewnika aby łatwo i bez zbędnej kombinacji zakładać ścieżki technologiczne/mam nadzieją iż wiesz co to jest/ jak nie wiesz to poszukaj w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj